Όνομα Προϊόντος: 3300 XL 8 mm Αισθητήρες Πλησιότητας
Εμπορικό Όνομα: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330103-00-05-05-02-00
Χώρα Προέλευσης: ΗΠΑ
Εγγύηση: 12 μήνες
WhatsApp :+86 18159889985
Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο :[email protected]
Επωνυμία: |
Bently Nevada |
Αριθμός Μοντέλου: |
330103-00-05-05-02-00 |
Χώρα καταγωγής: |
ΗΠΑ |
Λεπτομέρειες Πακέτων: |
Αυθεντικό καινούριο, σφραγισμένο από το εργοστάσιο |
Χρόνος παράδοσης: |
σε απόθεμα |
Όροι Πληρωμής: |
T/T |
|
Διαχειριστής Πωλήσεων: |
Στέλλα |
|
Αποστείλετε email: |
|
|
Επικοινωνήστε μέσω WhatsApp: |
| Αντικείμενο | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Αριθμός Μοντέλου | 330103-00-05-05-02-00 |
| Τύπος Προϊόντος | 3300 XL 8 mm Αισθητήρα Πλησιότητας |
| Τύπος Νήματος | Μετρικό σπείρωμα M10 x 1 |
| Μήκος χωρίς θηλυκό σπείρωμα | 0 mm |
| Συνολικό μήκος περιβλήματος | 50 χιλιοστά |
| Συνολική Μήκος Καλώδιου | 0,5 μέτρο |
| Τύπος Καλωδίου | Τυποποιημένο καλώδιο |
| Επιλογή Συνδέσμου | Μικροσκοπικός κοαξονικός σύνδεσμος ClickLoc |
| Διάμετρος Ακροδέκτη Του Αισθητήρα | 8 mm |
| Υλικό θήκης | Ανοξείδωτος Χάλυβας AISI 303 / 304 |
| Υλικό Ακρωτηρίου | PPS (Πολυφαινυλενοθείο) |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -52°C έως +177°C |
| Βάρος | Περίπου 0,32 kg/m (αναφορά συναρμολόγησης αισθητήρα) |
| Συμβατότητα | Λειτουργεί με επεκτάσιμο καλώδιο 3300 XL και αισθητήρα Proximitor |
330103-00-05-05-02-00είναι ένα υψηλής απόδοσης Bently Nevada προσέγγιση 3300 XL 8 mm σχεδιασμένη για ακριβή παρακολούθηση ταλαντώσεων και θέσης του άξονα σε περιστρεφόμενα μηχανήματα. Κατασκευάστηκε με Περίβλημα από ανοξείδωτο χάλυβα με σπείρωμα M10 x 1 , αυτό το μοντέλο παρέχει σταθερή αίσθηση επαγώμενων ρευμάτων (eddy-current) για τουρμπίνες, συμπιεστές, αντλίες και κινητήρες που λειτουργούν σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Σχεδιασμένη ως μέρος της 3300 xl οικογένεια μετατροπέων, 330103-00-05-05-02-00προσφέρει εξαιρετική ανταλλαξιμότητα με συμβατά καλώδια επέκτασης και αισθητήρες Proximitor. Η ανθεκτική ακροδέκτης του αισθητήρα από PPS, το ανθεκτικό σε διάβρωση περίβλημα και η σχεδιαστική λύση συνδετήρα ClickLoc διευκολύνουν τη γρήγορη εγκατάσταση και εξασφαλίζουν αξιόπιστη λειτουργία επί μακρόν με ελάχιστη συντήρηση.
Σε σύγκριση με παλαιότερες γενιές αισθητήρων, όπως οι 330103, 330104και συναφείς 3300 xl μοντέλα, αυτός ο αισθητήρας προσφέρει αυξημένη μηχανική αντοχή, σταθερή έξοδο σήματος και αξιόπιστη απόδοση υπό συνθήκες δόνησης, ομίχλης λαδιού και μεταβολών θερμοκρασίας. Επιλέγεται ευρέως για συστήματα προληπτικής συντήρησης και προστασίας μηχανών σε όλο τον κόσμο.
Ε1: Για τι χρησιμοποιείται το 330103-00-05-05-02-00;
Α1: Χρησιμοποιείται για τη μη επαφή παρακολούθηση ταλαντώσεων και της θέσης του άξονα σε περιστρεφόμενα μηχανήματα.
Ε2: Είναι αυτό το αισθητήριο συμβατό με τα συστήματα 3300 XL;
Α2: Ναι, έχει σχεδιαστεί για χρήση με συμβατά επεκτάσιμα καλώδια 3300 XL και αισθητήρια Proximitor.
Ε3: Ποιος τύπος σπειρώματος χρησιμοποιείται σε αυτό το μοντέλο;
A3: Χρησιμοποιεί περίβλημα με μετρικό σπείρωμα M10 x 1.
Ε4: Λειτουργεί σε περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας;
Α4: Ναι, η τυποποιημένη διάταξη αισθητήρα υποστηρίζει θερμοκρασίες έως +177°C.
