Όνομα Προϊόντος: 3300 XL 8 mm Αισθητήρες Πλησιότητας
Εμπορικό Όνομα: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330103-00-14-10-01-00
Χώρα Προέλευσης: ΗΠΑ
Εγγύηση: 12 μήνες
WhatsApp :+86 18159889985
Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο :[email protected]
Επωνυμία: |
Bently Nevada |
Αριθμός Μοντέλου: |
330103-00-14-10-01-00 |
Χώρα καταγωγής: |
ΗΠΑ |
Λεπτομέρειες Πακέτων: |
Αυθεντικό καινούριο, σφραγισμένο από το εργοστάσιο |
Χρόνος παράδοσης: |
σε απόθεμα |
Όροι Πληρωμής: |
T/T |
|
Διαχειριστής Πωλήσεων: |
Στέλλα |
|
Αποστείλετε email: |
|
|
Επικοινωνήστε μέσω WhatsApp: |
| Παράμετρος | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Μοντέλο | 330103-00-14-10-01-00 |
| Τύπος συστήματος | 3300 XL 8 mm Αισθητήρα Πλησιότητας |
| Διάμετρος σondaς | 8 mm |
| Τύπος Νήματος | M10 x 1 |
| Τύπος εξόδου | Αναλογική τάση ρεύματος επαγωγής (eddy current) |
| Εύρος Μέτρησης | γραμμικό εύρος: 0,25 mm – 2,3 mm |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -52°C έως +177°C |
| Τύπος Καλωδίου | τριαξονικό θωρακισμένο καλώδιο 75Ω |
| Τύπος Εγκατάστασης | Συμβατό με εγκατάσταση προς τα εμπρός/προς τα πίσω |
| Διαστάσεις (μήκος προβολέα) | ρυθμιζόμενο μήκος καλωδίου: 0,5 m – 9 m |
| Μήκος χωρίς θηλυκό σπείρωμα | 0 – 230 mm (ρυθμιζόμενο) |
| Βάρος | περίπου 323 g/m (εξαρτάται από τον αισθητήρα) |
| Υλικό | Θήκη αισθητήρα από ανοξείδωτο χάλυβα (SST) |
Ο 330103-00-14-10-01-00είναι ένας υψηλής ακρίβειας αισθητήρας προσέγγισης 3300 XL 8 mm, σχεδιασμένος για ακριβή παρακολούθηση ταλαντώσεων και θέσης σε βιομηχανικές μηχανές. Λειτουργεί ως μέρος του σύστημα Προσέγγισης 3300 XL 8 mm παρέχει σταθερές μετρήσεις ρευμάτων επαγωγής για περιστρεφόμενο εξοπλισμό, όπως τουρμπίνες, συμπιεστές και κινητήρες. Αυτό το μοντέλο υποστηρίζει αξιόπιστη έξοδο σήματος ανάλογη προς την απόσταση μεταξύ της ακροδεκτικής άκρης του αισθητήρα και της αγώγιμης επιφάνειας του στόχου.
Κατασκευασμένος για απαιτητικά περιβάλλοντα, ο 330103-00-14-10-01-00προσφέρει εξαιρετική μηχανική αντοχή με κατασκευή από ανοξείδωτο χάλυβα και προηγμένη σταθερότητα αίσθησης. Είναι συμβατό με καλώδια επέκτασης και αισθητήρες Proximitor της σειράς 3300 XL, διασφαλίζοντας ευέλικτη ενσωμάτωση και ανταλλαξιμότητα συστημάτων χωρίς ανάγκη επαναβαθμονόμησης.
Μηχανολογικά σχεδιασμένο για βιομηχανική αξιοπιστία, το σετ αισθητήρων 3300 XL 8 mm υποστηρίζει τη συμμόρφωση με το πρότυπο API 670, καθιστώντάς το ιδανικό για συστήματα προληπτικής συντήρησης. Χρησιμοποιείται ευρέως σε εφαρμογές παρακολούθησης δονήσεων, ανίχνευσης θέσης άξονα και προστασίας μηχανημάτων.
Ε1: Για τι χρησιμοποιείται το 330103-00-14-10-01-00;
Α1: Χρησιμοποιείται για παρακολούθηση δονήσεων, θέσης και άξονα σε περιστρεφόμενα βιομηχανικά μηχανήματα.
Ε2: Είναι το προβοσκίδιο συμβατό με άλλα εξαρτήματα 3300 XL;
Απάντηση 2: Ναι, είναι πλήρως συμβατή με τα καλώδια επέκτασης 3300 XL και τους αισθητήρες Proximitor.
