Όνομα Προϊόντος: αισθητήριο 3300 XL 8 mm
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330101-00-36-10-01-00
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330101-00-36-10-01-00 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
| Όνομα Προϊόντος | Bently Nevada 330101-00-36-10-01-00 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Αριθμός Μέρους | 330101-00-36-10-01-00 |
| Διαστάσεις | 112,3 × 1,5 × 1,5 εκ. |
| Βάρος | 0,08 κιλά |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Η Δύναμη Απαιτεί | -17,5 Vdc έως -26 Vdc |
| Μέγιστη κατανάλωση | -23 Vdc έως -26 Vdc |
| Αντίσταση εξόδου | 50 Ω |
| Ονομαστική συνεχής αντίσταση αισθητήρα | 7,45 ± 0,50 Ω |
| Υλικό Αισθητήρα | Πολυφενυληνικό Σουλφίδιο (PPS) |
| Υλικό Κασέτας Δοκιμαστικής Συσκευής | Ανοξείδωτος χάλυβας AISI 303 ή 304 (SST) |
| Καλώδιο Προβολέα | 75 Ω τριαξονικό, με μόνωση φλουοροαιθυλενοπροπυλενίου (FEP) |
| Θωράκιση (προαιρετική και στα δύο) | Εύκαμπτο AISI 302 ή 304 SST με εξωτερικό περίβλημα FEP |
| Υλικό ένωσης | Ορείχαλκος επιχρυσωμένος ή βηρυλλίου χαλκός επιχρυσωμένος |
| Ροπή σύσφιξης περιβλήματος προβοσκιδίου | 33,9 N•m (300 in•lbf) (Μέγιστη) |
| Επιλογή μήκους από ρακόρ | 0,0 in |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους Περιβλήματος | 1,0 μέτρο (3,3 πόδια) |
| Επιλογή Συνδετήρα και Τύπου Καλωδίου | Μικροσκοπικός κοαξονικός σύνδεσμος ClickLoc με προστατευτικό συνδέσμου, τυπικό καλώδιο |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | Δεν απαιτείται |
Ο Bently Nevada 330101-00-36-10-01-00 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm είναι ένας υψηλής ακρίβειας προσεγγιστικός αισθητήρας επαγώμενων ρευμάτων, σχεδιασμένος για τη συνεχή παρακολούθηση της ταλάντωσης και της θέσης του άξονα σε κρίσιμες περιστρεφόμενες μηχανές. Ανήκει στη σειρά 3300 XL 8 mm και παρέχει μη επαφόμενη μέτρηση εντοπίζοντας αλλαγές στο ηλεκτρομαγνητικό πεδίο μεταξύ της ακροδακτυλίου του αισθητήρα και μιας αγώγιμης επιφάνειας-στόχου, μετατρέποντας αυτές τις μεταβολές σε σταθερά ηλεκτρικά σήματα για την παρακολούθηση της κατάστασης.
Κατασκευάστηκε με ακροδακτύλιο αισθητήρα από PPS και περίβλημα από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 303/304, διασφαλίζοντας εξαιρετική αντοχή, αντίσταση στη διάβρωση και μηχανική σταθερότητα σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα. Η ανθεκτική του κατασκευή και η σταθερή ηλεκτρική απόδοση τον καθιστούν κατάλληλο για μακροχρόνια λειτουργία σε απαιτητικές εφαρμογές.
Ο Bently Nevada 330101-00-36-10-01-00 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm λειτουργεί με εύρος τάσης τροφοδοσίας από -17,5 VDC έως -26 VDC και ονομαστική συνεχή αντίσταση 7,45 ± 0,50 Ω. Διαθέτει αντίσταση εξόδου 50 Ω, διασφαλίζοντας ακριβή μετάδοση σήματος.
Η διάταξη χρησιμοποιεί καλώδιο τριαξονικό με μόνωση FEP 75 Ω, με δυνατότητα προσθήκης θωράκισης από ανοξείδωτο χάλυβα (AISI 302/304 με επένδυση FEP) για βελτιωμένη μηχανική προστασία. Το συνολικό μήκος είναι 1,0 μέτρο (3,3 πόδια), με μήκος συμπαγούς περιβλήματος 3,6 ίντσες και χωρίς μη-ενσφηνωμένο τμήμα (0,0 ίντσες). Ο συνδέσμης είναι τύπου μικροσκοπικού συναξονικού ClickLoc με επιχρυσωμένες επαφές από ορείχαλκο ή βηρυλλιούχο χαλκό. Υποστηρίζει μέγιστη ροπή 33,9 N·m (300 in·lbf).
Μη επαφική μέτρηση υψηλής ακρίβειας για παρακολούθηση ταλαντώσεων και θέσης
Σταθερή απόδοση με χαμηλή ευαισθησία σε μεταβολές της τάσης τροφοδοσίας
Ανθεκτικό περίβλημα από ανοξείδωτο χάλυβα παρέχει εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση και στις μηχανικές καταπονήσεις
Η ακροδέκτης της διάταξης από PPS διασφαλίζει ανθεκτικότητα σε υψηλές θερμοκρασίες βιομηχανικών συνθηκών
Το προαιρετικό θωρακισμένο καλώδιο ενισχύει τη μηχανική προστασία και τη διάρκεια ζωής
Οι επιχρυσωμένοι σύνδεσμοι βελτιώνουν την αξιοπιστία του σήματος και μειώνουν την αντίσταση επαφής
Η συμπαγής κατασκευή διευκολύνει την εγκατάσταση σε επιχειρησιακά περιβάλλοντα
Αεριώδεις και Βαπωριώδεις Τουρβίνες
Φυγοκεντρικοί Συμπιεστές
Αντλίες και βιομηχανικοί κινητήρες
Γεννήτριες
Εξοπλισμός παραγωγής πετρελαίου και αερίου
Πετροχημικά και διυλιστικά συστήματα
Εγκαταστάσεις Παραγωγής Δύναμης
Γενικές περιστρεφόμενες μηχανές που απαιτούν παρακολούθηση ταλαντώσεων και θέσης
Ο Bently Nevada 330101-00-36-10-01-00 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm διαδραματίζει καθοριστικό ρόλο στη διάγνωση μηχανημάτων, μετρώντας συνεχώς τις ταλαντώσεις και τη μετατόπιση του άξονα. Διευκολύνει την πρώιμη ανίχνευση βλαβών όπως ανισορροπίας του δρομέα, εκτροπής στον συναρμολόγηση, εκκεντρότητας του άξονα και φθοράς των κουζινέτων.
Παρέχοντας σταθερά και ακριβή σήματα σε πραγματικό χρόνο, υποστηρίζει στρατηγικές προληπτικής συντήρησης και παρακολούθησης βάσει της κατάστασης. Όταν ενσωματώνεται σε συστήματα προστασίας, συμβάλλει στη μείωση των απρόβλεπτων διακοπών λειτουργίας, στη βελτίωση της λειτουργικής ασφάλειας και στην αύξηση της συνολικής αξιοπιστίας των κρίσιμων περιστρεφόμενων μηχανημάτων.