Όνομα Προϊόντος: 3300 XL 8 mm Αισθητήρες Πλησιότητας
Εμπορικό Όνομα: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου:330101-00-08-05-02-05
Χώρα Προέλευσης: ΗΠΑ
Εγγύηση: 12 μήνες
WhatsApp :+86 18159889985
Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο :[email protected]
Επωνυμία: |
Bently Nevada |
Αριθμός Μοντέλου: |
330101-00-08-05-02-05 |
Χώρα καταγωγής: |
ΗΠΑ |
Λεπτομέρειες Πακέτων: |
Αυθεντικό καινούριο, σφραγισμένο από το εργοστάσιο |
Χρόνος παράδοσης: |
σε απόθεμα |
Όροι Πληρωμής: |
T/T |
|
Διαχειριστής Πωλήσεων: |
Στέλλα |
|
Αποστείλετε email: |
|
|
Επικοινωνήστε μέσω WhatsApp: |
| Παράμετρος | Περιγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | 330101-00-08-05-02-05 |
| Διάμετρος σondaς | 8 mm |
| Total Length | 0,5 m |
| Γραμμικό Εύρος | 2 mm (80 mils) |
| Ευαισθησία | 7,87 V/mm (200 mV/θερμίδα) |
| Απάντηση συχνότητας | 0–10 kHz |
| Χορήγηση ενέργειας | -17,5 Vdc έως -26 Vdc |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -51°C έως +177°C |
| Επιλογή επεκταμένης θερμοκρασίας | Έως +260 °C (καλώδιο) |
| Υλικό ψηφιδίου | Ανοξείδωτος χάλυβας (AISI 303/304) |
| Υλικό Ακρωτηρίου | PPS (Πολυφαινυλενοθείο) |
| Τύπος Καλωδίου | τριαξονικό 75Ω |
| Ελάχιστο Μέγεθος Στόχου | διάμετρος 15,2 mm |
| Βάρος συστήματος | Περίπου 0,7 kg |
| Βάρος αισθητήρα | 323 g/m |
| Βάρος επεκτάσιμου καλωδίου | 34 g/μ |
| Ελάχιστη ακτίνα κάμψης | 25,4 mm |
Ο 330101-00-08-05-02-05ο προσεγγισιακός αισθητήρας αποτελεί βασικό στοιχείο του προηγμένου συστήματος προσεγγισιακών μετατροπέων επαγωγικού ρεύματος 3300 XL 8 mm, το οποίο έχει σχεδιαστεί για ακριβή μη επαφόμενη μέτρηση της ταλάντωσης και της θέσης του άξονα. Λειτουργώντας σε συνδυασμό με καλώδια επέκτασης και αισθητήρες Proximitor, μετατρέπει τη μηχανική μετατόπιση σε ανάλογο σήμα τάσης, καθιστώντάς τον ιδανικό για συνεχή παρακολούθηση περιστρεφόμενων μηχανημάτων. Σχετικά μοντέλα όπως 330102,330103, και 330104προσφέρουν ευέλικτες διαμορφώσεις για διαφορετικές βιομηχανικές ανάγκες.
Σχεδιασμένο για να πληροί τις αυστηρές βιομηχανικές προδιαγραφές, το σύστημα 3300 XL διασφαλίζει πλήρη συμμόρφωση με τις απαιτήσεις API 670 όσον αφορά την ακρίβεια, τη γραμμικότητα και τη θερμική σταθερότητα. Η μοντουλαρή αρχιτεκτονική επιτρέπει την απρόσκοπτη ανταλλαξιμότητα μεταξύ αισθητήρων, καλωδίων και σενσόρων χωρίς αναβαθμίσεις, μειώνοντας την πολυπλοκότητα της συντήρησης και βελτιώνοντας τη λειτουργική απόδοση.
Με βελτιωμένη μηχανική αντοχή, ο αισθητήρας ενσωματώνει ανθεκτικά υλικά και προηγμένες τεχνολογίες σύνδεσης για να αντέχει σε ακραίες περιβαλλοντικές συνθήκες. Η συμβατότητά του με τόσο τις τυπικές όσο και τις επεκτεταμένες διαμορφώσεις θερμοκρασίας διασφαλίζει αξιόπιστη λειτουργία σε απαιτητικές εφαρμογές, όπως τα τουρμπίνες, οι συμπιεστές και τα κρίσιμα εξοπλισμένα διαδικαστικά συστήματα.
