Όνομα Προϊόντος: Αισθητήρας Proximitor
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330100-50-03
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
Εναλλακτικό όνομα
Αισθητήρας Proximitor® Bently Nevada 3300
μονάδα διόρθωσης σήματος πλησιότητας σειράς 330100
μονάδα Proximitor συμβατή με τα συστήματα 3300 XL / 3300 5 mm
Βιομηχανικό μοντέλο διόρθωσης σήματος ρευμάτων επαγωγής (eddy current)
Αισθητήρας παρακολούθησης δονήσεων για εδράνους λιπαντικού φιλμ (fluid-film bearing)
διεπαφή μετατροπέα θέσης και δόνησης σειράς 3300
Αισθητήρας Proximitor συμβατός με Keyphasor®
Μετατροπέας σήματος προστασίας μηχανημάτων (σύστημα 3300)
Αισθητήρας Παρακολούθησης A383 Αλουμινίου Proximitor
Επεξεργαστής Σήματος Υψηλής Ακρίβειας Πλησιότητας
Ο 330100-50-03είναι ένας αισθητήρας Proximitor® Bently Nevada 3300 υψηλής απόδοσης, σχεδιασμένος για την ακριβή παρακολούθηση της δόνησης, της θέσης του άξονα και της μετατόπισης σε μηχανήματα με υδροδυναμικά έδρανα. Λειτουργεί ως μονάδα προσαρμογής σήματος στο σύστημα μέτρησης πλησιότητας 3300, μετατρέποντας το εισερχόμενο σήμα από συμβατούς αισθητήρες πλησιότητας σε σταθερή τάση εξόδου, η οποία είναι ανάλογη απευθείας με την απόσταση μεταξύ της άκρης του αισθητήρα και της αγώγιμης επιφάνειας-στόχου.
Αυτό το μοντέλο υποστηρίζει τόσο αισθητήρες 3300 XL 8 mm όσο και αισθητήρες 3300 5 mm, επιτρέποντας ευέλικτη ενσωμάτωση συστήματος σε μια ευρεία γκάμα εφαρμογών περιστρεφόμενων μηχανημάτων. Χρησιμοποιείται συνήθως σε τουρμπίνες, συμπιεστές, γεννήτριες και κινητήρες, όπου η ακριβής παρακολούθηση σε πραγματικό χρόνο είναι κρίσιμη για την προστασία της μηχανής και τη βελτιστοποίηση της απόδοσής της.
Το 330100-50-03 παρέχει εξαιρετικά σταθερές και επαναλήψιμες μετρήσεις με συντελεστή κλίμακας 200 mV/μίλ (7,87 V/mm), διασφαλίζοντας υψηλή ανάλυση τόσο για στατικές θέσεις άξονα όσο και για δυναμικά σήματα δόνησης. Η διασύνδεση του συστήματος επιτρέπει την ανεξάρτητη αντικατάσταση προβολέων, επεκτάσεων καλωδίων και αισθητήρων χωρίς να απαιτείται βαθμονόμηση στο εργαστήριο, μειώνοντας σημαντικά την πολυπλοκότητα της συντήρησης και τον χρόνο αδράνειας.
Κατασκευασμένο με ανθεκτικό περίβλημα αλουμινίου A383, ο αισθητήρας έχει σχεδιαστεί για απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα και διατηρεί αξιόπιστη λειτουργία σε μια ευρεία θερμοκρασιακή περιοχή λειτουργίας. Υποστηρίζει επίσης εγκατάσταση καλωδίων σε μεγάλες αποστάσεις, καθιστώντας τον κατάλληλο για μεγάλης κλίμακας βιομηχανικές εγκαταστάσεις και κεντρικά συστήματα παρακολούθησης.
