Όνομα Προϊόντος: αισθητήριο 3300 XL 8 mm
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330103-00-04-10-01-05
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330103-00-04-10-01-05 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
| Όνομα Προϊόντος | BENTLY NEVADA 330103-00-04-10-01-05 3300 XL 8 mm Αισθητήρας Πλησιότητας |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Αριθμός Μέρους | 330103-00-04-10-01-05 |
| Διαστάσεις | 117,5×1,6×2 εκ. |
| Βάρος | 0,06 kg |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Ονομαστική συνεχής αντίσταση αισθητήρα | 7,73 ± 0,50 Ω |
| Ελάχιστο μήκος χωρίς σπείρωμα | 0 mm |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους Περιβλήματος | 40 χλστ |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους | 1,0 μέτρο (3,3 πόδια) |
| Επιλογή Συνδετήρα και Τύπου Καλωδίου | Μικροσκοπικός κοαξονικός σύνδεσμος ClickLoc με προστατευτικό συνδέσμου, τυπικό καλώδιο |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | Εγκρίσεις CSA, ATEX, IECEx |
| Οθόνη και Θερμοκρασία Αποθήκευσης | -52°C έως +177°C (-62°F έως +350°F) |
Ο BENTLY NEVADA 330103-00-04-10-01-05 3300 XL 8 mm Αισθητήρας Πλησιότητας είναι ένας προβολέας πλησιότητας υψηλής απόδοσης, σχεδιασμένος για ακριβείς μετρήσεις ταλάντωσης και μετατόπισης περιστρεφόμενων μηχανημάτων σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα. Ανήκει στη σειρά 3300 XL και έχει σχεδιαστεί για εφαρμογές υψηλής θερμοκρασίας και υψηλής ταλάντωσης, όπως τουρμπίνες, συμπιεστές, αντλίες και γεννήτριες.
Αυτός ο προβολέας παρέχει αξιόπιστες, ανεπαφές μετρήσεις ταλάντωσης και θέσης του άξονα, επιτρέποντας την πρώιμη ανίχνευση βλαβών και την παρακολούθηση της κατάστασης των μηχανημάτων σε κρίσιμη υποδομή.
Ο Bently Nevada 330103-00-04-10-01-05 είναι ένας προσεγγισιακός αισθητήρας 3300 XL 8 mm σχεδιασμένος για την παρακολούθηση της δόνησης και της θέσης με υψηλή ακρίβεια. Λειτουργεί σε ευρύ εύρος θερμοκρασιών, από -52°C έως +177°C (-62°F έως +350°F), καθιστώντας τον κατάλληλο για ακραία βιομηχανικά περιβάλλοντα. Ο αισθητήρας διαθέτει συμπαγή περίβλημα μήκους 40 mm και συνολικό μήκος καλωδίου 1,0 μέτρο (3,3 πόδια), επιτρέποντας εύκαμπτη εγκατάσταση σε περιορισμένους χώρους. Χρησιμοποιεί μικροσκοπικό κοαξικό συνδέσμου ClickLoc με προστατευτικό κάλυμμα, για να διασφαλίσει σταθερή μετάδοση σήματος και βελτιωμένη αξιοπιστία της σύνδεσης. Έχει ονομαστική DC αντίσταση 7,73 ± 0,50 Ω και είναι εξοπλισμένος με σπείρωμα M10 × 1 για ασφαλή μηχανική στήριξη. Διαθέτει ελάχιστο μήκος χωρίς σπείρωμα 0 mm και ζυγίζει περίπου 0,06 kg. Το μοναδικό προϊόν πιστοποιείται σύμφωνα με τα πρότυπα ασφαλείας CSA, ATEX και IECEx, διασφαλίζοντας τη συμμόρφωσή του για χρήση σε επικίνδυνες βιομηχανικές ζώνες. Επιπλέον, είναι πλήρως αντίστροφα συμβατός με τα συστήματα 3300 Series 5 mm και 8 mm, επιτρέποντας αδιάλειπτη ενσωμάτωση ή αναβάθμιση χωρίς τροποποιήσεις στις υφιστάμενες εγκαταστάσεις.