Ε1: Ποια είναι η κύρια λειτουργία του προβολέα 330101-00-08-05-02-05;
Απάντηση 1: Μετρά την ταλάντωση και τη θέση του άξονα με χρήση μη επαφόμενης τεχνολογίας επαγώμενων ρευμάτων.
Ε2: Είναι αυτό το αισθητήριο συμβατό με άλλα στοιχεία της σειράς 3300;
Α2: Ναι, είναι πλήρως ανταλλάξιμος με άλλα συστατικά 3300 XL και συμβατά μη XL.
Ε3: Σε ποιες βιομηχανίες χρησιμοποιείται συνήθως αυτή η προβολή;
Α3: Χρησιμοποιείται ευρέως στην παραγωγή ηλεκτρικής ενέργειας, στον τομέα πετρελαίου και αερίου, στη χημική βιομηχανία και στη βαριά βιομηχανία.
Ε4: Μπορεί η προβολή να λειτουργεί σε περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας;
Α4: Ναι, με επέκταση των επιλογών θερμοκρασίας, μπορεί να αντέξει έως 260°C για τα καλώδια.
Q5: Απαιτείται επαναβαθμονόμηση του συστήματος κατά την αντικατάσταση συστατικών;
Α5: Όχι, η μοντουλαρική κατασκευή επιτρέπει την αντικατάσταση χωρίς επαναβαθμονόμηση, απλοποιώντας έτσι τη συντήρηση.
| Αριθμός | Περιγραφή |
|---|---|
| 141078-01 | Χειροκίνητο |
| 159484 | Προδιαγραφές απόδοσης – Σύστημα προσέγγισης 3300 XL |
| 162735 | Προδιαγραφές απόδοσης – Προβολείς 3300 XL ETR και επεκτάσιμα καλώδια |
| 02120015 | Καλώδιο πεδίου σε ρολό, 1,0 mm² (18 AWG), θωρακισμένο καλώδιο με 3 αγωγούς και αγωγό απόσβεσης |
| 137491-AXX | Προσάρτηση σφιγκτήρα προβολέα από αλουμίνιο με επιλογές βίδας στήριξης |
| 137492-AXX | Αλουμινένια βίδωτη βάση στήριξης αισθητήρα (3/8-24 ή M10 × 1) |
| 27474-AXX | Βίδωτη βάση στήριξης αισθητήρα από φαινολική ρητίνη για ηλεκτρική απόσταση |
| 138492-01 | Εναλλακτικό προσαρτώμενο πάδ για ενσωμάτωση σε πίνακα |
| 138493-01 | Αντικαταστατικό προσαρτώμενο πλακίδιο DIN |
| 148722-01 | δοκιμαστικό βύσμα 3300 XL για δοκιμή απόδοσης αισθητήρα Proximitor |
| 04310310 | Βίδες εγκατάστασης σε πίνακα για αισθητήρα Proximitor (4 τεμ., 6-32 UNC) |
| 03200006 | Αυτοσυγκολλούμενη πυρίμαχη ταινία από πολυμερές σιλικόνης για προστασία βυσμάτων |
| 40113-02 | Κιτ προστασίας βυσμάτων με εργαλεία εγκατάστασης |
| 136536-01 | Προσαρμογέας προστασίας βυσμάτων για παλαιότερα εργαλεία εγκατάστασης |
| 40180-02 | Προστατευτικά βυσμάτων (10 ζεύγη για αισθητήρες και καλώδια) |
| 03839410 | προστατευτικό αρσενικού βύσματος τριαξονικού 75 Ω |
| 03839420 | προστατευτικό θηλυκού βύσματος τριαξονικού 75 Ω |
| 04301007 | παξιμάδι ασφάλειας προβολέα 3/8-24 με οπές για ασφαλιστικό σύρμα |
| 04301008 | Παξιμάδι ασφάλειας προβολέα M10 x 1 με οπές για σύρμα ασφαλείας |
| 330153-01 | κιτ βυσμάτων 3300 XL με συνδέσμους ClickLoc |