Όνομα Προϊόντος: 3300 XL 8 mm Αισθητήρα Πλησιότητας
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330102-00-35-10-02-00
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
Εμπορικοί Όροι
Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας |
1 ΤΕΜΑΧΙΟ |
Τιμή |
Επικοινωνήστε με την Winnie |
Λεπτομέρειες Συσκευασίας |
Αυθεντικό καινούριο, σφραγισμένο από το εργοστάσιο |
Χρόνος παράδοσης |
3–7 ημέρες |
Όροι Πληρωμής |
T/T |
Μέθοδος Αποστολής |
DHL / FedEx / UPS / TNT |
Ικανότητα προμήθειας |
Σε απόθεμα |
|
Πωλήσεις |
Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο |
|
|
Τζιμ Πέι |
| Όνομα Προϊόντος | Bently Nevada 330102-00-35-10-02-00 Αισθητήρας πλησιότητας 3300 XL 8 mm |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | 3300 XL 8 mm Αισθητήρα Πλησιότητας |
| Αριθμός Μέρους | 330102-00-35-10-02-00 |
| Βάρος | 0,14 κιλά |
| Εκτιμώμενες διαστάσεις αποστολής | 1,6x1,3x120cm |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Επιλογή μήκους από ρακόρ | 0,0 in |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους Περιβλήματος | 3,5 ίντσες |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους | 1,0 μέτρο (3,3 πόδια) |
| Επιλογή Συνδετήρα και Τύπου Καλωδίου | Μικροσκοπικό κοαξικό καλώδιο με σύνδεσμο ClickLoc |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | Δεν απαιτείται |
| Τυποποιημένες Διαμορφώσεις Σπειρώματος | Μέγιστο μήκος περιβλήματος: 9,6 ίντσες· Ελάχιστο μήκος περιβλήματος: 0,8 ίντσες. |
| Total Length | 10 1,0 μέτρο (3,3 πόδια) |
| Συνδετήρας και τύπος καλωδίου | 02 Μικροσυνδετήρας συναξονικός ClickLoc, καλώδιο τύπου |
Αισθητήρας Προσέγγισης Ρεύματος Eddy
Μη επαφής αισθητήρας μετατόπισης
Αισθητήρας παρακολούθησης μετατόπισης άξονα
Αισθητήρας θέσης άξονα
Αισθητήρας μέτρησης δόνησης
Αισθητήρας προσέγγισης για περιστρεφόμενα μηχανήματα
Βιομηχανικός αισθητήρας παρακολούθησης κατάστασης
Αισθητήρας προστασίας μηχανήματος
Αισθητήρας προληπτικής συντήρησης
Προβολέας Παρακολούθησης Τουρμπίνας
Αισθητήρας Παρακολούθησης του Άξονα Συμπιεστή
Αισθητήρας Δόνησης του Άξονα Αντλίας
Αισθητήρας Θέσης του Άξονα Γεννήτριας
Συσκευή Παρακολούθησης Κρίσιμων Μηχανημάτων
Υψηλής Ακρίβειας Αισθητήρας Επαγώμενων Ρευμάτων
Προσεγγισιακός αισθητήρας με αρματωσμένο κέλυφος
Μικροσκοπικός Συναξονικός Αισθητήρας Σύνδεσης ClickLoc
προβολέας με Σπείρωμα 3/8-24 UNF
Αισθητήρας Βιομηχανικού Περιστρεφόμενου Εξοπλισμού
Προβολέας Προστασίας από Δόνηση Άξονα
Αισθητήρας Παρακολούθησης για Βαριά Βιομηχανία
Ο Bently Nevada 330102-00-35-10-02-00 Αισθητήρας Πλησιότητας 3300 XL 8 mm είναι ένας αισθητήρας υψηλής ακρίβειας, χωρίς επαφή, βασισμένος σε επαγόμενα ρεύματα (eddy-current), σχεδιασμένος για τη συνεχή παρακολούθηση της μετατόπισης, της ταλάντωσης και της θέσης του άξονα σε περιστρεφόμενα μηχανήματα. Αποτελεί μέρος του ευρέως χρησιμοποιούμενου συστήματος προσέγγισης 3300 XL Proximity Transducer, το οποίο έχει σχεδιαστεί για εφαρμογές κρίσιμης προστασίας μηχανών και παρακολούθησης της κατάστασής τους σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Αυτό το πρόβα (probe) λειτουργεί δημιουργώντας ένα ηλεκτρομαγνητικό πεδίο στην ακραία άκρη του. Όταν ένας αγώγιμος στόχος (όπως ο άξονας) κινείται μέσα σε αυτό το πεδίο, τα επαγόμενα ρεύματα (eddy currents) αλλάζουν την εμπέδηση (impedance) του συστήματος του πρόβα. Αυτές οι αλλαγές μετατρέπονται σε ανάλογο ηλεκτρικό σήμα, επιτρέποντας εξαιρετικά ακριβή μέτρηση της απόστασης (gap) μεταξύ της ακραίας άκρης του πρόβα και της επιφάνειας του άξονα. Αυτό διευκολύνει την πραγματικού χρόνου παρακολούθηση της κίνησης του άξονα, συμπεριλαμβανομένης της ακτινικής ταλάντωσης, της αξονικής θέσης και της δυναμικής μετατόπισης.
