Όνομα Προϊόντος: 3300 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330905-00-03-10-02-00
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | 3300 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330905-00-03-10-02-00 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
Ο BENTLY NEVADA 330905-00-03-10-02-00 3300 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας είναι ένας συμπαγής, υψηλής ακρίβειας προσεγγισιακός αισθητήρας ρευμάτων επαγωγής (eddy current), σχεδιασμένος για τη μη επαφή μέτρηση της ταλάντωσης, της μετατόπισης και της θέσης του άξονα σε περιστρεφόμενα μηχανήματα. Ως μέρος της σειράς 3300 NSv, είναι βελτιστοποιημένος για εγκαταστάσεις όπου το διαθέσιμο χώρος είναι περιορισμένος, χωρίς να θυσιάζεται η υψηλή απόδοση και η αξιοπιστία.
Αυτός ο αισθητήρας διαθέτει ανθεκτική κατασκευή, γρήγορο χρόνο ανταπόκρισης και εξαιρετική αντοχή σε περιβαλλοντικές επιδράσεις, καθιστώντας τον ιδανικό για απαιτητικές βιομηχανικές εφαρμογές παρακολούθησης.
Ο BENTLY NEVADA 330905-00-03-10-02-00 3300 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας ανήκει στη σειρά προσεγγιστικών αισθητήρων 3300 NSv και διαθέτει υψηλής ακρίβειας προστατευτικό με διάμετρο 8 mm (±0,01 mm) με γραμμικό εύρος μέτρησης 0,08–2,5 mm. Προσφέρει γρήγορο χρόνο ανταπόκρισης με καθυστέρηση σήματος λιγότερο των 2,5 μs και λειτουργεί σε συχνοτικό εύρος 0,5–12 kHz (±3 dB). Σχεδιασμένο για ακραίες συνθήκες λειτουργίας, υποστηρίζει εύρος θερμοκρασιών λειτουργίας από -50°C έως +150°C και παρέχει υδατοστεγή προστασία IP67. Ο αισθητήρας είναι εξοπλισμένος με καλώδιο με περίβλημα από φθοροπολυμερές με κάλυψη θωράκισης 90% και χρησιμοποιεί μικροσκοπικό συναρμολογούμενο κοαξικό συνδετήρα ClickLoc με επιχρυσωμένες επαφές για αξιόπιστη μετάδοση σήματος. Επιπλέον, προσφέρει υψηλή ανοχή σε δονήσεις έως 15g κορυφής (2–5000 Hz), περιλαμβάνει ακριβή σπείρωμα M10×1 για ασφαλή τοποθέτηση και διατηρεί ελάχιστη ακτίνα κάμψης καλωδίου 25 mm.
| Όνομα Προϊόντος | BENTLY NEVADA 330905-00-03-10-02-00 3300 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | 3300 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας |
| Αριθμός Μέρους | 330905-00-03-10-02-00 |
| Διαστάσεις | 1.8x1.6x112εκ |
| Βάρος | 0.04κιλά |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Επιλογή μήκους από ρακόρ | 0 mm |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους Περιβλήματος | 30 mm |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους | 1,0 μέτρο (39 in) |
| Επιλογή Συνδετήρα και Τύπου Καλωδίου | Πρότυπο καλώδιο με μικροσκοπικό συναξονικό συνδετήρα ClickLoc |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | Δεν απαιτείται |
| Πλάτος Λειτουργίας Θερμοκρασίας | -50°C έως +150°C |
| Υλικό Καλωδίου | Περίβλημα από φθοροπολυμερές με κάλυψη θωράκισης 90% |
| Αντοχή σε σαλεύσεις | 15g κορυφής @ 2–5000 Hz |
| Βαθμολογία IP | Αδιάβροχη Προστασία IP67 |
| Χρόνος απόκρισης | καθυστέρηση σήματος <2,5 μs |
| Εύρος συχνοτήτων | 0,5–12 kHz (±3 dB) |
| Διάμετρος σondaς | ακρίβεια διαμέτρου 8 mm ±0,01 mm |
| Διάσταση Σπειρώματος | Σπείρωμα M10×1 με επιφανειακή επεξεργασία 1,6 μm |
| Ακτίνα κάμψης καλωδίου | 25 mm ελάχιστο |
| Τερματισμός | Επιχρυσωμένες επαφές (πάχος 0,8 μm) |
| Μέτρηση αξονικής απόστασης | γραμμικό εύρος 0,08–2,5 mm |
Ο BENTLY NEVADA 330905-00-03-10-02-00 3300 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας χρησιμοποιείται ευρέως σε:
Ε1: Ποιο είναι το εύρος μέτρησης των προσέγγισης BENTLY NEVADA 330905-00-03-10-02-00 3300 NSv;
Α: Το μοντέλο 330905-00-03-10-02-00 παρέχει γραμμικό εύρος μέτρησης 0,08 έως 2,5 mm, κατάλληλο για ακριβή παρακολούθηση αξόνων.
Ε2: Τι καθιστά τις προσέγγισης BENTLY NEVADA 330905-00-03-10-02-00 3300 NSv κατάλληλες για συμπαγείς εγκαταστάσεις;
Α: Ο συμπαγής σχεδιασμός και ο μικρός όγκος του αισθητήρα τον καθιστούν ιδανικό για στενούς χώρους, όπου οι τυπικοί αισθητήρες ενδέχεται να μην χωρούν.
Ερώτηση 3: Τι τύπος συνδέσμου χρησιμοποιείται στα προσεγγισιακά αισθητήρια BENTLY NEVADA 330905-00-03-10-02-00 3300 NSv;
Απάντηση: Χρησιμοποιεί συνδέσμου μικρού μεγέθους κοαξικό τύπου ClickLoc με επιχρυσωμένες επαφές για αξιόπιστη μετάδοση σήματος.
Ερώτηση 4: Απαιτείται επαφή των προσεγγισιακών αισθητήριων BENTLY NEVADA 330905-00-03-10-02-00 3300 NSv με τον άξονα;
Απάντηση: Όχι, χρησιμοποιεί μη επαφική τεχνολογία επαγώμενων ρευμάτων (eddy current) για την ακριβή μέτρηση της κίνησης του άξονα.