Όνομα Προϊόντος: 3300 XL 8 mm Αισθητήρες Πλησιότητας
Εμπορικό Όνομα: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330101-00-60-10-02-00
Χώρα Προέλευσης: ΗΠΑ
Εγγύηση: 12 μήνες
WhatsApp :+86 18159889985
Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο :[email protected]
Επωνυμία: |
Bently Nevada |
Αριθμός Μοντέλου: |
330101-00-60-10-02-00 |
Χώρα καταγωγής: |
ΗΠΑ |
Λεπτομέρειες Πακέτων: |
Αυθεντικό καινούριο, σφραγισμένο από το εργοστάσιο |
Χρόνος παράδοσης: |
σε απόθεμα |
Όροι Πληρωμής: |
T/T |
|
Διαχειριστής Πωλήσεων: |
Στέλλα |
|
Αποστείλετε email: |
|
|
Επικοινωνήστε μέσω WhatsApp: |
| Παράμετρος | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο προϊόντος | 330101-00-60-10-02-00 |
| Μάρκα | Bently Nevada |
| Συνολικές σειρές προϊόντων | 3300 XL 8 mm Αισθητήρα Πλησιότητας |
| Τύπος σπειρώματος του αισθητήρα | 3/8-24 UNF |
| Τύπος θωράκισης | Χωρίς θωράκιση |
| Μήκος χωρίς θηλυκό σπείρωμα | 0,0 in |
| Συνολικό μήκος περιβλήματος | 6.0 in |
| Total Length | 1,0 μέτρο (3,3 πόδια) |
| Τύπος Συνδέσμου | Μικροσκοπικός κοαξονικός σύνδεσμος ClickLoc |
| Τύπος Καλωδίου | Τυποποιημένο καλώδιο |
| Διάμετρος σondaς | 8 mm |
| Γραμμικό Εύρος | 2 mm (80 mils) |
| Συνιστώμενη ρύθμιση κενού | -9 Vdc σε 1,27 mm (50 mils) |
| Απάντηση συχνότητας | 0 έως 10 kHz |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -52°C έως +177°C |
| Υλικό ψηφιδίου | Ανοξείδωτο χάλυβα AISI 303/304 |
| Περίπου βάρος | συνολικό βάρος συστήματος 0,7 kg |
| Μέγιστη Ακτίνα Κάμψης Καλωδίου | 25,4 mm (1,0 in) |
Bently Nevada 330101-00-60-10-02-00είναι ένας υψηλής ακρίβειας αισθητήρας προσέγγισης που έχει σχεδιαστεί για συνεχή παρακολούθηση της δόνησης και της θέσης του άξονα σε κρίσιμες περιστρεφόμενες μηχανές. Ως μέρος της προηγμένης σύστημα Προσέγγισης 3300 XL 8 mm , αυτό το μοντέλο παρέχει σταθερή απόδοση αισθητήρα ρευμάτων επαγωγής για τουρμπίνες, συμπιεστές, αντλίες και βιομηχανικές εφαρμογές κινητήρων.
Ο 330101-00-60-10-02-00διαθέτει ανθεκτικό σχεδιασμό προβόλου με σπείρωμα 3/8-24 UNF χωρίς θωράκιση, σε συνδυασμό με μικροσκοπικό κοαξονικό συνδέσμου ClickLoc για ασφαλή και αποτελεσματική εγκατάσταση. Η βελτιστοποιημένη σταθερότητα του σήματος, η εξαιρετική αντίσταση σε ηλεκτρομαγνητικές παρεμβολές (EMI) και η αξιόπιστη μηχανική κατασκευή συμβάλλουν στη βελτίωση της προστασίας των μηχανημάτων και της αποδοτικότητας της προληπτικής συντήρησης σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Συμβατό με άλλα Bently Nevada 330101,330102, και 3300 xl τα εξαρτήματα της σειράς, αυτός ο προβολέας υποστηρίζει ακριβή ανάλυση ταλαντώσεων, παρακολούθηση μετατόπισης και μακροπρόθεσμη παρακολούθηση της κατάστασης σε βιομηχανίες παραγωγής ενέργειας, πετροχημικής, ναυτιλιακής και βαριάς κατασκευής.
Ε1: Ποια είναι η κύρια εφαρμογή του 330101-00-60-10-02-00πρόβα;
Απάντηση 1: Χρησιμοποιείται κυρίως για την παρακολούθηση της δόνησης και της θέσης του άξονα σε περιστρεφόμενα βιομηχανικά μηχανήματα.
Ε2: Μπορεί να 330101-00-60-10-02-00περιλαμβάνει προστασία καλωδίου με θωράκιση;
Α2: Όχι, αυτό το μοντέλο παρέχεται χωρίς θωράκιση.
