Όνομα Προϊόντος: Αισθητήρες Πλησιότητας NSv
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330905-08-13-10-02-05
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | Αισθητήρες Πλησιότητας NSv |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330905-08-13-10-02-05 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
Ο BENTLY NEVADA 330905-08-13-10-02-05 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας είναι ένας προσεγγισιακός προβολέας υψηλής απόδοσης με βάση το φαινόμενο των επαγώμενων ρευμάτων (eddy current), ο οποίος έχει σχεδιαστεί για ακριβείς, μη επαφόμενες μετρήσεις της ταλάντωσης, της μετατόπισης και της θέσης του άξονα σε περιστρεφόμενα μηχανήματα. Ως μέρος της σειράς NSv, έχει σχεδιαστεί ειδικά για συμπαγείς εγκαταστάσεις, παρέχοντας ταυτόχρονα εξαιρετική ποιότητα σήματος και μακροχρόνια αξιοπιστία σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Με προηγμένη ικανότητα απόρριψης θορύβου, γρήγορη απόκριση σήματος και καλώδιο ανθεκτικό σε υψηλές θερμοκρασίες, αυτό το μοντέλο είναι ιδανικό για κρίσιμες εφαρμογές παρακολούθησης, όπου η ακρίβεια και η σταθερότητα είναι απαραίτητες.
Ο BENTLY NEVADA 330905-08-13-10-02-05 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας ανήκει στη σειρά προσεγγισιακών αισθητήρων NSv και προσφέρει υψηλή απόρριψη θορύβου μεγαλύτερη των 90 dB στα 50–60 Hz, διασφαλίζοντας σταθερή και αξιόπιστη έξοδο σήματος. Διαθέτει μόνωση καλωδίου εγκεκριμένη για θερμοκρασίες έως 200°C, καθιστώντας το κατάλληλο για περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας. Ο αισθητήρας παρέχει υψηλή γραμμικότητα ±1% πλήρους κλίμακας και χαμηλή υστέρηση κάτω του 0,5% FS, εξασφαλίζοντας ακριβή απόδοση μέτρησης.
Υποστηρίζει επίσης γρήγορη απόκριση με χρόνο ανόδου 2 μs και διατηρεί ελάχιστη μετατόπιση φάσης κάτω των 3° στα 5 kHz. Η τάση προφόρτωσης είναι -24 VDC ±5% και το βάθος ακριβούς σπειρώματος είναι 15 mm ±0,2. Το συμπαγές και ανθεκτικό βιομηχανικό σχέδιό του εξασφαλίζει αντοχή και ευκολία εγκατάστασης σε εφαρμογές με περιορισμένο χώρο.
| Όνομα Προϊόντος | BENTLY NEVADA 330905-08-13-10-02-05 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | Αισθητήρες Πλησιότητας NSv |
| Αριθμός Μέρους | 330905-08-13-10-02-05 |
| Διαστάσεις | 1,8x1,6x126 εκ. |
| Βάρος | 0,08 κιλά |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Απορρίψιμος θόρυβος | >90 dB @ 50–60 Hz |
| Κάλυμμα καλωδίου | εγκεκριμένο για 200°C |
| Βάθος σπειρώματος | 15 mm ±0,2 |
| Τάση προφόρτωσης | -24 VDC ±5% |
| Γραμμικότητα | ±1% πλήρους κλίμακας |
| Υστερέση | <0,5% FS |
| Μετατόπιση Φάσης | <3° @ 5 kHz |
| Χρόνος ανύψωσης | 2 μs |
Ο BENTLY NEVADA 330905-08-13-10-02-05 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας χρησιμοποιείται ευρέως σε αεριοστρόβιλους και ατμοστρόβιλους, βιομηχανικούς συμπιεστές, αντλίες και συστήματα κινητήρων. Χρησιμοποιείται επίσης συχνά σε εγκαταστάσεις επεξεργασίας πετρελαίου και φυσικού αερίου, πετροχημικά εργοστάσια και εξοπλισμό παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας.
