Όνομα Προϊόντος: προσεγγισιακός αισθητήρας 3300 NSv
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330910-14-19-10-02-00
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | προσεγγισιακός αισθητήρας 3300 NSv |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330910-14-19-10-02-00 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
| Όνομα Προϊόντος | BENTLY NEVADA 330910-14-19-10-02-00 3300 NSv Αισθητήρας Πλησιότητας |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | προσεγγισιακός αισθητήρας 3300 NSv |
| Αριθμός Μέρους | 330910-14-19-10-02-00 |
| Διαστάσεις | 1,8 × 1,6 × 110 εκ. |
| Βάρος | 0,14 kg |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Γραμμικό Εύρος | 1,5 mm (60 mils) |
| Παράγοντας κλίμακας αύξησης (ISF) | 7,87 V/mm (200 mV/θερμίδα) |
| Αποτελεσματική περιοχή λειτουργίας | απόσταση στόχου από 0,25 mm έως 1,75 mm |
| Απάντηση συχνότητας | 0 έως 10 kHz (+0, -3 dB) |
| Απόκλιση από την Ευθεία Γραμμή (DSL) | < ±0,06 mm (±2,3 mils) |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -52°C έως +177°C (-62°F έως +351°F) |
| Υλικό ψηφιδίου | Σώμα από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 304 |
| Υλικό Ακρωτηρίου | PPS (πολυφαινυλενοθείο) για υψηλή αντοχή |
| DC αντίσταση προσαρμογέα | 4,2 ± 0,5 Ω |
| Αντίσταση του εσωτερικού αγωγού του επεκτεινόμενου καλωδίου | 0,220 Ω/μ |
| Αντίσταση θωράκισης | 0,066 Ω/m |
Ο BENTLY NEVADA 330910-14-19-10-02-00 3300 NSv Αισθητήρας Πλησιότητας είναι μια υψηλής ακρίβειας συσκευή ανίχνευσης ταλαντώσεων και μετατοπίσεων, σχεδιασμένη για την παρακολούθηση βιομηχανικών μηχανημάτων. Ως μέρος της σειράς 3300 NSv, παρέχει αξιόπιστη μη επαφή μέτρηση ταλαντώσεων και θέσης του άξονα, καθιστώντας την κατάλληλη για κρίσιμο περιστρεφόμενο εξοπλισμό, όπως συμπιεστές, τουρμπίνες και κινητήρες. Κατασκευάζεται από την Bently Nevada (ΗΠΑ) και παρέχεται σε νέα, πρωτότυπη εργοστασιακή συσκευασία για υψηλή αξιοπιστία σε απαιτητικά περιβάλλοντα.
Ο BENTLY NEVADA 330910-14-19-10-02-00 3300 NSv Αισθητήρας Πλησιότητας διαθέτει γραμμικό εύρος 1,5 mm (60 mils) με ευαισθησία 7,87 V/mm (200 mV/mil ISF) και αποτελεσματικό εργασιακό εύρος από 0,25 mm έως 1,75 mm για ακριβή μέτρηση πλησιότητας. Παρέχει απόκριση συχνότητας 0 έως 10 kHz (-3 dB) και διατηρεί υψηλή ακρίβεια μέτρησης με απόκλιση από την ευθεία γραμμή (DSL) μικρότερη των ±0,06 mm (±2,3 mils). Το προβοσκίδιο κατασκευάζεται με κορμό από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 304 και άκρο από PPS για βελτιωμένη χημική και θερμική αντοχή, εξασφαλίζοντας ανθεκτικότητα σε απαιτητικά περιβάλλοντα. Λειτουργεί αξιόπιστα σε ευρύ εύρος θερμοκρασιών από -52°C έως +177°C και έχει αντίσταση συνεχούς ρεύματος (DC) του προβοσκιδίου 4,2 ± 0,5 Ω. Επιπλέον, το BENTLY NEVADA 330910-14-19-10-02-00 είναι πλήρως συμβατό με συστήματα μακρών επεκτάσεων καλωδίων, υποστηρίζοντας ευέλικτη εγκατάσταση σε περίπλοκες βιομηχανικές διαμορφώσεις.
Ο BENTLY NEVADA 330910-14-19-10-02-00 3300 NSv Αισθητήρας Πλησιότητας παρέχει εξαιρετικά ακριβείς και σταθερές μετρήσεις δόνησης, επιτρέποντας την πρώιμη ανίχνευση μηχανικών προβλημάτων όπως η ανισορροπία, η μη στοίχιση και η μετατόπιση του άξονα. Η ανθεκτική κατασκευή του αισθητήρα από ανοξείδωτο χάλυβα και η ακραία του άκρη από PPS διασφαλίζουν εξαιρετική αντοχή σε διαβρωτικά και υψηλούς θερμοκρασιακούς καθεστώτα. Ο αισθητήρας προσφέρει εξαιρετική σταθερότητα σήματος, ευρύ εύρος συχνοτήτων απόκρισης και υψηλή ακρίβεια μέτρησης, καθιστώντάς τον ιδανικό για την προστασία κρίσιμων περιουσιακών στοιχείων. Επιπλέον, είναι μηχανικά ανταλλάξιμος με τους προηγούμενους αισθητήρες 3300 RAM, διευκολύνοντας τις αναβαθμίσεις του συστήματος.
