Όνομα Προϊόντος: αισθητήριο 3300 XL 8 mm
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330103-00-16-10-12-05
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330103-00-16-10-12-05 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
Ο Bently Nevada 330103-00-16-10-12-05 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm είναι ένας αισθητήρας πλησιότητας υψηλής αξιοπιστίας, σχεδιασμένος για εφαρμογές βιομηχανικής παρακολούθησης της δόνησης και της θέσης. Διαθέτει την τεχνολογία καλωδίου FluidLoc και έναν μικροσκοπικό συναρμολογούμενο συνδετήρα κοαξικού τύπου ClickLoc, εξασφαλίζοντας αποτελεσματική προστασία έναντι εισόδου υγρών και ακραίων περιβαλλοντικών συνθηκών. Κατασκευασμένος με ανθεκτική ανοξείδωτη κατασκευή και σχεδιασμένος για ακριβείς μετρήσεις, χρησιμοποιείται ευρέως σε συστήματα παρακολούθησης κρίσιμων μηχανημάτων.
Μετρά τη δόνηση του άξονα και την ακτινική θέση σε περιστρεφόμενα μηχανήματα
Μετατρέπει τη μηχανική κίνηση σε ηλεκτρικά σήματα με χρήση της τεχνολογίας επαγώμενων ρευμάτων (eddy current)
Παρέχει συνεχή δεδομένα για συστήματα παρακολούθησης της κατάστασης και προστασίας μηχανημάτων
Υποστηρίζει ακριβή μέτρηση μετατόπισης σε βιομηχανικά περιβάλλοντα
Διασφαλίζει αξιόπιστη λειτουργία σε ακραίες και υψηλούς θερμοκρασιακούς συνθήκες
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
| Όνομα Προϊόντος | Bently Nevada 330103-00-16-10-12-05 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Αριθμός Μέρους | 330103-00-16-10-12-05 |
| Διαστάσεις | 116x1.8x1.8εκ. |
| Βάρος | 0.1KG |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Επιλογή μήκους από ρακόρ | 00 mm |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους Περιβλήματος | 160 mm |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους | 1,0 μέτρο (3,3 πόδια) |
| Επιλογή Συνδετήρα και Τύπου Καλωδίου | Μικροσκοπικός ομοαξονικός σύνδεσμος ClickLoc, καλώδιο FluidLoc |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | Εγκρίσεις CSA, ATEX, IECEx |
| Υλικό Αισθητήρα | Πολυφενυληνικό Σουλφίδιο (PPS) |
| Υλικό Κασέτας Δοκιμαστικής Συσκευής | Ανοξείδωτος χάλυβας AISI 303 ή 304 (SST) |
| Οθόνη και Θερμοκρασία Αποθήκευσης | -52°C έως +177°C (-62°F έως +350°F) |
| Θωράκιση (προαιρετική και στα δύο) | Εύκαμπτο AISI 302 ή 304 SST με εξωτερικό περίβλημα FEP |
Σχεδιασμός καλωδίου FluidLoc για ενισχυμένη προστασία από υγρά και περιβαλλοντικούς παράγοντες
Μικροσκοπικός συναρμολογούμενος συνδετήρας coaxial ClickLoc για ασφαλείς και σταθερές συνδέσεις
Συμπαγής σχεδιασμός του αισθητήρα με συνολικό μήκος 1,0 μέτρο (3,3 πόδια)
μήκος περιβλήματος 160 mm με μη ενσωματωμένο τμήμα 0 mm
Ακροδέκτης αισθητήρα από PPS (πολυφαινυλενοθείο) για αντοχή σε θερμότητα και χημικές ουσίες
