Όνομα Προϊόντος: 3300 XL 8 mm Αισθητήρες Πλησιότητας
Εμπορικό Όνομα: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330103-00-16-10-01-00
Χώρα Προέλευσης: ΗΠΑ
Εγγύηση: 12 μήνες
WhatsApp :+86 18159889985
Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο :[email protected]
Επωνυμία: |
Bently Nevada |
Αριθμός Μοντέλου: |
330103-00-16-10-01-00 |
Χώρα καταγωγής: |
ΗΠΑ |
Λεπτομέρειες Πακέτων: |
Αυθεντικό καινούριο, σφραγισμένο από το εργοστάσιο |
Χρόνος παράδοσης: |
σε απόθεμα |
Όροι Πληρωμής: |
T/T |
|
Διαχειριστής Πωλήσεων: |
Στέλλα |
|
Αποστείλετε email: |
|
|
Επικοινωνήστε μέσω WhatsApp: |
| Αντικείμενο | Περιγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | 330103-00-16-10-01-00 |
| Σειρά | 3300 XL 8 mm Αισθητήρα Πλησιότητας |
| Τύπος Νήματος | Μετρικό σπείρωμα M10 x 1 |
| Μήκος περιβλήματος | 160 mm (επιλογή προσαρμοστική) |
| Μήκος χωρίς θηλυκό σπείρωμα | 0–150 mm ρυθμιζόμενο |
| Τύπος Καλωδίου | τριαξονικό θωρακισμένο καλώδιο 75Ω |
| Τύπος Συνδέσμου | Συνδετήρας ClickLoc με χρυσή επίστρωση |
| Λειτουργική Θερμοκρασία | -52°C έως +177°C |
| Θερμοκρασία Αποθήκευσης | -52°C έως +177°C |
| Υλικό ψηφιδίου | Ανοξείδωτος χάλυβας (AISI 303/304) |
| Υλικό Ακρωτηρίου | PPS (Πολυφαινυλενοθείο) |
| Βάρος | ~0,32 kg (μόνο η διάταξη προσέγγισης) |
| Διάσταση | διάμετρος διάταξης προσέγγισης 8 mm, μήκος συστήματος 1–5 m |
Ο 330103-00-16-10-01-00η διάταξη προσέγγισης 3300 XL 8 mm είναι ένα υψηλής απόδοσης στοιχείο αισθητήρα ρευμάτων επαγωγής, σχεδιασμένο για ακριβή παρακολούθηση ταλαντώσεων και θέσης σε περιστρεφόμενα μηχανήματα. Ως μέρος του σύστημα Προσέγγισης 3300 XL 8 mm , λειτουργεί σε συνεργασία με καλώδια επέκτασης και αισθητήρες Proximitor για να παρέχει σταθερά και ακριβή σήματα μετατόπισης σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Μοντέλα όπως 330103(τυποποιημένη σπείρα M10 x 1, χωρίς θωράκιση) και 330104(θωρακισμένη έκδοση) διασφαλίζει εύκαμπτες επιλογές εγκατάστασης για διαφορετικές μηχανικές απαιτήσεις. Το σύστημα υποστηρίζει τόσο στατικές όσο και δυναμικές μετρήσεις, καθιστώντάς το κατάλληλο για εφαρμογές παρακολούθησης τουρμπινών, συμπιεστών και αντλιών.
Σχεδιασμένο για αξιοπιστία, αυτή η σειρά αισθητήρων διασφαλίζει εξαιρετική σταθερότητα σήματος, ανταλλαξιμότητα και συμμόρφωση με τα βιομηχανικά πρότυπα για συνεχή παρακολούθηση της κατάστασης.
Ερώτηση 1: Ποια είναι η κύρια λειτουργία του 330103-00-16-10-01-00;
Απάντηση 1: Χρησιμοποιείται για ακριβή μέτρηση ταλαντώσεων και θέσης του άξονα σε περιστρεφόμενο βιομηχανικό εξοπλισμό.