Ο BENTLY NEVADA 330910-14-19-10-02-00 3300 NSv Αισθητήρας Πλησιότητας έχει σχεδιαστεί για απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα. Λειτουργεί αξιόπιστα σε ακραίες θερμοκρασίες που κυμαίνονται από -52°C έως +177°C, καθιστώντας το κατάλληλο τόσο για εφαρμογές χαμηλής όσο και υψηλής θερμοκρασίας. Τα υλικά του ανθεκτικά στη διάβρωση επιτρέπουν τη χρήση του σε χημικά επιθετικά περιβάλλοντα, όπως οι συμπιεστές διεργασιών και οι εγκαταστάσεις πετροχημικών προϊόντων. Το αισθητήριο έχει σχεδιαστεί για να διατηρεί σταθερή απόδοση υπό συνθήκες συνεχούς δόνησης, υψηλής πίεσης και μετάδοσης σήματος σε μεγάλες αποστάσεις.
Ερώτηση 1: Είναι συμβατό το αισθητήριο πλησιότητας BENTLY NEVADA 330910-14-19-10-02-00 3300 NSv με παλαιότερα συστήματα 3300;
Απάντηση: Ναι, το αισθητήριο πλησιότητας BENTLY NEVADA 330910-14-19-10-02-00 3300 NSv είναι μηχανικά και ηλεκτρικά ανταλλάξιμο με τα παλαιότερα αισθητήρια 3300 RAM.
Ερώτηση 2: Τι καθιστά το αισθητήριο 330910-14-19-10-02-00 πιο ανθεκτικό από τα τυπικά αισθητήρια;
Απάντηση: Το αισθητήριο πλησιότητας 330910-14-19-10-02-00 3300 NSv χρησιμοποιεί κέλυφος από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 304 και άκρο από PPS, προσφέροντας ενισχυμένη αντίσταση στη διάβρωση και σε απαιτητικές συνθήκες διεργασιών.
Ερώτηση 3: Μπορεί ο προσέγγισης αισθητήρας 330910-14-19-10-02-00 3300 NSv Proximity Probe να χρησιμοποιηθεί σε περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας;
Απάντηση: Ναι, ο αισθητήρας προσέγγισης BENTLY NEVADA 330910-14-19-10-02-00 λειτουργεί αξιόπιστα σε θερμοκρασίες από -52°C έως +177°C.
Ερώτηση 4: Υποστηρίζει ο αισθητήρας προσέγγισης BENTLY NEVADA 330910-14-19-10-02-00 NSv μετάδοση σήματος σε μεγάλες αποστάσεις;
Απάντηση: Ναι, ο αισθητήρας προσέγγισης 330910-14-19-10-02-00 3300 NSv Proximity Probe υποστηρίζει μακριές εκτάσεις εκτεινόμενων καλωδίων, καθιστώντας τον κατάλληλο για μεγάλες βιομηχανικές εγκαταστάσεις.
| Honeywell | Bently Nevada | Westinghouse |
| 8C-PAIH52 51307070-175 | 330103-00-05-20-02-CN | 1C31116G02 |
| 51199932-200 51199932-200-RP | 330103-05-15-05-02-00 | 5X00109G01 |
| 8C-IP0101 51454362-175 | 10026-02-12-05-02 | 5X00226G01 |
| 51402573-100 | 10030-05-30-05-02 | 5X00273G01 |
| SC-UCMX01 51307195-175 | 330103-12-25-10-01-00 | 5X00489G01 |
| FC-QPP-0001 V1.3 | 330103-12-25-10-02-00 | 5X00105G14 |
| MC-TDID52 51304441-275 | 330104-12-20-10-01-00 | 3A99190G01 |
| DC-TPOX01 51307770-176 | 330194-17-25-15-00 | 7379A21G02 |
| CC-TAIX61 51307077-175 | 330104-06-14-50-02-00 | 7379A21G01 |
| FC-PSUNI2424 SPS6061-LF | 330105-02-12-15-12-CN | 7379A31G04 |
| 51303940-200 | 330854-080-25-00 | 5X00594G01 |
| 05704-A-0135 | 330101-00-19-10-02-00 | 3A99132G02 |
| 51303976-400 | 330104-10-18-10-01-00 | 3A99132G01 |
| FS-CPCHAS-0003 | 330104-00-20-10-02-00 | 7380A36G01 |
| CC-PDOD51 51454408-175 | 3300/45 | 1C31142G01 |
| DC-TDIL01 51307780-176 | 330104-04-10-05-01-CN | 3A99266G01 |
| 8C-PCNT01 51454363-175 | 330104-10-20-05-02-00 | 1C31233G04 |
| CC-TDOR01 51308376-175 | 330905-00-07-10-02-00 | 1X00188H01 |
| DC-TUIO31 51307772-176 | 330104-15-23-50-02-00 | 5X00357G04 |
| CC-SCMB02 51199942-300 | 330910-10-22-10-01-CN | 1C31222G01 5A26458G05 |