Θήκη από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 303/304 για ανθεκτικότητα και αντοχή στη διάβρωση
Προαιρετική εύκαμπτη θωράκιση από ανοξείδωτο χάλυβα με εξωτερικό μανίκι FEP για επιπλέον προστασία
Ευρύ εύρος λειτουργίας και αποθήκευσης ως προς τη θερμοκρασία: -52°C έως +177°C
Πιστοποιημένο από την CSA, την ATEX και την IECEx για παγκόσμια βιομηχανική συμμόρφωση
Τυποποιημένη αντίσταση συνεχούς ρεύματος βελτιστοποιημένη για σταθερή απόδοση σήματος
Η αισθητήρια τεχνολογία ρευμάτων επαγωγής υψηλής ακρίβειας διασφαλίζει ακριβείς μετρήσεις δόνησης και θέσης
Η σταθερή μετάδοση σήματος βελτιώνει την αξιοπιστία των μετρήσεων σε βιομηχανικά συστήματα
Σχεδιασμένο για συνεχή λειτουργία σε περιβάλλοντα ακραίων θερμοκρασιών
Η τεχνολογία FluidLoc μειώνει τον κίνδυνο παρεμβολής σήματος λόγω υγρασίας ή υγρών
Ανθεκτικά υλικά διασφαλίζουν μεγάλη διάρκεια ζωής με ελάχιστες απαιτήσεις συντήρησης
Τα πιστοποιημένα πρότυπα ασφαλείας υποστηρίζουν αξιόπιστη απόδοση σε ρυθμιζόμενες βιομηχανίες
Βελτιστοποιημένο για παρακολούθηση υψηλής ακρίβειας της κατάστασης λειτουργίας περιστρεφόμενων μηχανημάτων
Ερώτηση 1: Τι είδους τεχνολογία μέτρησης χρησιμοποιεί το 330103-00-16-10-12-05;
Α1: Η 330103-00-16-10-12-05χρησιμοποιεί τεχνολογία ρευμάτων επαγωγής (eddy current) για τη μέτρηση της ταλάντωσης και της θέσης χωρίς φυσική επαφή.
Ερώτηση 2: Ποια πλεονεκτήματα προσφέρει το καλώδιο FluidLoc στο 330103-00-16-10-12-05;
Α2: Η 330103-00-16-10-12-05χρησιμοποιεί καλώδιο FluidLoc για να προστατεύσει την εσωτερική μετάδοση σήματος από την εισχώρηση υγρών και από επιβλαβή περιβαλλοντικές επιδράσεις.
Ερώτηση 3: Μπορεί το 330103-00-16-10-12-05 να χρησιμοποιηθεί σε συστήματα μηχανών υψηλής θερμοκρασίας;
Απάντηση 3: Ναι, το Bently Nevada 330103-00-16-10-12-05 λειτουργεί αξιόπιστα σε θερμοκρασιακό εύρος από -52°C έως +177°C, καθιστώντάς το κατάλληλο για εφαρμογές υψηλής θερμοκρασίας.
Ερώτηση 4: Τι καθιστά το 330103-00-16-10-12-05 κατάλληλο για βιομηχανικά συστήματα παρακολούθησης;
A4: Το 330103-00-16-10-12-05προσφέρει σταθερή έξοδο σήματος, ανθεκτική κατασκευή από ανοξείδωτο χάλυβα και επισήμως πιστοποιημένες εγκρίσεις ασφαλείας, διασφαλίζοντας αξιόπιστη απόδοση σε βιομηχανικά συστήματα παρακολούθησης.
Ερώτηση 5: Υποστηρίζει το 330103-00-16-10-12-05 εύκαμπτες επιλογές εγκατάστασης;
Απάντηση 5: Ναι, το 330103-00-16-10-12-05περιλαμβάνει συνδέσμη Miniature coaxial ClickLoc και προαιρετικό θωρακισμένο καλώδιο για εύκαμπτη και ασφαλή εγκατάσταση.
Ερώτηση 6: Σε ποια περιβάλλοντα είναι κατάλληλο το 330103-00-16-10-12-05;
Απάντηση 6: Το 330103-00-16-10-12-05είναι ιδανικό για απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα, όπως εργοστάσια παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας, εργοστάσια απόσταξης πετρελαίου και συστήματα βαρέων περιστρεφόμενων μηχανημάτων.