Ε2: Μπορεί να λειτουργήσει με άλλα συστατικά της σειράς 3300 XL;
Απάντηση 2: Ναι, είναι πλήρως συμβατή με τα καλώδια επέκτασης 3300 XL και τους αισθητήρες Proximitor.
Ε3: Σε ποιες βιομηχανίες χρησιμοποιείται συνήθως αυτός ο αισθητήρας;
Απάντηση 3: Χρησιμοποιείται ευρέως σε εργοστάσια παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας, χημικά εργοστάσια, χάλυβες και συστήματα αυτοματοποίησης μηχανημάτων.
Ερώτηση 4: Είναι το προβοσκίδιο κατάλληλο για απαιτητικά περιβάλλοντα;
Απάντηση 4: Ναι, έχει σχεδιαστεί για περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας, υψηλής ταλάντωσης και με ισχυρή παρεμβολή ηλεκτρομαγνητικών πεδίων (EMI).
Ερώτηση 5: Υποστηρίζει επιλογές καλωδίων με θωράκιση;
Απάντηση 5: Ναι, διατίθενται τόσο η τυπική όσο και η θωρακισμένη έκδοση, ανάλογα με τις απαιτήσεις εγκατάστασης.
| Αριθμός | Περιγραφή |
|---|---|
| 03200006 | Αυτοσυγκολλώμενη ταινία από πυριτικό καουτσούκ, ρολό 9,1 μέτρων (10 γιάρδων), χρησιμοποιείται για την προστασία συνδετήρων, παρέχει ηλεκτρική απόσταση και περιβαλλοντική στεγανοποίηση· δεν συνιστάται για χρήση στο εσωτερικό της περίβλεψης μηχανημάτων. |
| 40113-02 | Κιτ προστασίας συνδετήρων για προβολείς και επεκτάσεις καλωδίων 3300 XL 8 mm, περιλαμβάνει προστατευτικά συνδετήρων και εργαλεία εγκατάστασης |
| 136536-01 | Προσαρμογέας προστασίας συνδετήρα που επιτρέπει τη χρήση εργαλείων εγκατάστασης προτού από το 1998 με συνδετήρες 75Ω ClickLoc. |
| 40180-02 | Προστατευτικά συνδετήρων, συσκευασία 10 ζευγών για προβολείς και επεκτάσεις καλωδίων 3300 XL 8 mm |
| 03839410 | προστατευτικός αρσενικός συνδετήρας 75Ω τριαξονικού τύπου για καλώδια επέκτασης, παρέχει περιβαλλοντική προστασία και ασφαλή ζευγαρώματα συνδετήρων. |
| 03839420 | προστατευτικό 75 Ω τριαξονικού θηλυκού συνδέσμου για καλώδια προβολέων και συνδέσεις αισθητήρων Proximitor, προστατεύει από εξωτερικές επιδράσεις |
| 04301007 | παξιμάδι ασφαλείας προβολέα 3/8-24 με οπές για σύρμα ασφαλείας, περιλαμβάνει 2 διατρημένες οπές για ασφαλή στερέωση |
| 04301008 | Παξιμάδι ασφαλείας προβολέα M10 x 1 με οπές για σύρμα ασφαλείας, σχεδιασμένο για ασφαλή τοποθέτηση προβολέα με σύρμα ασφαλείας |
| 330153-01 | σετ συνδετήρων 3300 XL για προβολείς 8 mm και επεκτάσιμα καλώδια, περιλαμβάνει συνδετήρες ClickLoc, μανίκια, σωλήνες FEP και πλαστική ταινία σιλικόνης |
| 330153-09 | σετ συνδετήρων 3300 XL ETR για εφαρμογές υψηλής θερμοκρασίας, περιλαμβάνει συνδετήρες ClickLoc, μανίκια, σωλήνες FEP υψηλής θερμοκρασίας και πλαστική ταινία σιλικόνης |
| 163356 | Σετ εργαλείων σύμπιεσης συνδετήρων, περιλαμβάνοντας εναλλάξιμα ενθέματα για πολλαπλούς συνδέσμους και οδηγίες εγκατάστασης, συμβατό με συστήματα ClickLoc |