Λόγω της υψηλής αντοχής του σε υψηλές θερμοκρασίες και του συμπαγούς σχεδιασμού του, είναι ιδιαίτερα κατάλληλο για απαιτητικά περιβάλλοντα και εγκαταστάσεις με περιορισμένο διαθέσιμο χώρο, καθώς και για προηγμένα συστήματα παρακολούθησης της κατάστασης.
Ο BENTLY NEVADA 330905-08-13-10-02-05 NSv Αισθητήρες Πλησιότητας παρέχει εξαιρετική σταθερότητα σήματος λόγω της υψηλής ικανότητας απόρριψης θορύβου, διασφαλίζοντας αξιόπιστη παρακολούθηση ακόμα και σε ηλεκτρικά θορυβώδη περιβάλλοντα. Ο σχεδιασμός του καλωδίου για υψηλές θερμοκρασίες επιτρέπει σταθερή απόδοση υπό ακραίες συνθήκες.
Οι γρήγορες χαρακτηριστικές απόκρισης βελτιώνουν την ακρίβεια της πραγματικού χρόνου παρακολούθησης, ενώ η συμπαγής δομή του καθιστά ιδανικό για στενούς χώρους εγκατάστασης. Το προσαρτώμενο μέρος κατασκευάζεται για αντοχή, προσφέροντας μεγάλη διάρκεια ζωής και μειωμένες απαιτήσεις συντήρησης. Η υψηλή ακρίβεια μέτρησης σε συνδυασμό με χαμηλή υστέρηση βελτιώνει την ακρίβεια της διάγνωσης, ενώ η αδιάλειπτη ενσωμάτωση με τα συστήματα Bently Nevada υποστηρίζει αποτελεσματικές στρατηγικές προληπτικής συντήρησης και προστασίας μηχανημάτων.
Ερώτηση 1: Τι καθιστά τους προσεγγισιακούς αισθητήρες BENTLY NEVADA 330905-08-13-10-02-05 NSv κατάλληλους για θορυβώδεις περιβάλλοντες;
Απάντηση: Οι προσεγγισιακοί αισθητήρες BENTLY NEVADA 330905-08-13-10-02-05 NSv διαθέτουν απόρριψη θορύβου μεγαλύτερη των 90 dB, εξασφαλίζοντας σταθερή και ακριβή έξοδο σήματος σε ηλεκτρικά θορυβώδη βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Ερώτηση 2: Μπορούν οι προσεγγισιακοί αισθητήρες 330905-08-13-10-02-05 NSv να λειτουργούν σε υψηλές θερμοκρασίες;
Α: Ναι, οι προσεγγισιακοί αισθητήρες BENTLY NEVADA 330905-08-13-10-02-05 NSv χρησιμοποιούν μόνωση καλωδίου που αντέχει θερμοκρασίες έως 200°C, καθιστώντας τους κατάλληλους για περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας.
Ε3: Ποια είναι η απόδοση απόκρισης των προσεγγισιακών αισθητήρων BENTLY NEVADA 330905-08-13-10-02-05;
Α: Οι προσεγγισιακοί αισθητήρες BENTLY NEVADA 330905-08-13-10-02-05 NSv προσφέρουν χρόνο ανόδου 2 μs και ελάχιστη μετατόπιση φάσης, διασφαλίζοντας ακριβή παρακολούθηση σε πραγματικό χρόνο.
Ε4: Σε ποιες εφαρμογές χρησιμοποιείται συνήθως ο κωδικός 330905-08-13-10-02-05;
Α: Οι προσεγγισιακοί αισθητήρες BENTLY NEVADA 330905-08-13-10-02-05 NSv χρησιμοποιούνται ευρέως σε τουρμπίνες, συμπιεστές, αντλίες και άλλες περιστρεφόμενες μηχανές στις βιομηχανίες πετρελαίου & αερίου, παραγωγής ενέργειας και πετροχημικών.
Ε5: Απαιτείται επαφή των προσεγγισιακών αισθητήρων BENTLY NEVADA 330905-08-13-10-02-05 NSv με τον άξονα;
Α: Όχι, οι προσεγγισιακοί αισθητήρες BENTLY NEVADA 330905-08-13-10-02-05 NSv λειτουργούν με μη επαφική τεχνολογία επαγώμενων ρευμάτων (eddy current), εξαλείφοντας τη μηχανική φθορά.