Όνομα Προϊόντος: 3300 XL 8 mm Proximity Probes
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330103-00-20-10-02-00
Χώρα καταγωγής: ΗΠΑ
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | 3300 XL 8 mm Proximity Probes |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330103-00-20-10-02-00 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
Ο προσεγγισιακός αισθητήρας BENTLY NEVADA 330103-00-20-10-02-00 3300 XL 8 mm είναι ένας αισθητήρας προσέγγισης υψηλής απόδοσης με βάση το φαινόμενο των επαγόμενων ρευμάτων (eddy current) από τη σειρά Bently Nevada 3300 XL, ο οποίος σχεδιάστηκε για την ακριβή μέτρηση της ταλάντωσης και της θέσης του άξονα σε περιστρεφόμενα βιομηχανικά μηχανήματα.
Λειτουργεί ως μη επαφόμενη συσκευή ανίχνευσης, μετατρέποντας τις αλλαγές της απόστασης μεταξύ της ακροδακτυλίου του προβολέα και μιας αγώγιμης επιφάνειας-στόχου σε ηλεκτρικό σήμα που χρησιμοποιείται για συστήματα παρακολούθησης της κατάστασης και προστασίας μηχανημάτων. Με σχεδιασμό προβολέα 8 mm και βελτιστοποιημένο εύρος μέτρησης 0,25–2,3 mm, χρησιμοποιείται ευρέως σε κρίσιμες εφαρμογές όπως τα τουρμπίνες, οι συμπιεστές, οι αντλίες και οι κινητήρες.
Σχεδιασμένο για αξιοπιστία και μετάδοση σήματος σε μεγάλες αποστάσεις, ο προβολέας υποστηρίζει καλώδιο θωρακισμένο μήκους έως 305 μέτρων και διαθέτει μικροσκοπικό συναρμολογούμενο συνδετήρα coaxial ClickLoc για σταθερή εγκατάσταση και διατήρηση της ακεραιότητας του σήματος. Ως μέρος της πλατφόρμας 3300 XL, χρησιμοποιείται συχνά σε σύγχρονα βιομηχανικά συστήματα παρακολούθησης, όπου απαιτούνται υψηλή ακρίβεια, ανθεκτικότητα και τυποποιημένη ενσωμάτωση.
Ο προσεγγισιακός αισθητήρας BENTLY NEVADA 330103-00-20-10-02-00 3300 XL 8 mm έχει σχεδιαστεί για να παρέχει μετρήσεις υψηλής ακρίβειας χωρίς επαφή για την παρακολούθηση της κατάστασης περιστρεφόμενων μηχανημάτων στο σύστημα Bently Nevada 3300 XL.
Οι κύριες λειτουργίες του περιλαμβάνουν την πραγματικού χρόνου μέτρηση της ταλάντωσης του άξονα και της δυναμικής μετατόπισης, επιτρέποντας τη συνεχή παρακολούθηση της κίνησης του δρομέα και της μηχανικής σταθερότητας. Πραγματοποιεί επίσης ακριβή αίσθηση της θέσης του άξονα, επιτρέποντας την ανίχνευση αξονικών και ακτινικών αλλαγών που ενδέχεται να υποδηλώνουν εκτός στοίχειση, ανισορροπία ή φθορά.
Επιπλέον, ο αισθητήρας λειτουργεί ως κρίσιμη συσκευή εισόδου για τα συστήματα προστασίας μηχανημάτων, παρέχοντας σταθερά αναλογικά σήματα που χρησιμοποιούνται για τη δημιουργία συναγερμών και τη λογική απενεργοποίησης. Υποστηρίζει επίσης εφαρμογές προληπτικής συντήρησης, παρέχοντας συνεπή δεδομένα ταλάντωσης που βοηθούν στον εντοπισμό μηχανικών βλαβών σε πρώιμο στάδιο και στη βελτίωση της συνολικής αξιοπιστίας του εξοπλισμού.
