Όνομα Προϊόντος: 3300 XL 8 mm Αισθητήρες Πλησιότητας
Εμπορικό Όνομα: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330103-00-04-05-02-05
Χώρα Προέλευσης: ΗΠΑ
Εγγύηση: 12 μήνες
WhatsApp :+86 18159889985
Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο :[email protected]
Επωνυμία: |
Bently Nevada |
Αριθμός Μοντέλου: |
330103-00-04-05-02-05 |
Χώρα καταγωγής: |
ΗΠΑ |
Λεπτομέρειες Πακέτων: |
Αυθεντικό καινούριο, σφραγισμένο από το εργοστάσιο |
Χρόνος παράδοσης: |
σε απόθεμα |
Όροι Πληρωμής: |
T/T |
|
Διαχειριστής Πωλήσεων: |
Στέλλα |
|
Αποστείλετε email: |
|
|
Επικοινωνήστε μέσω WhatsApp: |
| Αντικείμενο | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο προϊόντος | 330103-00-04-05-02-05 |
| Τύπος συστήματος | 3300 XL 8 mm Αισθητήρα Πλησιότητας |
| Τύπος μέτρησης | Δόνηση / Θέση / Ταχύτητα |
| Τύπος Νήματος | M10 x 1 |
| Υλικό ψηφιδίου | Ανοξείδωτο χάλυβα (AISI 304/303) |
| Τύπος Καλωδίου | 75 Ω τριαξονικό με μόνωση FEP |
| Σήμα εξόδου | Ανάλογη τάση (ρεύματα επαγωγής) |
| Γραμμικό Εύρος | 0,25 έως 2,3 mm |
| Ευαισθησία | 7,87 V/mm (200 mV/θερμίδα) |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -52°C έως +177°C |
| Επεκτεταμένη θερμοκρασία (αισθητήρας) | Έως +218°C |
| Θερμοκρασία καλωδίου επέκτασης | Έως +260°C |
| Διάσταση | διάμετρος προβολέα περίπου 8 mm, επιλογές προσαρμοστικού μήκους |
| Βάρος | περίπου 0,32 kg (συνολική μονάδα προβολέα) |
Ο 330103-00-04-05-02-05το σύστημα προσέγγισης 3300 XL 8 mm είναι μια ακριβής λύση μη επαφής μέτρησης, σχεδιασμένη για την παρακολούθηση της ταλάντωσης, της θέσης και της ταχύτητας του άξονα σε βιομηχανικές περιστρεφόμενες μηχανές. Χρησιμοποιείται ευρέως σε τουρμπίνες, συμπιεστές και συστήματα υδροδυναμικών εδράνων για αξιόπιστη παρακολούθηση της κατάστασης.
Ο 330103-00-04-05-02-05παρέχει εξαιρετικά ακριβή σήματα μετατόπισης μέσω τεχνολογίας αισθητήρα δινορευμάτων, παρέχοντας σταθερή έξοδο ανάλογη της απόστασης μεταξύ της άκρης του προβολέα και της επιφάνειας στόχου. Υποστηρίζει τόσο στατικές όσο και δυναμικές μετρήσεις, διασφαλίζοντας συνεπή απόδοση σε απαιτητικά περιβάλλοντα.
Ως μέρος της σειράς Bently Nevada 3300 XL, ο 330103-00-04-05-02-05προσφέρει πλήρη συμβατότητα συστήματος με καλώδια επέκτασης και αισθητήρες Proximitor, επιτρέποντας εύκολη ενσωμάτωση, ανταλλαξιμότητα και μακροπρόθεσμη αξιοπιστία σε κρίσιμες βιομηχανικές εφαρμογές.
Ε1: Ποια είναι η κύρια χρήση του 330103-00-04-05-02-05;
Α1: Χρησιμοποιείται για παρακολούθηση δονήσεων, θέσης και ταχύτητας σε περιστρεφόμενα μηχανήματα.
Ε2: Είναι το προβοσκίδιο συμβατό με άλλα εξαρτήματα 3300 XL;
Απάντηση 2: Ναι, είναι πλήρως συμβατή με τα καλώδια επέκτασης 3300 XL και τους αισθητήρες Proximitor.
Ε3: Σε ποιες βιομηχανίες χρησιμοποιείται αυτό το σύστημα προβολέων;
A3: Χρησιμοποιείται ευρέως σε εργοστάσια παραγωγής ενέργειας, χαλυβουργεία, χημικά εργοστάσια και συστήματα κατασκευής.
Ε4: Μπορεί να λειτουργεί σε περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας;
A4: Ναι, υποστηρίζει θερμοκρασία μέχρι 177°C ως πρότυπο και υψηλότερη με επεκτεινόμενες επιλογές.
Ε5: Υποστηρίζει τόσο στατικές όσο και δυναμικές μετρήσεις;
Α5: Ναι, μετρά με ακρίβεια τόσο τη θέση του άξονα όσο και τα σήματα δόνησης.
| Αριθμός | Περιγραφή |
|---|---|
| 148722-01 | δοκιμαστικό βύσμα 3300 XL με 3 δοκιμαστικές ακίδες και χρωματοκωδικοποιημένα καλώδια μήκους 1 μέτρου για δοκιμή αισθητήρων Proximitor χωρίς αποσύνδεση της εγκατεστημένης καλωδίωσης στο πεδίο |
| 04310310 | βίδα προσαρμογής αισθητήρα Proximitor 3300 XL για τοποθέτηση σε πίνακα (6-32 UNC, απαιτούνται 4 βίδες ανά αισθητήρα) |
| 03200006 | Αυτοσυγκολλούμενη ταινία από σιλικόνη (ρολό 9,1 m) για προστασία συνδετήρων και περιβαλλοντική μόνωση |
| 40113-02 | Κιτ προστασίας συνδετήρων για προβολείς 3300 XL 8 mm και καλώδια επέκτασης, με εργαλεία εγκατάστασης |
| 136536-01 | Προσαρμογέας προστασίας συνδετήρα για συμβατότητα με υφιστάμενα εργαλεία εγκατάστασης ClickLoc |
| 40180-02 | Πακέτο προστατευτικών συνδέσμων (10 ζεύγη) για προβολείς και επεκτάσεις καλωδίων 3300 XL |
| 03839410 | προστατευτικός τριαξονικός αρσενικός συνδετήρας 75 Ω για περιβαλλοντική στεγάνωση καλωδίων επέκτασης |
| 03839420 | προστατευτικός θηλυκός συνδετήρας τριαξονικού τύπου 75Ω για προστασία του καλωδίου αισθητήρα και του αισθητήρα Proximitor |
| 04301007 | παξιμάδι ασφάλειας προβολέα 3/8-24 με οπές για σύρμα ασφαλείας για ασφαλή εγκατάσταση |
| 04301008 | Παξιμάδι ασφάλισης προβολέα M10 x 1 με οπές για ασφαλιστικό σύρμα για ασφαλή στερέωση του προβολέα |
| 330153-01 | σετ συνδετήρων 3300 XL, συμπεριλαμβανομένων των συνδετήρων ClickLoc, των μανδύων, των σωλήνων και της πυριτικής ταινίας |