Όνομα Προϊόντος: Μονάδα Διεπαφής Μεταβατικών Δεδομένων
Εμπορικό Όνομα: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 3500/22M 288055-01
Χώρα Προέλευσης: ΗΠΑ
Εγγύηση: 12 μήνες
WhatsApp :+86 18159889985
Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο :[email protected]
Επωνυμία: |
Bently Nevada |
Αριθμός Μοντέλου: |
3500/22M 288055-01 |
Χώρα καταγωγής: |
ΗΠΑ |
Λεπτομέρειες Πακέτων: |
Αυθεντικό καινούριο, σφραγισμένο από το εργοστάσιο |
Χρόνος παράδοσης: |
σε απόθεμα |
Όροι Πληρωμής: |
T/T |
|
Διαχειριστής Πωλήσεων: |
Στέλλα |
|
Αποστείλετε email: |
|
|
Επικοινωνήστε μέσω WhatsApp: |
| Παράμετρος | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο προϊόντος | 3500/22M 288055-01 |
| Τύπος Προϊόντος | Μονάδα Διεπαφής Μεταβατικών Δεδομένων (Transient Data Interface – TDI) |
| Μάρκα | Bently Nevada |
| Συμβατότητα συστήματος | σύστημα παρακολούθησης 3500 |
| Διεπαφή επικοινωνίας | Ethernet TCP/IP |
| Υποστήριξη Ethernet | 10Base-T / 100Base-TX |
| Υποστήριξη Οπτικών Ινών | Προαιρετικό 100Base-FX |
| Μπροστινή διεπαφή | Θύρα επικοινωνίας USB-B |
| Κατανάλωση δύναμης | 10,5 W |
| Υποστηριζόμενα Κανάλια | Έως 48 κανάλια κυματομορφής |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -30°C έως +65°C |
| Βαθμονόμηση υγρασίας | 95% μη συμπυκνωτικό |
| Διαστάσεις μονάδας | 241,3 × 24,4 × 241,8 mm |
| Διαστάσεις Μονάδας Εισόδου/Εξόδου | 241,3 × 24,4 × 99,1 mm |
| Βάρος μονάδας | 0,91 kg |
| Απαίτηση για ράφι | 1 πλήρης ύψους μπροστινή θέση |
Bently Nevada 3500/22M 288055-01 Το μονάδα διεπαφής παροδικών δεδομένων (TDI) είναι μια προηγμένη διεπαφή επικοινωνίας και απόκτησης δεδομένων που αναπτύχθηκε για το συστήματος Προστασίας Μηχανημάτων 3500 . Εγκαθίσταται απευθείας δίπλα στην τροφοδοσία ισχύος του ράφιου και η μονάδα ενσωματώνει λειτουργικότητα διεπαφής ράφιου με συλλογή δεδομένων παροδικών και σταθερών καταστάσεων υψηλής ταχύτητας για εφαρμογές παρακολούθησης κρίσιμου περιστρεφόμενου εξοπλισμού.
Ο 3500/22M 288055-01 επικοινωνεί με μονάδες παρακολούθησης όπως η 3500/40M ,3500/42M , καθώς και με άλλους μονίτορες σειράς M, προκειμένου να συλλέγει δεδομένα κυματομορφών, δονήσεων και κατάστασης της μηχανής μέσω σύνδεσης Ethernet. Υποστηρίζει συμβατότητα με λογισμικό παρακολούθησης κατάστασης System 1 και με λογισμικό Διαμόρφωσης 3500 , επιτρέποντας αποτελεσματική απομακρυσμένη διάγνωση, διαμόρφωση συστήματος και διαχείριση προληπτικής συντήρησης.
Σχεδιασμένη για βιομηχανικά περιβάλλοντα που απαιτούν συνεχή διαδικτυακή παρακολούθηση μηχανημάτων, η 3500/22M 288055-01 βελτιώνει τη λειτουργική αξιοπιστία σε τουρμπίνες, συμπιεστές, γεννήτριες, αντλίες και υψηλής ταχύτητας περιστρεφόμενα μηχανήματα στις βιομηχανίες παραγωγής ενέργειας, πετροχημικής, ναυτιλίας και κατασκευής.
Ε1: Ποιος είναι ο κύριος σκοπός του 3500/22M 288055-01 ;
Απάντηση 1: Λειτουργεί ως διεπαφή επικοινωνίας και προσωρινών δεδομένων για το σύστημα παρακολούθησης 3500.
Ε2: Ποιες πλατφόρμες λογισμικού είναι συμβατές με το 3500/22M 288055-01 ?
Α2: Υποστηρίζει το λογισμικό παρακολούθησης κατάστασης System 1 και το λογισμικό διαμόρφωσης 3500.
Ε3: Μπορεί να 3500/22M 288055-01 υποστηρίζει επικοινωνία Ethernet;
Α3: Ναι, υποστηρίζει τα πρωτόκολλα επικοινωνίας Ethernet 10Base-T και 100Base-TX.
Ε4: Πόσα κανάλια κυματομορφών μπορεί να υποστηρίξει το 3500/22M 288055-01 υποστήριξη;
Α4: Το μόντουλ μπορεί να υποστηρίξει συλλογή κυματομορφών για έως και 48 κανάλια.
Q5: Σε ποιες βιομηχανίες χρησιμοποιείται η 3500/22M 288055-01 ευρέως;
Α5: Χρησιμοποιείται ευρέως σε εφαρμογές παραγωγής ενέργειας, πετροχημικών, πετρελαίου και αερίου, ναυτιλίας και βαρέων βιομηχανικών μηχανημάτων.
| αριθμός | περιγραφή |
|---|---|
| 288055-01 | Πρότυπο Μόντουλ Διεπαφής Περαστικών Δεδομένων με καλώδιο USB |
| 123M4610 | καλώδιο USB 10 ποδιών (A σε B) |
| 146031-01 | μονάδα Εισόδου/Εξόδου 10Base-T/100Base-TX |
| 146031-02 | μονάδα Εισόδου/Εξόδου 100Base-FX (Οπτική Ίνα) |
| 161580 | οδηγός Χρήστη για Λειτουργία και Συντήρηση 3500/22M TDI |
| 164466 | Φύλλο Προδιαγραφών Δικτυακών Αξεσουάρ |
| 00580441 | Κεφαλίδα συνδέσμου, εσωτερική απόληξη, 3 θέσεων, πράσινη |
| 00580436 | Κεφαλίδα συνδέσμου, εσωτερική απόληξη, 6 θέσεων, πράσινη |
| 111M5777 | Κεφαλίδα συνδέσμου, εσωτερική απόληξη, 2 θέσεων, πράσινη |
| 166M2390 | Κεφαλή σύνδεσης, τύπου ελατηρίου ώθησης (εναλλακτική λύση για αρ. εξαρτήματος 00580436) |
| 166M4363 | Κεφαλή σύνδεσης, τύπου ελατηρίου ώθησης (εναλλακτική λύση για αρ. εξαρτήματος 00580441) |
| 146031-03 | μονάδα Εισόδου/Εξόδου 10Base-T/100Base-TX με επιχρύσωση GLD |
| 146031-04 | μονάδα Εισόδου/Εξόδου 100Base-FX (Οπτική Ίνα) με επιχρύσωση GLD |