Όνομα Προϊόντος: Προσεγγιστικός Αισθητήρας
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330103-01-07-05-02-00
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
Εναλλακτικές Ονομασίες
Προσεγγισιακός αισθητήρας ρευμάτων επαγωγής (eddy current)
προσεγγισιακός μετατροπέας 3300 XL 8 mm
Αισθητήρας μη επαφής για μέτρηση ταλαντώσεων και μετατόπισης
Προσεγγισιακός αισθητήρας για ταλαντώσεις και θέση του άξονα
Βιομηχανικός προσεγγισιακός αισθητήρας παρακολούθησης ταλαντώσεων
Προσεγγισιακός αισθητήρας σειράς Bently Nevada 3300
Επαγωγικός αισθητήρας μετατόπισης για τουρμπομηχανήματα
Η κύρια λειτουργία του προσέγγισης Bently Nevada 330103-01-07-05-02-00 είναι η παροχή ακριβούς μη επαφής μέτρησης της ταλάντωσης του άξονα, της αξονικής μετατόπισης και της θέσης σε περιστρεφόμενα μηχανήματα, χρησιμοποιώντας τεχνολογία αισθητήρα δινορευμάτων. Χρησιμοποιείται κυρίως σε συστήματα παρακολούθησης κατάστασης για τουρμπομηχανήματα, όπως τουρμπίνες, συμπιεστές και κινητήρες, όπου παρακολουθεί συνεχώς τη δυναμική συμπεριφορά του άξονα για την ανίχνευση πρώιμων ενδείξεων μηχανικών προβλημάτων, όπως ανισορροπία, μη στοίχιση, χαλαρότητα και φθορά των κουζινέτων, υποστηρίζοντας έτσι την αξιόπιστη προστασία του εξοπλισμού και την προληπτική συντήρηση.
Οι βασικές παράμετροι του προσέγγισης αισθητήρα Bently Nevada 330103-01-07-05-02-00 περιλαμβάνουν μήκος 10 mm χωρίς σπείρωμα για συμπαγή εγκατάσταση, συνολικό μήκος αισθητήρα 70 mm και συνολικό μήκος καλωδίου 5,0 μέτρα (16,4 πόδια) για εύκαμπτη ενσωμάτωση στο σύστημα σε εγκαταστάσεις μεγάλων μηχανημάτων. Διαθέτει σπείρωμα 3/8-24 UNF και μικροσκοπικό συναρμολογούμενο συνδετήρα κοαξικού τύπου ClickLoc με τυποποιημένο καλώδιο, προκειμένου να διασφαλιστεί η σταθερή και αξιόπιστη μετάδοση σήματος. Ο αισθητήρας είναι σχεδιασμένος για λειτουργία σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα, με ευρύ εύρος θερμοκρασιών από -40°C έως +125°C. Δεν απαιτείται έγκριση από επίσημους οργανισμούς, επιτρέποντας εύκαμπτη εγκατάσταση σε διάφορες βιομηχανικές εφαρμογές.
Το προσεγγιστικό αισθητήριο Bently Nevada 330103-01-07-05-02-00 είναι ένας υψηλής απόδοσης αισθητήρας επαγωγικού ρεύματος (eddy current) της σειράς 3300 XL 8 mm, σχεδιασμένος για ακριβή, μη επαφή μέτρηση της δόνησης και της θέσης του άξονα σε περιστρεφόμενα μηχανήματα. Χρησιμοποιείται ευρέως σε κρίσιμες εφαρμογές τουρμπομηχανών, όπως τα τουρμποσυμπιεστικά, οι συμπιεστές και οι κινητήρες, προκειμένου να παρέχει συνεχή παρακολούθηση της δυναμικής του άξονα. Με κομπάκτ σχεδιασμό μηχανικής δομής και ανθεκτικό βιομηχανικό σχέδιο, εξασφαλίζει σταθερή λειτουργία σε ακραία περιβάλλοντα με θερμοκρασίες από -40°C έως +125°C. Το αισθητήριο διαθέτει το αξιόπιστο σύστημα σύνδεσης ClickLoc για ασφαλή μετάδοση σήματος και ευέλικτο μήκος καλωδίου, κατάλληλο για περίπλοκες απαιτήσεις εγκατάστασης. Η ανθεκτική κατασκευή του, η υψηλή ακρίβεια μέτρησης και η ευκολία ενσωμάτωσής του το καθιστούν μια αξιόπιστη λύση για συστήματα προστασίας μηχανημάτων και προληπτικής συντήρησης, συμβάλλοντας στη βελτίωση της αξιοπιστίας του εξοπλισμού και στην πρόληψη απρόσμενων αστοχιών.