Συνολικά, το 330100-50-03 προσφέρει μια ανθεκτική, ευέλικτη και εξαιρετικά ακριβή λύση για τη συνεχή παρακολούθηση της κατάστασης των μηχανημάτων, διασφαλίζοντας μακροπρόθεσμη λειτουργική ασφάλεια και αξιόπιστη διάγνωση σε κρίσιμα βιομηχανικά συστήματα.
|
Πωλήσεις |
Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο |
|
|
Τζιμ Πέι |
|
Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας |
1 ΤΕΜΑΧΙΟ |
|
Τιμή |
Επικοινωνήστε με την Winnie |
|
Λεπτομέρειες Συσκευασίας |
Αυθεντικό καινούριο, σφραγισμένο από το εργοστάσιο |
|
Χρόνος παράδοσης |
3–7 ημέρες |
|
Όροι Πληρωμής |
T/T |
|
Μέθοδος Αποστολής |
DHL / FedEx / UPS / TNT |
|
Ικανότητα προμήθειας |
Σε απόθεμα |
| Όνομα Προϊόντος | Bently Nevada 330100-50-03 Αισθητήρας Proximitor |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | Αισθητήρας Proximitor |
| Αριθμός Μέρους | 330100-50-03 |
| Διαστάσεις | 7,8×6×4,7 εκ. |
| Βάρος | 0,28 κιλά |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Παράγοντας Κλίμακας | 200 mV/μίλ (7,87 V/mm) |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους | 5 0=5,0 μέτρα (16,4 πόδια) |
| Είσοδος αισθητήρα Proximitor® | Υποδέχεται ένα μη επαφόμενο προσεγγισιακό αισθητήρα 3300 5 mm, 3300 8 mm ή 3300 XL 8 mm και καλώδιο επέκτασης |
| Δύναμη | Απαιτείται τάση -17,5 Vdc έως -26 Vdc με μέγιστη κατανάλωση 12 mA. Η λειτουργία σε τάση πιο θετική από -23,5 Vdc μπορεί να οδηγήσει σε μειωμένο γραμμικό εύρος |
| Αντίσταση εξόδου | 50 Ω |
| Απάντηση συχνότητας | 0 έως 6,5 kHz: +0, -3 dB, με μέχρι 305 μέτρα (1000 πόδια) καλωδίωσης στο πεδίο |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | 03 = Πολλαπλές εγκρίσεις |
| Υλικό αισθητήρα Proximitor® | Αλουμίνιο A383. |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -51°C έως +100°C (-60°F έως +212°F) |
| Οθόνη αποθήκευσης | -51°C έως +100°C (-60°F έως +212°F) |
Ερώτηση 1: Ποιο είναι το μέγιστο μήκος καλωδίωσης στο πεδίο που υποστηρίζεται;
Απάντηση 1: Το 330100-50-03 υποστηρίζει μέχρι 305 μέτρα (1000 πόδια) καλωδίωσης στο πεδίο.
Ερώτηση 2: Ποιοι αισθητήρες είναι συμβατοί με το 330100-50-03;
Α2: Η 330100-50-03είναι συμβατό με αισθητήρες 3300 XL 8 mm και προσέγγισης 3300 5 mm.
Ερώτηση 3: Ποιος είναι ο συντελεστής κλίμακας του 330100-50-03;
Α3: Το 330100-50-03έχει συντελεστή κλίμακας 200 mV/μίλ (7,87 V/mm).
Ερώτηση 4: Απαιτείται βαθμονόμηση του 330100-50-03 μετά την αντικατάστασή του;
Απάντηση 4: Όχι, το 330100-50-03υποστηρίζει πλήρη ανταλλαξιμότητα χωρίς την ανάγκη βαθμονόμησης σε εργαστηριακό πάγκο.
Ερώτηση 5: Ποιο είναι το εύρος λειτουργικών θερμοκρασιών του 330100-50-03;
Α5: Το 330100-50-03λειτουργεί από -51°C έως +100°C (-60°F έως +212°F).
Ερώτηση 6: Τι είδους έξοδο παρέχει το 330100-50-03;
Απάντηση 6: Το 330100-50-03παρέχει έξοδο τάσης ανάλογη προς τη μετατόπιση του άξονα.
Ερώτηση 7: Για ποιες εφαρμογές χρησιμοποιείται το 330100-50-03;
Απάντηση 7: Το 330100-50-03χρησιμοποιείται για παρακολούθηση ταλαντώσεων, ανίχνευση ταχύτητας Keyphasor®, και μέτρηση θέσης άξονα σε βιομηχανικές μηχανές.