Ε3: Ποιος τύπος συνδέσμου χρησιμοποιείται σε αυτόν τον προσεγγισιακό αισθητήρα;
Α3: Χρησιμοποιεί συνδέσμου μικρού μεγέθους κοαξικού τύπου ClickLoc για ασφαλή εγκατάσταση.
Ε4: Είναι αυτός ο αισθητήρας συμβατός με το σύστημα παρακολούθησης 3300 XL;
Α4: Ναι, είναι πλήρως συμβατό με τα καλώδια επέκτασης 3300 XL και τους αισθητήρες Proximitor.
Q5: Σε ποιες βιομηχανίες χρησιμοποιείται συνήθως ο 330101-00-60-10-02-00?
Α5: Χρησιμοποιείται ευρέως στον τομέα της παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας, του πετρελαίου και του αερίου, της ναυτιλίας, της χαλυβουργίας και της βιομηχανικής παραγωγής.
| Αριθμός | Περιγραφή |
|---|---|
| 141078 | εγχειρίδιο εγκατάστασης, λειτουργίας και συντήρησης για το σύστημα προσέγγισης 3300 XL 8 mm και 3300 5 mm. |
| 175751 | πολυσκοπικό κάλυμμα από ανοξείδωτο χάλυβα 3300 XL, διαστάσεων 12” × 12” × 6”, που υποστηρίζει έως 8 αισθητήρες Proximitor με εγκατάσταση DIN ή 6 αισθητήρες με εγκατάσταση σε πίνακα, διαθέσιμο με πιστοποιητικά ATEX. |
| 176467 | πολυσκοπικό κάλυμμα από ανοξείδωτο χάλυβα 3300 XL, διαστάσεων 12” × 8” × 6”, σχεδιασμένο για έως 4 αισθητήρες Proximitor με εγκατάσταση DIN ή σε πίνακα. |
| 330181 | κάλυμμα από ανοξείδωτο χάλυβα 3300 XL, διαστάσεων 13” × 9,5” × 7”, που υποστηρίζει έως 8 αισθητήρες Proximitor με εγκατάσταση DIN ή 6 αισθητήρες με εγκατάσταση σε πίνακα για εγκαταστάσεις σε εκρηκτικά περιβάλλοντα. |
| 02120015 | Ομαδικό καλώδιο πεδίου, 1,0 mm² (18 AWG), 3-αγωγό καλώδιο με στριμμένη θωράκιση και αγωγό απόστραγγισης για βιομηχανικές εφαρμογές καλωδίωσης πεδίου. |
| 138492-01 | Ανταλλακτικό προσαρτώμενο πλακίδιο εγκατάστασης για αισθητήρες Proximitor 3300 XL. |
| 138493-01 | Αντικαταστατικό προσαρτώμενο πάδινγκ DIN για την εγκατάσταση αισθητήρα 3300 XL Proximitor. |
| 148722-01 | δοκιμαστικό βύσμα 3300 XL με χρωματοκωδικοποιημένα δοκιμαστικά καλώδια και μπανάνα βύσματα για τον έλεγχο της απόδοσης του αισθητήρα Proximitor χωρίς αποσύνδεση της εξωτερικής καλωδίωσης. |
| 04310310 | βίδα στερέωσης για πίνακα εγκατάστασης αισθητήρα 3300 XL Proximitor, βίδα στερέωσης με σπείρωμα 6-32 UNC για ασφαλή εγκατάσταση του αισθητήρα. |
| 03200006 | Αυτοσυγκολλούμενη πλαστική ταινία από σιλικόνη για μόνωση συνδετήρων και προστασία από περιβαλλοντικές επιδράσεις σε βιομηχανικές εφαρμογές. |
| 40113-02 | Κιτ προστασίας συνδετήρων για προβολείς 8 mm και επεκτάσεις καλωδίων 3300 XL, περιλαμβανομένων εργαλείων εγκατάστασης και προστατευτικών συνδετήρων. |
| 136536-01 | Προσαρμογέας προστασίας συνδετήρων που επιτρέπει τη συμβατότητα με εργαλεία εγκατάστασης προτού από το 1998 για συνδετήρες 75Ω ClickLoc. |
| 40180-02 | Συσκευασία που περιέχει 10 ζεύγη προστατευτικών συνδετήρων για προβολείς 8 mm και επεκτάσεις καλωδίων 3300 XL. |
| 03839410 | προστατευτικός αρσενικός συνδετήρας τριαξονικού καλωδίου 75Ω για περιβαλλοντική προστασία επεκτάσεων καλωδίων. |
| 03839420 | προστατευτικό θηλυκού τριαξονικού συνδετήρα 75 Ω για προστασία της σύνδεσης του καλωδίου προβολέα και του αισθητήρα Proximitor. |