Όνομα Προϊόντος: 3300 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330910-00-05-10-02-00
Χώρα καταγωγής: ΗΠΑ
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | 3300 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330910-00-05-10-02-00 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
Ο BENTLY NEVADA 330910-00-05-10-02-00 αποτελεί μέρος της σειράς αισθητήρων πλησιότητας 3300 NSv, η οποία σχεδιάστηκε για μετρήσεις υψηλής ακρίβειας της δόνησης και της θέσης σε περιστρεφόμενα μηχανήματα. Χρησιμοποιείται ευρέως σε βιομηχανικά συστήματα παρακολούθησης της κατάστασης για την εξασφάλιση πρώιμης ανίχνευσης βλαβών και αξιόπιστης προστασίας των περιουσιακών στοιχείων. Αυτός ο αισθητήρας συνήθως ενσωματώνεται στα συστήματα παρακολούθησης 3300 της Bently Nevada για συνεχή αξιολόγηση της κατάστασης των μηχανημάτων.
Ο BENTLY NEVADA 330910-00-05-10-02-00, Αισθητήρες Πλησιότητας 3300 NSv χρησιμοποιούνται για τη μέτρηση της δόνησης του άξονα και την παρακολούθηση της αξονικής θέσης του άξονα (αξονική μετατόπιση) σε περιστρεφόμενο εξοπλισμό, και όταν συνδυάζονται με ένα σύστημα Keyphasor (αναφορά ταχύτητας), μπορούν να παρέχουν σήματα αναφοράς περιστροφικής ταχύτητας· το σύστημα παρέχει πραγματικό χρόνο ανατροφοδότηση σημάτων σε πλατφόρμες παρακολούθησης κατάστασης, επιτρέποντας προληπτική συντήρηση και πρώιμη διάγνωση βλαβών, και εφαρμόζεται ευρέως σε κρίσιμες περιστρεφόμενες μηχανές, όπως τουρμπίνες και συμπιεστές.
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
| Όνομα Προϊόντος | BENTLY NEVADA 330910-00-05-10-02-00 3300 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | 3300 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας |
| Αριθμός Μέρους | 330910-00-05-10-02-00 |
| Διαστάσεις | 1x1x114 εκ. |
| Βάρος | 0.1KG |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Διαμορφώσεις μήκους | 0 mm |
| Διαμορφώσεις μετρικού σπειρώματος | 50 χιλιοστά |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους | 1,0 μέτρο (39 in) |
| Επιλογή Συνδετήρα και Τύπου Καλωδίου | Πρότυπο καλώδιο με μικροσκοπικό συναξονικό συνδετήρα ClickLoc |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | Δεν απαιτείται |
| ProbeCaseThread | M10x1 15 mm |
Υψηλής ακρίβειας τεχνολογία αισθητήρων πλησιότητας με ρεύματα επαγωγής
Συμβατό με την αρχιτεκτονική συστήματος 3300 NSv
Μικροσκοπικός συναξονικός συνδετήρας ClickLoc για ασφαλή εγκατάσταση
Ανθεκτικός σχεδιασμός βιομηχανικής κατηγορίας για απαιτητικά περιβάλλοντα
Προδιαγραφή σπειρώματος: M10 × 1 (σπείρωμα θήκης αισθητήρα 15 mm)
Προκαθορισμένο μήκος καλωδίου: 1,0 μέτρο (39 ίντσες)
Ελαφρύς σχεδιασμός (~0,1 kg)
Σχεδιασμένος για τον τομέα πετρελαίου & αερίου, τις εγκαταστάσεις παραγωγής ενέργειας και τις μηχανές βαριάς βιομηχανίας
Καινούργιο από το εργοστάσιο, σε αρχική συσκευασία
Ε1: Για τι χρησιμοποιείται αυτός ο αισθητήρας;
Χρησιμοποιείται για τη μέτρηση της δόνησης και της μετατόπισης του άξονα σε περιστρεφόμενες μηχανές, για την παρακολούθηση της κατάστασης.
Ε2: Είναι συμβατός με άλλα συστήματα Bently Nevada;
Έχει σχεδιαστεί κυρίως για το σύστημα 3300 NSv, ενώ η συμβατότητά του με άλλα συστήματα εξαρτάται από τα μόδουλα προσαρμογής σήματος.
Ερώτηση 3: Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα;
Ναι, έχει κατασκευαστεί για βιομηχανικές εφαρμογές όπως οι τομείς πετρελαίου & αερίου, παραγωγής ενέργειας και βαρέων μηχανημάτων.
Ερώτηση 4: Ποιον τύπο συνδέσμου χρησιμοποιεί;
Χρησιμοποιεί σύνδεσμο Miniature coaxial ClickLoc, ο οποίος διασφαλίζει ασφαλείς και σταθερές συνδέσεις.
Ερώτηση 5: Απαιτείται βαθμονόμηση;
Ναι, όπως και οι περισσότεροι αισθητήρες πλησιότητας, απαιτείται η κατάλληλη βαθμονόμηση του συστήματος για ακριβείς μετρήσεις.
Οι αισθητήρες πλησιότητας Bently Nevada 330910-00-05-10-02-00 3300 NSv είναι σχεδιασμένα για απρόσκοπτη συμβατότητα και διαλειτουργικότητα εντός του οικοσυστήματος παρακολούθησης 3300 NSv, λειτουργώντας κυρίως με τα συστήματα παρακολούθησης Bently Nevada 3300 NSv και τους συνδεδεμένους αισθητήρες Proximitor που λειτουργούν ως ενισχυτές σήματος σειράς NSv, καθώς και με τρόπους παρακολούθησης δονήσεων που ενσωματώνονται στην αρχιτεκτονική 3300. Από μηχανικής άποψης, ο αισθητήρας έχει σχεδιαστεί για να ταιριάζει σε μηχανικές εγκαταστάσεις με σπειρωτή σύνδεση M10 × 1, διασφαλίζοντας απλή εγκατάσταση σε τυπικές βιομηχανικές διατάξεις. Ηλεκτρικά και λειτουργικά, είναι πλήρως συμβατός με συστήματα μέτρησης μετατόπισης βασισμένα σε ρεύματα επαγωγής (eddy-current), επιτρέποντας ακριβή και σταθερή μη επαφή παρακολούθηση των σημάτων δόνησης και θέσης του άξονα για εφαρμογές παρακολούθησης της κατάστασης περιστρεφόμενων μηχανημάτων.