Име на продукта: 3300 XL 8 mm близостни сонди
Търговска марка: Бентли Невада
Моделен номер: 330101-00-20-10-02-05
Място на произход: Съединените американски щати
Гаранция: 12 месеца
Whatsapp: +86 18020776782
Имейл: [email protected]
общ преглед
| Име на продукта | 3300 XL 8 mm близостни сонди |
| Име на марката | Бентли Невада |
| Номер на модел | 330101-00-20-10-02-05 |
| Място на произход | САЩ |
| Гаранция | 12 месеца |
| Методи на плащане | Т/T |
| Изпращане | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
|
Продажби: |
Имейл: |
Whatsapp: |
|
Джим Пей |
| Име на продукта | BENTLY NEVADA 330101-00-20-10-02-05 3300 XL 8 mm датчици за близост |
| Производител | Бентли Невада |
| Вид продукт | 3300 XL 8 mm близостни сонди |
| Номер на част | 330101-00-20-10-02-05 |
| Измерения | 1,5 × 1,3 × 110 см |
| Тегло | 0.06кг |
| Място за доставка | Xiamen, China |
| Страна на произход | САЩ |
| Състояние | Ново и оригинално в заводско опаковка |
| Опция за дължина без резба | 0,0 инча |
| Опция за обща дължина на корпуса | 2,0 инча |
| Опция за обща дължина | 1,0 метър (3,3 фута) |
| Опция за конектор и тип кабел | Стандартен кабел с миниатюрно коаксиално съединение ClickLoc |
| Опция за одобрение от регулаторен орган | Одобрения CSA, ATEX, IECEx |
| Диапазон на оперативната температура | –52 °C до +177 °C (стандартен датчик) |
| Потребности от енергия | –17,5 Vdc до –26 Vdc (монтаж в негорима верига) |
| Максимално потребление на ток | 12 mA |
| Изходно съпротивление | 50 Ω |
| Чутливост на входа | Промяна на захранващото напрежение < 2 mV/V |
| Линеен обхват | 0,25 до 2,3 мм (приблизително 10 до 90 мил) |
| Препоръчителен радиален зазор за вибрация | приблизително 1,27 мм (50 мил) |
| Материал на върха на зонда | Полифенилен сульфид (ППС) |
| Материал на корпуса на сондата | Неръждаема стомана AISI 303 или 304 |
| Кабел на сондата | 75 Ω триаксиален, изолиран с FEP (стандарт) |
Тръбите BENTLY NEVADA 330101-00-20-10-02-05 3300 XL 8 mm близостна сонда е вихротоков сензор за преместване, предназначен за високоточен мониторинг на вибрации, позиция и движение на валове във въртящи се машини. Произведен от Bently Nevada, той е част от серията 3300 XL, използвана в критични системи за мониторинг на състоянието.
Тази сонда е проектирана за монтиране в машини с хидродинамични (течностни) лагери, като турбини, компресори, помпи и електродвигатели. Тя измерва разстоянието между върха на сондата и проводима целева повърхност и го преобразува в електричен сигнал, пропорционален на вибрациите или позицията на вала. С кабел дължина 1,0 м (3,3 фута), конектор ClickLoc и здрав корпус от неръждаема стомана, сондата е оптимизирана за индустриални среди, изискващи висока надеждност и дългосрочна стабилност.
Сондата се идентифицира по артикулен номер 330101-00-20-10-02-05и има резбована конструкция с външна резба 3/8-24 UNF и без брониране, с обща дължина от 1,0 м и компактна опция за дължина на корпуса от 2,0 инча. Използва миниатюрен коаксиален конектор ClickLoc със стандартна кабелна конфигурация за бърза и сигурна инсталация.
Работи в линейен измервателен диапазон от 0,25 до 2,3 мм, поддържа температурен диапазон от –52 °C до +177 °C и изисква захранващо напрежение от –17,5 Vdc до –26 Vdc при максимално потребление на ток от 12 mA. Сондата осигурява изходно съпротивление от 50 Ω и поддържа висока стабилност с вариация на входната чувствителност под 2 mV/V. Чувствителният връх е изработен от полифениленсулфид (PPS), корпусът е изработен от неръждаема стомана AISI 303/304, а кабелът използва триаксиална FEP изолация със съпротивление 75 Ω.
Сертифициран е според стандарти CSA, ATEX и IECEx, което го прави подходящ за опасни промишлени среди. Системата също определя препоръчителен радиален зазор за вибрации от приблизително 1,27 мм (50 милса).
Тръбите BENTLY NEVADA 330101-00-20-10-02-05 3300 XL 8 mm датчици за близост осигурява високоточни безконтактни измервания, което позволява надеждно откриване на вибрации на вала, осева позиция и механично преместване. Технологията за индуктивно (вихровотоково) усещане гарантира стабилна работа дори в среда с масло, пара или при високи температури.
Конструкцията на конектора ClickLoc ускорява монтажа и повишава ефективността при поддръжка, намалявайки простоите по време на замяна или калибриране. Широкият температурен диапазон и здравата конструкция от неръждаема стомана осигуряват отлична издръжливост в тежки промишлени условия.
Освен това сертифицираната взривобезопасност (ATEX/IECEx) гарантира безопасна експлоатация в опасни зони, докато компактната конструкция позволява монтаж в тесни механични пространства. Сондата осигурява също висока линейност и стабилност на сигнала, което подобрява точността на диагностика в системите за мониторинг на състоянието.
Това сонда 330101-00-20-10-02-05 се използва широко в системите за мониторинг на състоянието на въртящи се машини, особено в индустрии, изискващи висока надеждност и предиктивно поддръжка. Типични приложения включват:
Парни и газови турбини в електроцентрали
Центробежни компресори в нефтогазови обекти
Помпи и електродвигатели в петрохимични системи
Промишлени редуктори и въртящи се валове
Системи за референтен ключов фазор и измерване на скоростта
Мониторинг на вибрации в критични производствени машини
Той е особено ефективен в системи с хидродинамични (течен филм) лагери, където не могат да се използват сензори с директен механичен контакт.
Тръбите BENTLY NEVADA 330101-00-20-10-02-05 3300 XL 8 mm датчици за близост играе ключова роля в системите за мониторинг и защита на състоянието на машините. Непрекъснато измерва преместването и вибрациите на вала, което позволява ранно откриване на аномални работни условия, като например дисбаланс, несъосоставеност, износване на лагери или отклонение на вала.
Чрез предоставяне на аналогови сигнали в реално време към системите за наблюдение той осигурява прилагането на стратегии за предиктивно поддръжане, намалява непланираното просто стояне и предотвратява катастрофални повреди на оборудването. Датчикът поддържа системи за аларми и спиране, които могат да активират защитни действия при превишаване на праговете за вибрация.
Високото разрешение на изходния сигнал гарантира точен анализ на тенденциите, което помага на операторите да идентифицират постепенното деградиране още преди настъпване на повреда. В среди с критични изисквания към безопасността той действа като основен сензор за системите за защита на машините, осигурявайки стабилност на експлоатацията и цялостност на оборудването при тежки индустриални условия.