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
| Όνομα Προϊόντος | BENTLY NEVADA 330103-00-20-10-02-00 3300 XL 8 mm Αισθητήρες Πλησιότητας |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | 3300 XL 8 mm Proximity Probes |
| Αριθμός Μέρους | 330103-00-20-10-02-00 |
| Διαστάσεις | 1,8x1,6x105εκ |
| Βάρος | 0.12κιλά |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Επιλογή μήκους από ρακόρ | 0 mm |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους Περιβλήματος | 200 mm |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους | 1,0 μέτρο (3,3 πόδια) |
| Επιλογή Συνδετήρα και Τύπου Καλωδίου | Μικροσκοπικό κοαξικό καλώδιο με σύνδεσμο ClickLoc |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | Δεν απαιτείται |
| Εύρος Μέτρησης | 0,25–2,3 mm (10–90 mils) |
| Βέλτιστη ρύθμιση κενού | 1,27 mm (50 mils) σε -9 Vdc |
| Αντίσταση Καλωδίου | 7,59 Ω ±0,50 (μήκος 1 m) |
| Εμπλοκή σπειρώματος | Μέγιστο 15 mm |
| Χρησιμοποιήστε θωρακισμένο καλώδιο | μέγιστο 305 m / 1000 ft |
σχεδιασμός προβολέα επαγωγικού ρεύματος 8 mm για μετρήσεις ταλάντωσης και μετατόπισης υψηλής ακρίβειας
Εύρος μέτρησης 0,25 έως 2,3 mm (10–90 mils) για σταθερή λειτουργική απόδοση
Βέλτιστη ρύθμιση κενού 1,27 mm (50 mils) για την καλύτερη γραμμική απόκριση
Ενσωματωμένος στην πλατφόρμα Bently Nevada 3300 XL για συμβατότητα με τυποποιημένα συστήματα παρακολούθησης
Μικροσκοπικός κοαξικός συνδέσμους ClickLoc για ασφαλή και αξιόπιστη σύνδεση σήματος
Υποστηρίζει μετάδοση σήματος σε μεγάλες αποστάσεις έως 305 m (1000 ft) με θωρακισμένο καλώδιο
Προδιαγραφή αντίστασης καλωδίου 7,59 Ω ±0,50 (για μήκος 1 m) για συνεπή ακεραιότητα σήματος
Συμπαγής βιομηχανικός σχεδιασμός κατάλληλος για εφαρμογές σε περιστρεφόμενα μηχανήματα, όπως τουρμπίνες, αντλίες και συμπιεστές
Ανθεκτική κατασκευή για σταθερή λειτουργία σε βιομηχανικά περιβάλλοντα παρακολούθησης ταλαντώσεων
Ε1: Ποιο είναι το εύρος μέτρησης του προσεγγιστικού προβολέα 330103-00-20-10-02-00 3300 XL 8 mm;
Α: Το προβοσκίδιο 330103-00-20-10-02-00 έχει εύρος μέτρησης από 0,25 mm έως 2,3 mm (10–90 mils) για ακριβή παρακολούθηση της ταλάντωσης και της μετατόπισης του άξονα.
Ε2: Ποια είναι η συνιστώμενη απόσταση εγκατάστασης για το προβοσκίδιο πλησιότητας 330103-00-20-10-02-00;
Α: Το προβοσκίδιο πλησιότητας 330103-00-20-10-02-00 είναι βελτιστοποιημένο για ρύθμιση απόστασης 1,27 mm (50 mils) σε -9 Vdc για να επιτευχθεί η καλύτερη γραμμική απόδοση.
Ε3: Ποιος τύπος συνδέσμου χρησιμοποιείται στο προβοσκίδιο πλησιότητας 330103-00-20-10-02-00 3300 XL 8 mm;
Α: Το 330103-00-20-10-02-00 χρησιμοποιεί συνδέσμους ClickLoc μικρού μεγέθους κοαξικού τύπου, διασφαλίζοντας ασφαλή και αξιόπιστη εγκατάσταση καθώς και ακεραιότητα του σήματος.
Ε4: Σε ποιον τύπο εξοπλισμού χρησιμοποιείται συνήθως το προβοσκίδιο πλησιότητας 330103-00-20-10-02-00 3300 XL 8 mm;
Α: Το προβοσκίδιο πλησιότητας 330103-00-20-10-02-00 3300 XL 8 mm χρησιμοποιείται συνήθως σε τουρμπίνες, συμπιεστές, αντλίες και άλλες περιστρεφόμενες μηχανές για την παρακολούθηση της δόνησης, τη μέτρηση της μετατόπισης του άξονα και εφαρμογές προστασίας μηχανών.
Ο προσεγγισιακός αισθητήρας BENTLY NEVADA 330103-00-20-10-02-00 3300 XL 8 mm είναι πλήρως ενσωματωμένο στο οικοσύστημα μέτρησης προσέγγισης Bently Nevada 3300 XL και σχεδιάστηκε για απρόσκοπτη διαλειτουργικότητα με τα τυπικά συστήματα παρακολούθησης και προστασίας που χρησιμοποιούνται σε βιομηχανικές μηχανές.
Είναι ηλεκτρικά και μηχανικά συμβατό με τις μονάδες προεπεξεργασίας σήματος Bently Nevada 3300 XL, τα επεκτάσιμα καλώδια και τον εξοπλισμό παρακολούθησης, διασφαλίζοντας συνεπή μετάδοση σήματος και ακριβή μέτρηση δόνησης σε όλη την αλυσίδα του συστήματος. Ο μικροσκοπικός κοαξικός συνδετήρας ClickLoc τυποποιεί την εγκατάσταση και υποστηρίζει αξιόπιστη διασύνδεση με την υφιστάμενη υποδομή αισθητήρων.
Το πρόβα (probe) σχεδιάστηκε επίσης για μετάδοση σήματος σε μεγάλες αποστάσεις χρησιμοποιώντας θωρακισμένο καλώδιο μήκους μέχρι 305 μέτρων (1000 πόδια), διατηρώντας τη σταθερότητα του σήματος σε περίπλοκα βιομηχανικά περιβάλλοντα. Όσον αφορά την ενσωμάτωση στο σύστημα, λειτουργεί αποτελεσματικά με συστήματα παρακολούθησης δονήσεων, προστασίας μηχανημάτων και παρακολούθησης κατάστασης που χρησιμοποιούνται σε τουρμπίνες, συμπιεστές, αντλίες και άλλον εξοπλισμό με περιστρεφόμενα μέρη, επιτρέποντας ακριβή απόκτηση δεδομένων για διαγνωστικούς σκοπούς, λειτουργίες συναγερμού και στρατηγικές προληπτικής συντήρησης.