Όνομα Προϊόντος: 3300 XL 8 mm Αισθητήρες Πλησιότητας
Εμπορικό Όνομα: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330101-00-16-10-02-00
Χώρα Προέλευσης: ΗΠΑ
Εγγύηση: 12 μήνες
WhatsApp :+86 18159889985
Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο :[email protected]
Επωνυμία: |
Bently Nevada |
Αριθμός Μοντέλου: |
330101-00-16-10-02-00 |
Χώρα καταγωγής: |
ΗΠΑ |
Λεπτομέρειες Πακέτων: |
Αυθεντικό καινούριο, σφραγισμένο από το εργοστάσιο |
Χρόνος παράδοσης: |
σε απόθεμα |
Όροι Πληρωμής: |
T/T |
|
Διαχειριστής Πωλήσεων: |
Στέλλα |
|
Αποστείλετε email: |
|
|
Επικοινωνήστε μέσω WhatsApp: |
| Αντικείμενο | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | 330101-00-16-10-02-00 |
| Τύπος συστήματος | 3300 XL 8 mm Αισθητήρα Πλησιότητας |
| Τύπος Νήματος | 3/8-24 UNF |
| Μήκος προβλήματος | ρυθμιζόμενο από 0,5 m έως 9,0 m |
| Σήμα εξόδου | Τάση ανάλογη του επαγώμενου ρεύματος (eddy current) |
| Λειτουργική Θερμοκρασία | -52°C έως +177°C |
| Θερμοκρασία Αποθήκευσης | -52°C έως +177°C |
| Τύπος Καλωδίου | τριαξονική μόνωση FEP, 75 Ω |
| Τύπος Συνδέσμου | Χρυσοπλατινωμένη σύνδεση ClickLoc |
| Ελάχιστη ακτίνα κάμψης | 25,4 mm (1,0 in) |
| Βάρος | 0,06 kg |
| Διάσταση | 112×1,5×1,2 εκ. |
Ο 330101-00-16-10-02-00αποτελεί μέρος της σειράς προσέγγισης Bently Nevada 3300 XL 8 mm, σχεδιασμένης για υψηλής ακρίβειας παρακολούθηση ταλαντώσεων και θέσης σε βιομηχανικές μηχανές. Κατασκευάστηκε ως μέρος της σύστημα 3300 XL 8 mm , λειτουργεί απρόσκοπτα με συμβατά καλώδια επέκτασης και αισθητήρες Proximitor για να παρέχει σταθερή και ακριβή απόδοση μέτρησης με βάση το επαγώμενο ρεύμα (eddy current).
Το σύστημα είναι σχεδιασμένο για μηχανήματα τύρβινας, συμπιεστές και εξοπλισμό με υδροδυναμικά έδρανα, διασφαλίζοντας αξιόπιστη έξοδο σήματος υπό απαιτητικές συνθήκες λειτουργίας. Με προχωρημένους συνδέσμους ClickLoc και ενισχυμένη κατασκευή του αισθητήρα, υποστηρίζει ασφαλή εγκατάσταση και μακροχρόνια σταθερότητα.
Ως βασικό συστατικό της οικογένειας 3300 XL 8 mm , συμπεριλαμβανομένων αισθητήρων όπως 330102και 330130, αυτό το μοντέλο διασφαλίζει ανταλλαξιμότητα, βελτιωμένη αντίσταση σε παρεμβολές RFI και συνεπή ακρίβεια μετρήσεων σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Ερώτηση 1: Για τι χρησιμοποιείται η συσκευή 330101-00-16-10-02-00;
Απάντηση 1: Χρησιμοποιείται για την παρακολούθηση δονήσεων, μετατοπίσεων και θέσης του άξονα σε συστήματα περιστρεφόμενων μηχανημάτων.
Ε2: Μπορεί να λειτουργήσει με άλλα συστατικά της σειράς 3300 XL;
Απάντηση 2: Ναι, είναι πλήρως συμβατή με τα καλώδια επέκτασης 3300 XL και τους αισθητήρες Proximitor.
Ερώτηση 3: Είναι κατάλληλη για απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα;
Απάντηση 3: Ναι, έχει σχεδιαστεί για περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας, δονήσεων και ισχυρής ηλεκτρομαγνητικής παρεμβολής (EMI).
Ερώτηση 4: Υποστηρίζει διαφορετικά μήκη καλωδίων;
Απάντηση 4: Ναι, διατίθενται πολλαπλές επιλογές μήκους καλωδίου, ανάλογα με τις απαιτήσεις εγκατάστασης.