Ερώτηση 3: Μπορεί να λειτουργήσει σε περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας;
Α3: Ναι, υποστηρίζει θερμοκρασίες λειτουργίας έως 177°C σε τυπικές συνθήκες.
Q4: Απαιτείται βαθμονόμηση αυτού του προβολέα μετά την εγκατάστασή του;
A4: Όχι, η αμοιβαιότητα του συστήματος εξαλείφει την ανάγκη για βαθμονόμηση στο εργαστήριο.
Ε5: Σε ποιες βιομηχανίες χρησιμοποιείται συνήθως αυτή η προβολή;
A5: Χρησιμοποιείται ευρέως σε εργοστάσια παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας, πετροχημικές εγκαταστάσεις, χάλυβες και συστήματα αυτοματοποίησης παραγωγής.
| αριθμός | περιγραφή |
|---|---|
| 141078 | εγχειρίδιο συστήματος προσέγγισης 3300 XL 8 mm και 3300 5 mm |
| 175751 | 3300 XL Πολυσκοπικό περίβλημα από ανοξείδωτο χάλυβα, διαστάσεων 12”x12”x6”, υποστηρίζει έως 8 αισθητήρες Proximitor με εγκατάσταση DIN ή 6 με εγκατάσταση σε πίνακα, πιστοποιημένο ATEX Zone 0/1 |
| 176467 | 3300 XL Πολυσκοπικό περίβλημα από ανοξείδωτο χάλυβα, διαστάσεων 12”x8”x6”, υποστηρίζει έως 4 αισθητήρες Proximitor με εγκατάσταση DIN ή σε πίνακα, πιστοποιημένο ATEX Zone 0/1 |
| 330181 | 3300 XL Πολυσκοπικό περίβλημα από ανοξείδωτο χάλυβα, διαστάσεων 13”x9.5”x7”, υποστηρίζει έως 8 αισθητήρες Proximitor με εγκατάσταση DIN ή 6 με εγκατάσταση σε πίνακα, πιστοποιημένο ATEX Zone 0/1 και North American Division 1/2 |
| 02120015 | Καλώδιο πεδίου χύδην, διατομής 1,0 mm² (18 AWG), τρισύρματο στριμμένο και θωρακισμένο καλώδιο με αγώγιμο σύρμα απόστραγγισης, μήκος προσαρμόσιμο |
| 138492-01 | Ανταλλακτικό προσαρτώμενο σε πίνακα παδ τοποθέτησης για εγκατάσταση αισθητήρα Proximitor |
| 138493-01 | Ανταλλακτικό προσαρτώμενο σε DIN παδ τοποθέτησης για εγκατάσταση αισθητήρα Proximitor |
| 148722-01 | δοκιμαστικό βύσμα 3300 XL με προσαρμογέα 3 ακροδεκτών και χρωματισμένα καλώδια μήκους 1 μέτρου για δοκιμή αισθητήρων Proximitor χωρίς αποσύνδεση των καλωδίων πεδίου |
| 04310310 | σετ βιδών προσαρμογής σε πίνακα για αισθητήρα 3300 XL Proximitor, βίδες δημιουργίας σπειρώματος 6-32 UNC, 4 βίδες απαιτούνται ανά αισθητήρα |
| 03200006 | Αυτοσυγκολλούμενη ταινία από πυριτικό καουτσούκ, ρολό 9,1 m για μόνωση συνδετήρων και προστασία από περιβαλλοντικές επιδράσεις |
| 40113-02 | Κιτ προστασίας συνδετήρα για αισθητήρες 3300 XL 8 mm και επεκτάσεις καλωδίων, συμπεριλαμβανομένων των εργαλείων εγκατάστασης |
| 136536-01 | Προσαρμογέας προστατευτικού συνδετήρα που επιτρέπει τη συμβατότητα με εργαλεία εγκατάστασης προτού από το 1998 για συνδετήρες 75Ω ClickLoc |
| 40180-02 | Πακέτο προστατευτικών συνδετήρων, 10 ζεύγη για προβολείς 3300 XL 8 mm και καλώδια επέκτασης |
| 03839410 | προστατευτικός αρσενικός τριαξονικός συνδετήρας 75Ω για την περιβαλλοντική στεγανοποίηση της σύνδεσης καλωδίου επέκτασης–προβολέα |
| 03839420 | προστατευτικός θηλυκός τριαξονικός συνδετήρας 75Ω για την περιβαλλοντική προστασία του καλωδίου προβολέα και του καλωδίου επέκτασης |
| 04301007 | παξιμάδι ασφάλειας προβολέα 3/8-24 με οπές για ασφαλή σύρμα ασφαλείας, για ασφαλή μηχανική εγκατάσταση |