Céard a dhéanann an Allen-Bradley 1606-XLE120E rogha intleachtúil do phainéil smachta tionsclaíocha?
Cén fáth a sholáthraíonn an 1606-XLE120E cumhacht iontaofa i bhfoirceann lán-chumhachta?
Is é an Allen-Bradley 1606-XLE120E soláthar cumhachta aon-fhase 24V, 5A deartha do chabainéid tionsclaíochta le spás teoranta. Tá a mhéid 32×124×117 mm agus tá a mheáchan 500 g; cuireann sé 120W aschuir leanúnach ar fáil agus cúlú cumhachta 20% (144W) ag teochtaí suas le +45°C. Cén fáth a bhfuil sé seo tábhachtach? Mar gheall ar an spás atá ar fáil i mboscaí rialaithe, agus go mbíonn níos mó spáis le fáil do chomhpháirtí uathoibriú eile nuair a úsáideann tú soláthar cumhachta níos lú. Oibríonn an t-aonad ó -25°C go +70°C, le laghdú na cumhachta thuas de +45°C, agus glactar le raon leathan ionchuir AC, 90–132Vac agus 180–264Vac, le feidhmiú uathoibríochta, rud a bhaineann amach an bhrionglóid go ndéanfar socruithe mícheart don tsráidbhealach voltáiste. Laghdaíonn a cheartú fachtóra cumhachta gníomhach (0.56 mar ghnáth ag 120Vac) agus a dhíograiseardacht ard (go dtí 90.2% ag 230Vac) caillteanas an ghurraí agus riachtanais fuarú. Is féidir le hinnealtóirí croílár a bheith cinnte den fhisneach T4A istigh, an cosaint i n-ionchur MOV, agus an cosaint leictreonach in aghaidh an t-ionsáite tharbhuaire agus an ghortaigh, rud a dhéanann é bunús láidir do aon chóras rialaithe maistre.
Cathain agus Cá háit Ba chóir an Cumhacht Reatha Is Airde agus an T-am Coinneamh a Úsáid?
Tuiscint ar an am a mbíonn an cumas reatha is airde den 1606-XLE120E thar a bheith criticiúil cabhraíonn le cur síos ar athshocrú an chórais go neamhthuairisciúil. Tugann an t-aonad 25A ar feadh 2ms nó 10A ar feadh 50ms ó na hacaithe aschuir, rud atá riachtanach chun solenóidí, teagmhálaithe nó lucht capasaitiúla a thosú, a éilíonn sreanganna ard ionchur. Ar an gcothrom leis sin, tá an t-am coimeádta – 80ms ag lucht 5A ar chur isteach 120Vac – in ann an t-aschur 24V a choinneáil beo le linn turgnaimh gearr ar an líne, ag ligean don PLC nó don HMI críoch a chur le gníomhartha slándála. Cár ba cheart na gnéithe seo a úsáid? I mbainc phacála, i gcóras rithchóirníní, agus i mbeartlanna priontála, áit a bhfuil dochar ar fheabhas a dhéanamh ar thuaireamáin gearra sa ghluaisteán. Tá an t-ionramháil cumhachta in ann freastal ar lucht a thagann ón taobh eile suas go dtí 35Vdc, rud a fhágann go bhfuil sé oiriúnach do fheidhmeanna le gluaiseachtaí ag laghdú luais nó le h-athráchtanna indiúcacha. Don chóras dúblachta, is féidir dhá aonad a chur i bparalel le modúl dúblachta (1606-XLSRED), ach ní cheadaítear oibriú i bparalel chun an chumhacht aschuir a mhéadú – rogha dearadh a thugann tosaíocht do shábháilteacht agus do stádú comhroinnte an lucht.
Tá an leathnú ar sholáthair cumhachta iompairiúla ag éilímh comhtháthú, agus freastalaíonn an 1606-XLE120E ar threndanna cosúil le laghdú méid an chabainéid, éifeachtúlacht fuinnimh, agus comhlíonadh idirnáisiúnta. Tugann a dheasghnáthú a bhfuil sé fuaraithe trí chonveicsean go dtí gur féidir na fánaí a bhaint astu, rud a laghdaíonn iontráil an phráis agus pointí theip. Le ceadúnais lena n-áirítear UL 508 (Córas Rialúcháin Iompairiúla), UL 60950-1 (Córas IT), agus marc CE don EMC (EN 61000-6-2/-4) agus don LVD, tá an t-aonad réidh le hinstiúil ar fud an domhain. Conas a láimhseálann sé coinníollacha dochartha? Tá sé in ann aghaidh a thabhairt do choscadh sinéisiúil (2g go dtí 500Hz) agus do thriomad (30g ar 6ms), oibríonn sé ag 5-95% caithneachta gan condensation, agus tá ráta cosanta IP20 air. Glacann na téarmainn sriubha 20-10 AWG, agus cinntíonn an nasc PE (Earth Cosanta) slándáil. Ina theannta sin, úsáideann an t-aonad plastaigh nach bhfuil halóigin iontu, gan siolacain, agus nach n-úsáideann substaintí toxic mar PCB nó cadmium, rud a choimeádann le RoHS agus leis na trendanna timpeallachta. Chun comhtháthú le Industry 4.0, soláthraíonn an t-LED DC-OK stádas áitiúil, agus is féidir monatóireacht sheachtrach a chur leis trí theagmháil alarm an mhodúil 1606-XLSRED don athchóiriú.