Ανθεκτικότητα σε Υψηλές Θερμοκρασίες
Αξιόπιστη λειτουργία έως 177°C, κατάλληλη για ακραία βιομηχανικά περιβάλλοντα
Υψηλή αντοχή σε δονήσεις
Σχεδιασμένο για ακριβείς μετρήσεις υπό σημαντική μηχανική καταπόνηση
ΣΥΝΤΟΜΗ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ
Η μικροσκοπική δομή του αισθητήρα επιτρέπει την εγκατάστασή του σε στενούς ή περιορισμένους χώρους
Σταθερότητα σήματος
Ο συνδέτης ClickLoc διασφαλίζει ασφαλή σύνδεση και μειώνει την απώλεια σήματος ή το θόρυβο
Συμβατότητα προς τα πίσω
Μπορεί να αντικαταστήσει παλαιότερους αισθητήρες σειράς 3300 χωρίς ανασχεδιασμό του συστήματος
Υψηλή ακρίβεια μέτρησης
Παρέχει σταθερές και επαναλαμβανόμενες μετρήσεις πλησιότητας και δονήσεων
Πιστοποιημένη συμμόρφωση προς τις προδιαγραφές ασφαλείας
Ανταποκρίνεται στις παγκόσμιες βιομηχανικές προδιαγραφές ασφαλείας (CSA, ATEX, IECEx)
Σχεδιασμός χαμηλής συντήρησης
Η ανθεκτική κατασκευή μειώνει τη συχνότητα βαθμονόμησης και αντικατάστασης
Αυτό 330103-00-04-10-01-05 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm χρησιμοποιείται ευρέως σε συστήματα παρακολούθησης περιστρεφόμενων μηχανημάτων κρίσιμης σημασίας, συμπεριλαμβανομένων:
Ατμοστρόβιλων και αερίων στροβίλων σε εγκαταστάσεις παραγωγής ενέργειας
Συμπιεστών σε εγκαταστάσεις διύλισης πετρελαίου και φυσικού αερίου
Αντλιών και κινητήρων σε πετροχημικές εγκαταστάσεις
Γεννητριών και συστημάτων τουρμπομηχανών
Βιομηχανικού εξοπλισμού περιστρεφόμενου εξοπλισμού
Υπεράκτιων πλατφορμών και εγκαταστάσεων σε απαιτητικά περιβάλλοντα
Είναι ιδιαίτερα χρήσιμο σε βιομηχανίες όπου η βλάβη του εξοπλισμού μπορεί να οδηγήσει σε υψηλό κόστος ανενεργίας ή κινδύνους για την ασφάλεια.
Ο BENTLY NEVADA 330103-00-04-10-01-05 3300 XL 8 mm Αισθητήρας Πλησιότητας διαδραματίζει καθοριστικό ρόλο στα συστήματα παρακολούθησης της κατάστασης των μηχανημάτων και της προληπτικής συντήρησης:
Παρακολούθηση δονήσεων: Ανιχνεύει αλλαγές στο πλάτος και τη συχνότητα των δονήσεων του άξονα
Μέτρηση ακτινικής μετατόπισης: Παρακολουθεί την κίνηση του άξονα εντός των εδράνων
Πρώιμη ανίχνευση βλαβών: Αναγνωρίζει ανισορροπία, μη στοίχιση, χαλάρωση και φθορά των εδράνων
Υποστήριξη ανάλυσης τάσεων: Διευκολύνει τη μακροπρόθεσμη παρακολούθηση της κατάστασης και την προληπτική συντήρηση
Υποστήριξη ενεργοποίησης συναγερμών: Λειτουργεί σε συνεργασία με συστήματα παρακολούθησης για την ενεργοποίηση ειδοποιήσεων πριν από την αστοχία
Ενσωμάτωση προστασίας συστήματος: Χρησιμοποιείται σε συστήματα προστασίας που απενεργοποιούν αυτόματα τα μηχανήματα υπό επικίνδυνα επίπεδα δόνησης