Ε5: Σε ποιες βιομηχανίες χρησιμοποιείται συνήθως αυτή η διάταξη αισθητήρα;
Τη χρησιμοποιούν συνήθως η βιομηχανία παραγωγής ενέργειας, η βιομηχανία πετρελαίου και αερίου, η μεταλλουργική βιομηχανία, η ναυτιλιακή βιομηχανία, η χημική βιομηχανία και η βιομηχανία κατασκευών.
| Αριθμός | Περιγραφή |
|---|---|
| 141078 | εγχειρίδιο συστήματος προσέγγισης 3300 XL 8 mm και 3300 5 mm |
| 175751 | πολυσκοπικό ανοξείδωτο περίβλημα 3300 XL, διαστάσεων 12" x 12" x 6", χωράει έως 8 αισθητήρες Proximitor (με εγκατάσταση DIN) ή 6 αισθητήρες (με εγκατάσταση σε πίνακα), διαθέσιμο με πιστοποιητικά ATEX Ζώνης 0 και Ζώνης 1 |
| 176467 | πολυσκοπικό ανοξείδωτο περίβλημα 3300 XL, διαστάσεων 12" x 8" x 6", χωράει έως 4 αισθητήρες Proximitor σε εκδοχή εγκατάστασης DIN ή σε πίνακα, διαθέσιμο με πιστοποιητικά ATEX Ζώνης 0 και Ζώνης 1 |
| 330181 | πολυσκοπικό ανοξείδωτο περίβλημα 3300 XL, διαστάσεων 13" x 9,5" x 7", χωράει έως 8 αισθητήρες Proximitor (με εγκατάσταση DIN) ή 6 αισθητήρες (με εγκατάσταση σε πίνακα), για εγκρίσεις σε επικίνδυνες περιοχές, διαθέσιμο με πιστοποιητικά ATEX Ζώνης 0/1 και North American Division 1/2 |
| 02120015 | Καλώδιο πεδίου χύδην, 1,0 mm² (18 AWG), τρισύρματο καλώδιο με στριφτή θωράκιση και αγώγιμο σύρμα απόσβεσης, καθορίστε το μήκος σε πόδια |
| 138492-01 | Εναλλακτικό προσαρτώμενο πάδ για ενσωμάτωση σε πίνακα |
| 138493-01 | Αντικαταστατικό προσαρτώμενο πλακίδιο DIN |
| 148722-01 | δοκιμαστικό βύσμα 3300 XL με 3 δοκιμαστικές ακίδες, 3 χρωματοκωδικοποιημένα καλώδια μήκους 1 μέτρου με μπανάνες, χρησιμοποιείται για δοκιμή απόδοσης αισθητήρα Proximitor χωρίς αποσύνδεση των καλωδίων πεδίου |
| 04310310 | βίδα στερέωσης σε πίνακα για αισθητήρα Proximitor 3300 XL, μία βίδα στερέωσης με ενσωματωμένο σπείρωμα 6-32 UNC, απαιτούνται τέσσερις βίδες ανά αισθητήρα |
| 03200006 | Αυτοσυγκολλητική ταινία σιλικόνης, ρολό 9,1 μέτρων (10 γιάρδων), παρέχει προστασία συνδετήρων, ηλεκτρική απομόνωση και περιβαλλοντική σφράγιση |
| 40113-02 | Κιτ προστασίας συνδετήρων για προβολείς και επεκτάσεις καλωδίων 3300 XL 8 mm, περιλαμβάνει προστατευτικά συνδετήρων και εργαλεία εγκατάστασης |
| 136536-01 | Προσαρμογέας προστασίας συνδετήρων για εργαλεία εγκατάστασης προτού από το 1998 με συνδετήρες 75Ω ClickLoc |
| 40180-02 | Προστατευτικά συνδετήρων, συσκευασία 10 ζευγών για προβολείς και επεκτάσεις καλωδίων 3300 XL 8 mm |
| 03839410 | προστατευτικός τριαξονικός αρσενικός συνδετήρας 75Ω για καλώδιο επέκτασης, παρέχει περιβαλλοντική προστασία |
| 03839420 | προστατευτικό 75 Ω τριαξονικού θηλυκού συνδέσμου για καλώδιο προβολέα ή σύνδεση αισθητήρα Proximitor, παρέχει προστασία από το περιβάλλον |
| 04301007 | παξιμάδι ασφάλειας προβολέα 3/8-24 με οπές για σύρμα ασφαλείας, μονό παξιμάδι ασφάλειας με 2 διαμπερείς οπές |
| 04301008 | Παξιμάδι ασφάλειας προβολέα M10 x 1 με οπές για σύρμα ασφαλείας, μονό παξιμάδι ασφάλειας με 2 διαμπερείς οπές |
| 330153-01 | σετ συνδετήρων 3300 XL για προβολείς και επεκτάσεις καλωδίων, περιλαμβάνει αρσενικούς/θηλυκούς συνδέσμους ClickLoc, μανίκια, διαχωρισμένο FEP σωλήνα και πλαστική ταινία σιλικόνης |
| 330153-09 | σετ συνδετήρων 3300 XL ETR για προβολείς ETR και επεκτάσεις καλωδίων, περιλαμβάνει εξαρτήματα υψηλής θερμοκρασίας και πλαστική ταινία σιλικόνης |
| 163356 | Σετ εργαλείων σύμπιεσης συνδετήρων με πολυσυνδετικά ενσωματώματα, οδηγίες εγκατάστασης, συμβατό με σετ 330153, παρέχεται με θήκη μεταφοράς |