Όνομα Προϊόντος: αισθητήριο 3300 XL 8 mm
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330103-00-07-10-12-05
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330103-00-07-10-12-05 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
Ο Bently Nevada 330103-00-07-10-12-05 είναι ένας αισθητήρας πλησιότητας 3300 XL 8 mm σχεδιασμένος για ενσωμάτωση με το σύστημα παρακολούθησης Bently Nevada 3500. Χρησιμοποιεί τεχνολογία ρευμάτων δινών για να παρέχει ακριβείς μετρήσεις ταλαντώσεων και θέσης σε περιστρεφόμενα μηχανήματα. Έχει σχεδιαστεί για υψηλή αξιοπιστία και λειτουργεί ως κρίσιμο στοιχείο αίσθησης σε συστήματα παρακολούθησης κατάστασης, διασφαλίζοντας σταθερή και συνεχή μετάδοση δεδομένων μέσω προστασίας καλωδίου FluidLoc.
Μετρά τη δόνηση του άξονα και την ακτινική θέση σε περιστρεφόμενα μηχανήματα
Μετατρέπει μηχανική κίνηση σε ηλεκτρικά σήματα χρησιμοποιώντας αίσθηση ρευμάτων δινών
Μεταδίδει δεδομένα μέτρησης σε μονάδες παρακολούθησης 3500
Υποστηρίζει μονή ή διπλή αντισταθμισμένη διαμόρφωση αισθητήρα
Ενεργοποιεί αυτόματη εναλλαγή σε αντικαταστατικό αισθητήρα σε περίπτωση αποτυχίας του κύριου
Παρέχει συνεχή παρακολούθηση για συστήματα προστασίας μηχανημάτων
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
| Όνομα Προϊόντος | Bently Nevada 330103-00-07-10-12-05 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Αριθμός Μέρους | 330103-00-07-10-12-05 |
| Διαστάσεις | 112,3×1,6×1,6 εκ. |
| Βάρος | 0,08 κιλά |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Επιλογή μήκους από ρακόρ | 00 mm |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους Περιβλήματος | 70 mm |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους | 1,0 μέτρο (3,3 πόδια) |
| Επιλογή Συνδετήρα και Τύπου Καλωδίου | Μικροσκοπικός ομοαξονικός σύνδεσμος ClickLoc, καλώδιο FluidLoc |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | Εγκρίσεις CSA, ATEX, IECEx |
| Υλικό Αισθητήρα | Πολυφενυληνικό Σουλφίδιο (PPS) |
| Υλικό Κασέτας Δοκιμαστικής Συσκευής | Ανοξείδωτος χάλυβας AISI 303 ή 304 (SST) |
| Οθόνη και Θερμοκρασία Αποθήκευσης | -52°C έως +177°C (-62°F έως +350°F) |
| Θωράκιση (προαιρετική και στα δύο) | Εύκαμπτο AISI 302 ή 304 SST με εξωτερικό περίβλημα FEP |
Συμβατό με το σύστημα παρακολούθησης 3500 και τους αισθητήρες πλησιότητας σειράς 3300 XL
Χρησιμοποιεί την τεχνολογία καλωδίου FluidLoc για βελτιωμένη σταθερότητα σήματος και προστασία
Μικροσκοπικός συναξονικός συνδετήρας ClickLoc για ασφαλή εγκατάσταση
Προαιρετική διπλή αντικαταστατική διαμόρφωση για υψηλή αξιοπιστία του συστήματος
Καθολική δυνατότητα στερέωσης με σπείρωμα M10 × 1
Καταλαμβάνει μόνο μία θέση αισθητήρα ανά σημείο μέτρησης
Πιστοποιημένο από CSA, ATEX και IECEx για συμμόρφωση με τις βιομηχανικές προδιαγραφές ασφαλείας
Συμπαγής και ελαφρύς σχεδιασμός (0,08 kg)
Προαιρετική θωράκιση από ανοξείδωτο χάλυβα με εξωτερικό μανίκι FEP για απαιτητικά περιβάλλοντα
Υλικά υψηλής ποιότητας: ακροδέκτης προβολέα PPS και περίβλημα από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 303/304
Η αισθητήρια τεχνολογία επαγωγικού ρεύματος υψηλής ακρίβειας διασφαλίζει ακριβή δεδομένα ταλάντωσης και μετατόπισης
Σταθερή μετάδοση σήματος μέσω καλωδίου FluidLoc ελαχιστοποιεί το θόρυβο και τις παρεμβολές
Εύρος λειτουργικών θερμοκρασιών: -52°C έως +177°C, κατάλληλο για ακραία περιβάλλοντα
Η διπλή διάταξη προβολέων βελτιώνει τη διαθεσιμότητα του συστήματος και την ανοχή σε βλάβες
Η αυτόματη ανίχνευση βλάβης και η αυτόματη εναλλαγή ενισχύουν την αξιοπιστία της παρακολούθησης
Βελτιστοποιημένο για συνεχή βιομηχανική λειτουργία σε συστήματα κρίσιμων μηχανημάτων
Μακροχρόνια ανθεκτικότητα με διαβρωσιοανθεκτικά υλικά και ενισχυμένες επιλογές καλωδίων
Ε1: Ποια είναι η κύρια εφαρμογή του Bently Nevada 330103-00-07-10-12-05;
Α1: Η 330103-00-07-10-12-05χρησιμοποιείται για την παρακολούθηση των δονήσεων και της θέσης σε περιστρεφόμενα μηχανήματα εντός βιομηχανικών συστημάτων παρακολούθησης.
Ερώτηση 2: Υποστηρίζει η διάταξη 330103-00-07-10-12-05 αντιγραφή (redundancy);
A2: Ναι, το 330103-00-07-10-12-05υποστηρίζει διπλές αντιγραφές (dual redundant configurations) με αυτόματη εναλλαγή σε ανταλλακτική αισθητήρα εάν αποτύχει η πρωτεύουσα.
Ερώτηση 3: Με ποιο σύστημα είναι συμβατή η διάταξη 330103-00-07-10-12-05;
Απάντηση 3: Σχεδιάστηκε για χρήση με το σύστημα παρακολούθησης Bently Nevada 3500 και την υποδομή αισθητήρων 3300 XL.
Ερώτηση 4: Ποια τεχνολογία επικοινωνίας χρησιμοποιεί;
A4: Το 330103-00-07-10-12-05χρησιμοποιεί αίσθηση ρευμάτων επαγωγής (eddy current sensing) σε συνδυασμό με την τεχνολογία καλωδίου FluidLoc για σταθερή μετάδοση σήματος.
Ερώτηση 5: Μπορεί η διάταξη 330103-00-07-10-12-05 να χρησιμοποιηθεί σε απαιτητικά περιβάλλοντα;
Απάντηση 5: Ναι, λειτουργεί σε θερμοκρασιακό εύρος από -52°C έως +177°C και διαθέτει κατασκευή από ανοξείδωτο χάλυβα και προαιρετικό θωρακισμένο καλώδιο για αυξημένη αντοχή.