Το μοντέλο 330102-00-35-10-02-00 έχει σχεδιαστεί ειδικά με αισθητήρα διαμέτρου 8 mm και καλώδιο με θωρακισμένη κατασκευή, εξασφαλίζοντας ανθεκτικότητα και σταθερή απόδοση σε απαιτητικές συνθήκες λειτουργίας, όπως υψηλή ταλάντωση, αυξημένες θερμοκρασίες και βιομηχανική μόλυνση. Ο μικροσκοπικός κοαξικός συνδετήρας ClickLoc παρέχει ασφαλείς, ανθεκτικούς στην ταλάντωση ηλεκτρικούς συνδεσμους και διευκολύνει την εγκατάσταση και τη συντήρηση επιτόπου.
Χρησιμοποιείται ευρέως σε περιστρεφόμενο εξοπλισμό, όπως τουρμπίνες, συμπιεστές, αντλίες, γεννήτριες και μειωτήρες, όπου η συνεχής παρακολούθηση του άξονα είναι κρίσιμη για την ασφάλεια λειτουργίας. Παρέχοντας ακριβή και σταθερά σήματα, υποστηρίζει την πρώιμη ανίχνευση βλαβών, βοηθώντας τους χειριστές να εντοπίζουν προβλήματα όπως ανισορροπία, μη στοίχιση, κάμψη άξονα και φθορά των κουζινέτων πριν οδηγήσουν σε αποτυχία του εξοπλισμού ή απρόβλεπτη διακοπή λειτουργίας.
Συνολικά, αυτό το πρόβα είναι ένα κεντρικό στοιχείο στα σύγχρονα συστήματα προστασίας μηχανημάτων, επιτρέποντας αξιόπιστη, μακροπρόθεσμη παρακολούθηση κρίσιμων περιουσιακών στοιχείων σε εφαρμογές παραγωγής ενέργειας, πετρελαίου και αερίου, πετροχημικών και βαριάς βιομηχανίας.
Παρακολούθηση άξονα τουρμπινών αερίου, ατμού και υδροηλεκτρικών
Παρακολούθηση της μετατόπισης και της ταλάντωσης του άξονα συμπιεστή
Παρακολούθηση της κατάστασης αντλιών σε εγκαταστάσεις πετρελαίου & αερίου και χημικών εργοστασίων
Παρακολούθηση της θέσης του άξονα γεννητριών και κινητήρων
Ανάλυση ταλαντώσεων βιομηχανικών μειωτήρων και συστημάτων κίνησης
Εγκαταστάσεις παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας και υπηρεσίες χρήσης ενέργειας
Υπεράκτιες πλατφόρμες και περιστρεφόμενος εξοπλισμός σε εργοστάσια διύλισης
Βαριά βιομηχανική παραγωγή και διαδικασιακές βιομηχανίες
Προληπτική Συντήρηση και Συστήματα Προστασίας Μηχανημάτων
Κρίσιμες περιστρεφόμενες μηχανές σε βιομηχανικά περιβάλλοντα υψηλού κινδύνου