Ε5: Σε ποιες βιομηχανίες χρησιμοποιείται συνήθως αυτή η προβολή;
Απάντηση 5: Χρησιμοποιείται ευρέως σε εργοστάσια παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας, συμπιεστές, χημικά εργοστάσια και συστήματα παραγωγής χάλυβα.
| Αριθμός | Περιγραφή |
|---|---|
| 141078 | εγχειρίδιο συστήματος προσέγγισης 3300 XL 8 mm και 3300 5 mm |
| 175751 | πολυσκοπικό κουτί από ανοξείδωτο χάλυβα 3300 XL, διαστάσεων 12”×12”×6”, υποστηρίζει έως 8 αισθητήρες Proximitor με εγκατάσταση DIN ή 6 αισθητήρες με εγκατάσταση σε πίνακα, πιστοποιημένο ATEX Ζώνη 0/1 |
| 176467 | πολυσκοπικό κουτί από ανοξείδωτο χάλυβα 3300 XL, διαστάσεων 12”×8”×6”, υποστηρίζει έως 4 αισθητήρες Proximitor με εγκατάσταση DIN ή σε πίνακα, πιστοποιημένο ATEX Ζώνη 0/1 |
| 330181 | 3300 XL θάλαμος από ανοξείδωτο χάλυβα, διαστάσεων 13"×9,5"×7", υποστηρίζει μέχρι 8 αισθητήρες DIN ή 6 αισθητήρες πίνακα, εγκρίσεις για επικίνδυνες περιοχές (ATEX Zone 0/1, North American Division 1/2) |
| 02120015 | Καλώδιο πεδίου σε ρολό, διατομής 1,0 mm² (18 AWG), τρισύρματο στριμμένο και θωρακισμένο καλώδιο με αγώγιμο σύρμα απόσβεσης, μήκος καθορισμένο σε πόδια |
| 138492-01 | Εναλλακτικό προσαρτώμενο πάδ για ενσωμάτωση σε πίνακα |
| 138493-01 | Αντικαταστατικό προσαρτώμενο πλακίδιο DIN |
| 148722-01 | δοκιμαστικό βύσμα 3300 XL με 3 δοκιμαστικές ακίδες, 1 μέτρο πολύχρωμων καλωδίων και βύσματα μπανάνα, χρησιμοποιείται για δοκιμή αισθητήρων Proximitor χωρίς αποσύνδεση των καλωδίων πεδίου |
| 04310310 | βίδα τοποθέτησης αισθητήρα Proximitor 3300 XL σε πίνακα, βίδα σχηματισμού σπειρώματος 6-32 UNC (4 βίδες απαιτούνται ανά αισθητήρα) |
| 03200006 | Αυτοσυγκολλούμενη ταινία από πυριτικό καουτσούκ, ρολό 9,1 m για μόνωση συνδετήρων και προστασία από περιβαλλοντικές επιδράσεις |
| 40113-02 | Κιτ προστασίας συνδετήρα για αισθητήρες 3300 XL 8 mm και επεκτάσεις καλωδίων, συμπεριλαμβανομένων των εργαλείων εγκατάστασης |
| 136536-01 | Προσαρμογέας προστασίας συνδετήρα για συμβατότητα με εργαλεία εγκατάστασης προτού από το 1998 και συνδετήρες 75Ω ClickLoc |
| 40180-02 | Προστατευτικά συνδετήρων, συσκευασία 10 ζευγών για προβολείς και καλώδια 3300 XL 8 mm |
| 03839410 | προστατευτικός αρσενικός τριαξονικός συνδετήρας 75Ω για προστασία του καλωδίου επέκτασης από περιβαλλοντικές επιδράσεις |
| 03839420 | προστατευτικός θηλυκός τριαξονικός συνδετήρας 75Ω για προστασία του καλωδίου αισθητήρα και της σύνδεσης με τον αισθητήρα Proximitor |
| 04301007 | παξιμάδι ασφάλισης προβολέα 3/8-24 με οπές για ασφαλιστικό σύρμα, για ασφαλή στερέωση του προβολέα |
| 04301008 | Παξιμάδι ασφάλισης προβολέα M10 x 1 με οπές για ασφαλιστικό σύρμα για ασφαλή εγκατάσταση |
| 330153-01 | κιτ συνδετήρων 3300 XL, περιλαμβάνοντας αρσενικούς/θηλυκούς συνδετήρες ClickLoc, μανίκια, σωλήνες και ταινία σιλικόνης |