Όνομα Προϊόντος: 3300 XL 8 mm Proximity Probes
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330103-00-11-10-02-00
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | 3300 XL 8 mm Proximity Probes |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330103-00-11-10-02-00 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
| Όνομα Προϊόντος | BENTLY NEVADA 330103-00-11-10-02-00 3300 XL 8 mm Αισθητήρες Πλησιότητας |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | 3300 XL 8 mm Proximity Probes |
| Αριθμός Μέρους | 330103-00-11-10-02-00 |
| Διαστάσεις | 1.8x1.6x114cm |
| Βάρος | 0,08 κιλά |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Μήκος χωρίς θηλυκό σπείρωμα | 0 mm |
| Συνολικό μήκος περιβλήματος | 110 χιλιοστά |
| Total Length | 1,0 μέτρο (3,3 πόδια) |
| Τύπος συνδέσμου | Μικροσκοπικός κοαξονικός σύνδεσμος ClickLoc |
| Τύπος καλωδίου | τυποποιημένο καλώδιο |
| Μέγιστη δύναμη τράβηγματος | 330 N (75 lbf) |
| Φορτίο δοκιμής απόδοσης | 10 kΩ |
Ο Προσεγγισιακός αισθητήρας Bently Nevada 330103-00-11-10-02-00 3300 XL 8 mm είναι ένας αισθητήρας υψηλής ακρίβειας χωρίς επαφή, ο οποίος σχεδιάστηκε για τη μέτρηση της θέσης και της ταλάντωσης του άξονα σε περιστρεφόμενα μηχανήματα. Ανήκει στη σειρά 3300 XL και χρησιμοποιείται ευρέως σε βιομηχανικά συστήματα παρακολούθησης κατάστασης και προστασίας.
Αυτό το μοντέλο διαθέτει σχεδιασμό με πλήρη εξωτερική ρίπα M10 × 1 και τυπική (μη θωρακισμένη) κατασκευή, κάνοντάς το κατάλληλο για γενικά βιομηχανικά περιβάλλοντα όπου δεν απαιτείται επιπλέον μηχανική προστασία. Έχει συνολικό μήκος περιβλήματος 110 mm και συνολικό μήκος 1,0 μέτρο (3,3 πόδια), προσφέροντας εύκαμπτες επιλογές εγκατάστασης. Το αισθητήριο χρησιμοποιεί συνδέτη ClickLoc μικρού μεγέθους κοαξικού τύπου για ασφαλείς, ανθεκτικές στην κίνηση συνδέσεις και σταθερή μετάδοση σήματος.
Χρησιμοποιείται συνήθως σε τουρμπίνες, συμπιεστές, αντλίες και άλλον εξοπλισμό με περιστρεφόμενα μέρη, όπου βοηθά στην ανίχνευση πρώιμων σημάτων μηχανικών προβλημάτων, όπως ανισορροπία, μη στοίχιση και κίνηση του άξονα, υποστηρίζοντας την αξιόπιστη προστασία των μηχανημάτων και την προληπτική συντήρηση.
Ο προσεγγισιακό αισθητήριο 330103-00-11-10-02-00 διαθέτει πλήρως ενσωματωμένη εξωτερική σπείρωση με μήκος μη σπειρωτού τμήματος 0 mm και συνολικό μήκος περιβλήματος 110 mm. Έχει συνολικό μήκος 1,0 μέτρο (3,3 πόδια), προσφέροντας ευέλικτες επιλογές εγκατάστασης. Το αισθητήριο χρησιμοποιεί μικροσκοπικό συναρμολογούμενο κοαξικό συνδετήρα ClickLoc με τυποποιημένο καλώδιο για ασφαλή και ανθεκτική σε δονήσεις σύνδεση. Υποστηρίζει μέγιστη εφελκυστική δύναμη 330 N (75 lbf) και λειτουργεί με δοκιμαστικό φορτίο απόδοσης 10 kΩ. Η μονάδα έχει συμπαγείς διαστάσεις 1,8 × 1,6 × 114 cm και ζυγίζει περίπου 0,08 kg.
Μετρήσεις υψηλής ακρίβειας της μετατόπισης και των δονήσεων του άξονα
Η πλήρως σπειρωτή κατασκευή M10 × 1 διασφαλίζει ασφαλή και σταθερή τοποθέτηση
Ο συνδετήρας ClickLoc παρέχει αξιόπιστες, ανθεκτικές σε δονήσεις συνδέσεις
Το επεκτεταμένο μήκος του αισθητηρίου βελτιώνει την ευελιξία εγκατάστασης
Η τυποποιημένη κατασκευή καλωδίου εξισορροπεί αποτελεσματικότητα κόστους και απόδοσης
Ανθεκτική κατασκευή κατάλληλη για μακροχρόνια βιομηχανική χρήση
Παρακολούθηση περιστρεφόμενων μηχανημάτων (τουρμπίνες, συμπιεστές, αντλίες)
Μηχανές με Έδρανα Υμενίου Ρευστού
Συστήματα βιομηχανικής αυτοματοποίησης και ελέγχου
Εγκαταστάσεις παραγωγής ενέργειας και πετρελαϊκές & αεροπορικές εγκαταστάσεις
Μετρήσεις θέσης άξονα, δονήσεων και αναφοράς Keyphasor
Παρέχει ακριβή σήματα μετατόπισης και ταλάντωσης σε πραγματικό χρόνο
Διευκολύνει την πρώιμη ανίχνευση βλαβών, όπως ανισορροπία, μη στοίχιση και κίνηση του άξονα
Υποστηρίζει συστήματα προστασίας μηχανημάτων με αξιόπιστες εισόδους για συναγερμούς και απενεργοποιήσεις
Βελτιώνει την αξιοπιστία, την ασφάλεια και τη λειτουργική απόδοση του εξοπλισμού
Διατηρεί σταθερή απόδοση σήματος σε τυπικά βιομηχανικά περιβάλλοντα