Όνομα Προϊόντος: 3300 XL 8 mm Proximity Probes
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330103-00-14-05-02-00
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | 3300 XL 8 mm Proximity Probes |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330103-00-14-05-02-00 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
Ο Προσεγγισιακοί αισθητήρες BENTLY NEVADA 330103-00-14-05-02-00 3300 XL 8 mm είναι ένας υψηλής ακρίβειας προσεγγισιακός αισθητήρας ρευμάτων επαγωγής, σχεδιασμένος για την ακριβή μέτρηση της ταλάντωσης και της μετατόπισης του άξονα σε περιστρεφόμενα μηχανήματα. Ως μέρος της σειράς προσεγγισιακών αισθητήρων 3300 XL 8 mm, παρέχει σταθερή, μη επαφόμενη λειτουργία παρακολούθησης με επεκτεταμένη ικανότητα μετάδοσης σήματος για βιομηχανικά συστήματα παρακολούθησης της κατάστασης.
Έχει σχεδιαστεί για απαιτητικά περιβάλλοντα, προσφέροντας αξιόπιστη λειτουργία υπό ακραίες συνθήκες θερμοκρασίας, υγρασίας και μηχανικής τάσης.
| Όνομα Προϊόντος | Προσεγγισιακοί αισθητήρες BENTLY NEVADA 330103-00-14-05-02-00 3300 XL 8 mm |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | 3300 XL 8 mm Proximity Probes |
| Αριθμός Μέρους | 330103-00-14-05-02-00 |
| Διαστάσεις | 1,8x1,6x68εκ |
| Βάρος | 0,08 κιλά |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Γραμμικό Εύρος | 2 mm (80 mils), από ενδιάμεσο κενό στόχου 0,25 έως 2,3 mm |
| Σήμα εξόδου | -1 έως -17 Vdc, συνιστώμενο κενό ταλάντωσης -9 Vdc (1,27 mm) |
| DC αντίσταση προσαρμογέα | 7,45 Ω ± 0,50 (για μήκος 0,5 m) |
| Απάντηση συχνότητας | υποστηρίζει εγκατάσταση καλωδίων στο πεδίο μέχρι 305 m με ελάχιστη μείωση του σήματος |
| Υλικό Ακρωτηρίου | Πολυφενυληνικό Σουλφίδιο (PPS) |
| υλικό θήκης | Ανοξείδωτο χάλυβα AISI 303/304 |
| Εύρος θερμοκρασίας | τυπικό εύρος: -52°C έως +177°C |
| Σχετική Υγρασία | μεταβολή ASF μικρότερη του 3% μετά από 56 ημέρες σε υγρασία 93% |
| Σφράγισμα υπό πίεση | O-ring Viton, σχεδιασμός διαφορικής πίεσης |
| Τυποποιημένοι αισθητήρες με πρόσθετη τοποθέτηση προς τα εμπρός | Μέγιστη ονομαστική ροπή 33,9 N•m (300 in•lbf) |
| Οι τρεις πρώτες σπείρες | Μέγιστη ονομαστική ροπή 22,6 N•m (200 in•lbf) |
| Εμπλοκή σπειρώματος | Μέγιστο 15 mm για σπείρωμα κουτιού M10 × 1 |
Ο Προσεγγισιακοί αισθητήρες BENTLY NEVADA 330103-00-14-05-02-00 3300 XL 8 mm χρησιμοποιείται ευρέως σε:
Ε1: Ποια είναι η λειτουργία των προσεγγισιακών αισθητήρων BENTLY NEVADA 330103-00-14-05-02-00 3300 XL 8 mm;
Α: Οι προσεγγισιακοί αισθητήρες BENTLY NEVADA 330103-00-14-05-02-00 3300 XL 8 mm χρησιμοποιούνται για τη μέτρηση της δόνησης, της μετατόπισης και της θέσης του άξονα χωρίς φυσική επαφή, με τη χρήση τεχνολογίας επαγώμενων ρευμάτων (eddy current).
Ε2: Ποιο είναι το εύρος μέτρησης των προσεγγισιακών αισθητήρων BENTLY NEVADA 330103-00-14-05-02-00;
Α: Ο αισθητήρας παρέχει γραμμικό εύρος μέτρησης 2 mm (80 mils) για ακριβή παρακολούθηση δόνησης.
Ε3: Μπορούν οι προσεγγισιακοί αισθητήρες 330103-00-14-05-02-00 3300 XL 8 mm να λειτουργούν σε απαιτητικά περιβάλλοντα;
Α: Ναι, λειτουργούν αξιόπιστα σε θερμοκρασίες από -52°C έως +177°C και αντέχουν υψηλή υγρασία και βιομηχανικές συνθήκες.
Ε4: Ποια είναι η μέγιστη απόσταση καλωδίου που υποστηρίζεται από τους προσεγγισιακούς αισθητήρες BENTLY NEVADA 330103-00-14-05-02-00 3300 XL 8 mm;
Α: Υποστηρίζει εγκατάσταση καλωδίων στο πεδίο μέχρι 305 μέτρα με ελάχιστη εξασθένιση του σήματος.