Όνομα Προϊόντος: 3300 XL 8 mm Proximity Probes
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330101-00-10-10-02-00
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
Εναλλακτικό όνομα
Προσεγγισιακός αισθητήρας επαγωγικού ρεύματος (eddy current) Bently Nevada 3300 XL 8 mm
σειρά 3300 XL μη θωρακισμένων προσεγγισιακών αισθητήρων
προσεγγισιακός αισθητήρας διαταραχής & θέσης άξονα 8 mm (Μοντέλο σειράς 330101)
Προσεγγισιακός μετατροπέας επαγωγικού ρεύματος (eddy current) Bently Nevada
προσεγγισιακός αισθητήρας σειράς 3300 XL με τυπικό καλώδιο (στήριξη 3/8-24 UNF)
Ο 330101-00-10-10-02-00 είναι ένας υψηλής ακρίβειας προσεγγισιακός αισθητήρας επαγωγικού ρεύματος (eddy current), ο οποίος σχεδιάστηκε για την παρακολούθηση της μετατόπισης, της δόνησης και της θέσης του άξονα σε περιστρεφόμενα μηχανήματα. Ανήκει στη σειρά Bently Nevada 3300 XL 8 mm, η οποία χρησιμοποιείται ευρέως σε βιομηχανικά συστήματα παρακολούθησης της κατάστασης.
Αυτό το μοντέλο διαθέτει μηχανικό σχεδιασμό με εξωτερικό σπείρωμα 3/8-24 UNF και χωρίς θωράκιση, βελτιστοποιημένο για συμπαγή εγκατάσταση και μειωμένο βάρος. Το αισθητήριο στοιχείο έχει μήκος χωρίς σπείρωμα 0,0 ίντσες και μήκος περιβλήματος 1,0 ίντσα, σχηματίζοντας μια ελάχιστη αλλά ευρύθμη δομή προβολέα.
Ο προβολέας είναι εξοπλισμένος με καλώδιο συνολικού μήκους 1,0 μέτρου (39 ίντσες), επιτρέποντας εύκαμπτη διαδρομή σε εγκαταστάσεις μηχανημάτων. Η μετάδοση του σήματος πραγματοποιείται μέσω μικροσκοπικού συναρμολογούμενου συνδετήρα κοαξικού τύπου ClickLoc σε συνδυασμό με κανονικό καλώδιο, διασφαλίζοντας σταθερά και αξιόπιστα δεδομένα μέτρησης.
Παράγεται στις Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής και δεν απαιτεί έγκριση από επίσημο φορέα, καθιστώντας τον κατάλληλο για γενικές βιομηχανικές εφαρμογές όπου δεν είναι υποχρεωτικοί οι περιορισμοί πιστοποίησης.
|
Πωλήσεις |
Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο |
|
|
Τζιμ Πέι |
|
Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας |
1 ΤΕΜΑΧΙΟ |
|
Τιμή |
Επικοινωνήστε με την Winnie |
|
Λεπτομέρειες Συσκευασίας |
Αυθεντικό καινούριο, σφραγισμένο από το εργοστάσιο |
|
Χρόνος παράδοσης |
3–7 ημέρες |
|
Όροι Πληρωμής |
T/T |
|
Μέθοδος Αποστολής |
DHL / FedEx / UPS / TNT |
|
Ικανότητα προμήθειας |
Σε απόθεμα |
| Όνομα Προϊόντος | Bently Nevada 330101-00-10-10-02-00 3300 XL 8 mm Αισθητήρες Προσέγγισης |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | 3300 XL 8 mm Proximity Probes |
| Αριθμός Μέρους | 330101-00-10-10-02-00 |
| Διαστάσεις | 1,4x1,2x116εκ |
| Βάρος | 0,06 kg |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Μήκος χωρίς θηλυκό σπείρωμα | 0,0 in |
| Συνολικό μήκος περιβλήματος | 1,0 in |
| Total Length | 1,0 μέτρο (39 in) |
| Τύπος συνδέσμου | Μικροσκοπικός κοαξονικός σύνδεσμος ClickLoc |
| Τύπος καλωδίου | τυποποιημένο καλώδιο |
| Τύπος Προϊόντος | Τύπου Ρευμάτων Επαγωγής (Eddy Current) |
| Σπείρωμα περιβλήματος αισθητήρα | σπείρωμα 3/8-24 UNF |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | Δεν απαιτείται |
Ε1: Ποια είναι η κύρια εφαρμογή του 330101-00-10-10-02-00;
Α1: Η 330101-00-10-10-02-00χρησιμοποιείται κυρίως για την παρακολούθηση της δόνησης και της θέσης του άξονα σε περιστρεφόμενα μηχανήματα, όπως τουρμπίνες, συμπιεστές, κινητήρες και αντλίες.
Ε2: Απαιτείται φυσική επαφή του 330101-00-10-10-02-00 με τον άξονα;
Α2: Όχι, ο 330101-00-10-10-02-00λειτουργεί με τεχνολογία ρευμάτων επαγωγής (eddy current) και πραγματοποιεί ακριβείς μετρήσεις χωρίς καμία φυσική επαφή.
Ε3: Ποιος τύπος στερέωσης χρησιμοποιείται από το 330101-00-10-10-02-00;
Α3: Το 330101-00-10-10-02-00χρησιμοποιεί σχεδιασμό στήριξης με εσωτερικό σπείρωμα 3/8-24 UNF για ασφαλή και σταθερή εγκατάσταση.
Ερώτηση 4: Ποιο είναι το μήκος του καλωδίου του 330101-00-10-10-02-00;
A4: Το 330101-00-10-10-02-00περιλαμβάνει συνολικό μήκος καλωδίου 1,0 μέτρο (39 ίντσες), προσφέροντας εύκαμπτες επιλογές εγκατάστασης.
Ερώτηση 5: Ποιος τύπος συνδέσμου χρησιμοποιείται στο 330101-00-10-10-02-00;
Α5: Το 330101-00-10-10-02-00χρησιμοποιεί μικροσκοπικό κοαξονικό συνδέσμου ClickLoc για γρήγορη και αξιόπιστη σύνδεση σήματος.
Ερώτηση 6: Τι υποδηλώνει το μήκος χωρίς σπείρωμα του 330101-00-10-10-02-00;
Απάντηση 6: Το 330101-00-10-10-02-00έχει μήκος χωρίς σπείρωμα 0,0 ιντσών, δηλαδή διαθέτει συμπαγή σχεδιασμό αισθητήρα για ελάχιστο χώρο εγκατάστασης.