Όνομα Προϊόντος: αισθητήριο 3300 XL 8 mm
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330102-03-28-10-02-00
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330102-03-28-10-02-00 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
| Όνομα Προϊόντος | BENTLY NEVADA 330102-03-28-10-02-00 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Αριθμός Μέρους | 330102-03-28-10-02-00 |
| Διαστάσεις | 105x1x1cm |
| Βάρος | 0.12κιλά |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Ονομαστική συνεχής αντίσταση αισθητήρα | 7,59 ± 0,50 Ω |
| Επιλογή μήκους από ρακόρ | 0,3 ίντσες |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους Περιβλήματος | 2,8 ίντσες |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους | 1,0 μέτρο (3,3 πόδια) |
| Επιλογή Συνδετήρα και Τύπου Καλωδίου | Μικροσυνδέτης Miniature coaxial ClickLoc, τυπικό καλώδιο |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | Δεν απαιτείται |
| Αντίσταση εξόδου | 50 Ω |
| Χορήγηση ενέργειας | -24 Vdc |
| Αντίσταση φορτίου | 10 kΩ |
Ο BENTLY NEVADA 330102-03-28-10-02-00 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm είναι ένας προσεγγισιακός προβολέας επαγωγικών ρευμάτων που χρησιμοποιείται στο σύστημα 3300 XL για τη μέτρηση της ταλάντωσης του άξονα, της αξονικής θέσης και της ταχύτητας κρίσιμων περιστρεφόμενων μηχανημάτων. Λειτουργεί δημιουργώντας ένα ηλεκτρομαγνητικό πεδίο στην άκρη του προβολέα και ανιχνεύοντας τις αλλαγές στο κενό μεταξύ του προβολέα και του άξονα, μετατρέποντάς τις σε σήματα τάσης για ακριβή παρακολούθηση.
Ενσωματωμένο με επεκτάσιμα καλώδια και αισθητήρες Proximitor, παρέχει σταθερές και επαναλαμβανόμενες μετρήσεις για τουρμπίνες, συμπιεστές, αντλίες και κινητήρες με υδροδυναμικά έδρανα. Η θωρακισμένη κατασκευή του από ανοξείδωτο χάλυβα, με ακροδέκτη από PPS και σφράγισμα Viton® εξασφαλίζει ανθεκτικότητα και αξιόπιστη λειτουργία σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Ο 330102-03-28-10-02-00 3300 XL 8 mm Αισθητήρας διαθέτει ονομαστική DC αντίσταση 7,59 ± 0,50 Ω και αντίσταση εξόδου 50 Ω, λειτουργεί με τάση τροφοδοσίας -24 Vdc και αντίσταση φορτίου 10 kΩ. Έχει συνολικό μήκος 1,0 μέτρο (3,3 πόδια), μήκος περιβλήματος 2,8 ιντσών και μήκος μη ενσπειρωμένου τμήματος 0,3 ιντσών. Ο αισθητήρας χρησιμοποιεί μικροσκοπικό συναρμολογούμενο κοαξικό συνδετήρα ClickLoc με τυποποιημένη διάταξη καλωδίων, προκειμένου να διευκολυνθεί η εγκατάσταση και να εξασφαλιστεί αξιόπιστη μετάδοση σήματος. Κατασκευάζεται με περίβλημα από ανοξείδωτο χάλυβα, ακροδέκτη από PPS και σφράγισμα Viton®, εξασφαλίζοντας ανθεκτικότητα και αντοχή σε απαιτητικά περιβάλλοντα. Το μηχάνημα ζυγίζει 0,12 kg και έχει διαστάσεις 105 × 1 × 1 cm.
Ο BENTLY NEVADA 330102-03-28-10-02-00 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm παρέχει μέτρηση υψηλής ακρίβειας τόσο της θέσης όσο και της δόνησης, εξασφαλίζοντας αξιόπιστη παρακολούθηση των περιστρεφόμενων μηχανημάτων. Ο θωρακισμένος σχεδιασμός του ενισχύει τη μηχανική προστασία και την ακεραιότητα του σήματος σε απαιτητικά περιβάλλοντα. Το σύστημα συνδετήρων ClickLoc απλοποιεί την εγκατάσταση και τη συντήρηση, ενώ μειώνει τα λάθη στην καλωδίωση. Η πλήρης συμβατότητα με άλλα συστατικά 3300 XL και παλαιότερα συστατικά 8 mm επιτρέπει αδιάλειπτη ενσωμάτωση χωρίς ανάγκη επαναβαθμονόμησης κάθε εξαρτήματος ξεχωριστά. Η ανθεκτική κατασκευή του, με ανοξείδωτο χάλυβα και σφραγίδες Viton®, διασφαλίζει μακροχρόνια ανθεκτικότητα και αντοχή σε βιομηχανικούς ρύπους, δονήσεις και μεταβολές θερμοκρασίας.
Ο BENTLY NEVADA 330102-03-28-10-02-00 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm χρησιμοποιείται ευρέως σε συστήματα παρακολούθησης κατάστασης για τουρμπίνες, συμπιεστές, αντλίες, γεννήτριες και άλλες υψηλής ταχύτητας περιστρεφόμενες μηχανές. Τοποθετείται συνήθως σε εγκαταστάσεις πετρελαίου και αερίου, εργοστάσια παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας, πετροχημικές βιομηχανίες και περιβάλλοντα βαριάς βιομηχανικής παραγωγής. Είναι επίσης κατάλληλο για την παρακολούθηση της μετατόπισης του άξονα, των τάσεων δόνησης και της ταχύτητας περιστροφής (εφαρμογές Keyphasor) σε συστήματα με υδροδυναμικά έδρανα.
Ο BENTLY NEVADA 330102-03-28-10-02-00 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm διαδραματίζει κρίσιμο ρόλο στην προστασία και διάγνωση μηχανημάτων, μετρώντας συνεχώς τη θέση του άξονα και τις δονήσεις σε σχέση με το περίβλημα της μηχανής. Διευκολύνει την πρώιμη ανίχνευση βλαβών όπως ανισορροπία, μη στοίχιση, φθορά εδράνων και μετατόπιση άξονα. Ολοκληρωμένο στο σύστημα 3300 XL, υποστηρίζει την παρακολούθηση κατάστασης σε πραγματικό χρόνο και στρατηγικές προληπτικής συντήρησης, συμβάλλοντας στην πρόληψη καταστροφικών αστοχιών και απρόβλεπτων διακοπών λειτουργίας. Η σταθερή και ακριβής έξοδός του διασφαλίζει αξιόπιστη είσοδο για συστήματα προστασίας που φροντίζουν τα κρίσιμα περιστρεφόμενα στοιχεία.