|
Email: |
Whatsapp: |
| Όνομα Προϊόντος | Προσεγγισιακός αισθητήρας Bently Nevada 330103-01-07-05-02-00 |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | Προσεγγιστικός Αισθητήρας |
| Αριθμός Μέρους | 330103-01-07-05-02-00 |
| Διαστάσεις | 1.8x1.5x68εκ |
| Βάρος | 0,06 kg |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Μήκος χωρίς θηλυκό σπείρωμα | 10 mm |
| Συνολικό μήκος | 70 mm |
| Total Length | 5,0 μέτρα (16,4 πόδια) |
| Τύπος Συνδέσμου | Μικροσκοπικός κοαξικός σύνδεσμος ClickLoc με τυποποιημένο καλώδιο |
| Έγκριση Αρχής | Δεν Απαιτούνται Εγκρίσεις |
| Ανθεκτικότητα στη θερμοκρασία | -40°C μέχρι +125°C |
| Σπείρωμα/Επιλογή | 3/8-24 UNF χωρίς θωράκιση (07) |
| Συνδετήρας | Μικροσκοπικοί κοαξικοί συνδέσμους ClickLoc |
| Ακτινική δόνηση | Μέτρηση της μετακίνησης του άξονα σε καταστρώματα ολίσθησης |
| Αξονική θέση | Μέτρηση της θέσης της αξονικής δύναμης |
Συστήματα παραγωγής ενέργειας, όπως ατμοστρόβιλοι, αεριοστρόβιλοι και υδροστρόβιλοι, για παρακολούθηση της δόνησης και της μετατόπισης του άξονα
Εξοπλισμός βιομηχανίας πετρελαίου και αερίου, συμπεριλαμβανομένων συμπιεστών, αντλιών και εκτονωτών, για παρακολούθηση της κατάστασης και ανίχνευση βλαβών
Εγκαταστάσεις πετροχημικών και χημικών προϊόντων για παρακολούθηση υψηλού αριθμού στροφών περιστρεφόμενων μηχανημάτων σε απαιτητικά περιβάλλοντα λειτουργίας
Βιομηχανικά συστήματα κατασκευής, όπως κινητήρες, μειωτήρες και περιστρεφόμενες συναρμογές, για την παρακολούθηση της κατάστασης των εξοπλισμών
Συστήματα προστασίας τουρμπομηχανών για την πραγματικού χρόνου παρακολούθηση της θέσης του άξονα και την προληπτική συντήρηση
Γενικές εφαρμογές παρακολούθησης περιστρεφόμενου εξοπλισμού που απαιτούν μη επαφόμενη μέτρηση ταλαντώσεων και μετατόπισης
Μη επαφόμενη τεχνολογία μέτρησης με ρεύματα επαγωγής (eddy current) για υψηλής ακρίβειας παρακολούθηση ταλαντώσεων και θέσης του άξονα
σχεδιασμός προβολέα 3300 XL 8 mm βελτιστοποιημένος για αξιόπιστη λειτουργία σε εφαρμογές τουρμπομηχανών
Συμπαγής μηχανική διάταξη με συνολικό μήκος 70 mm για εγκατάσταση που εξοικονομεί χώρο
Ευέλικτο καλώδιο μήκους 5,0 m (16,4 ft) για ευέλικτη ενσωμάτωση του συστήματος σε μεγάλες εγκαταστάσεις εξοπλισμού
σπειροειδής διαμόρφωση 3/8-24 UNF για ασφαλή και τυποποιημένη στήριξη
Μικροσκοπικός κοαξικός συνδετήρας ClickLoc που διασφαλίζει σταθερή και χαμηλού θορύβου μετάδοση σήματος
Ευρύ εύρος λειτουργικών θερμοκρασιών από -40°C έως +125°C για απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα
Ελαφριά κατασκευή για εύκολη χειρισμό και εγκατάσταση
Υψηλή αντοχή και μακροπρόθεσμη σταθερότητα για συνεχή βιομηχανική λειτουργία
Κατάλληλο για συστήματα προστασίας κρίσιμων μηχανημάτων και προληπτικής συντήρησης