BENTLY NEVADA 330910-10-22-10-01-CN 3300 NSv Αισθητήρας Πλησιότητας
Όνομα Προϊόντος: προσεγγισιακός αισθητήρας 3300 NSv
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330910-10-22-10-01-CN
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
  • Επισκόπηση
  • ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ
  • Προδιαγραφές
  • Περιγραφή
  • Κεντρικοί παράμετροι
  • Πλεονεκτήματα
  • Εφαρμογές
  • Διαγνωστικά & Προστασία
  • Συνιστώμενα Προϊόντα
επισκόπηση
Επωνυμία Bently Nevada
Τόπος Προέλευσης ΗΠΑ
Εγγύηση 12 μήνες
Μέθοδοι πληρωμής T/T
Αποστολή DHL/UPS/EMS/FedEx...
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ
Πωλήσεις:
Email:
Whatsapp:
Τζιμ Πέι
[email protected]
Προδιαγραφές
Διαστάσεις 110x2x2 εκ.
Βάρος 0,16 kg
Τοποθεσία αποστολής Xiamen, China
Χώρα προέλευσης ΗΠΑ
Κατάσταση Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία
Επιλογή μήκους από ρακόρ 10 = 100 mm
Επιλογή Συνολικού Μήκους Περιβλήματος 22 = 220 mm
Επιλογή Συνολικού Μήκους 10 = 1,0 μέτρο (39 ίντσες)
Υλικό Αισθητήρα Πολυφενυληνικό Σουλφίδιο (PPS)
Υλικό Κασέτας Δοκιμαστικής Συσκευής Ανοξείδωτος χάλυβας AISI 304 (SST)
Τύπος Καλωδίου συναξονικό 75 Ω, με μόνωση FEP
Αντίσταση φορτίου 10 kΩ
Τυποποιημένο κενό προσεγγισιακού αισθητήρα 1,0 mm (40 mils)
Θερμοκρασία λειτουργίας -52°C έως +177°C (-62°F έως +351°F)
Περιγραφή
Ο BENTLY NEVADA 330910-10-22-10-01-CN 3300 NSv Αισθητήρας Πλησιότητας είναι ένας συμπαγής προσεγγισιακός αισθητήρας βασισμένος σε ρεύματα επαγωγής (eddy-current), ο οποίος σχεδιάστηκε ειδικά για την ανεπαφή μέτρηση της ταλάντωσης και της θέσης του άξονα σε εφαρμογές με περιορισμένο διαθέσιμο χώρο εγκατάστασης. Είναι ιδανικός για περιπτώσεις όπου οι περιορισμοί λόγω εσοχής (counter bore), πλευρικής ή οπισθίας προσέγγισης απαγορεύουν τη χρήση τυποποιημένων προσεγγισιακών αισθητήρων 3300 ή 3300 XL διαμέτρου 5 mm και 8 mm.
Βελτιστοποιημένο για μικρά αντικείμενα, μετρά με ακρίβεια την ακτινική ταλάντωση σε άξονες μικρότερους των 51 mm και την αξονική θέση σε επιφάνειες μικρότερες των 15 mm. Ως μέρος του συστήματος μετατροπέα 3300 XL NSv, μετατρέπει τις μεταβολές του κενού μεταξύ της άκρης του προβόλου και αγώγιμων επιφανειών σε ανάλογα σήματα τάσης, επιτρέποντας ακριβή παρακολούθηση τόσο στατικών όσο και δυναμικών συνθηκών λειτουργίας των μηχανημάτων. Η εντυπωσιακή κατασκευή του και η ευρεία ανοχή σε θερμοκρασίες διασφαλίζουν αξιόπιστη λειτουργία σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Κεντρικοί παράμετροι
Ο BENTLY NEVADA 330910-10-22-10-01-CN 3300 NSv Αισθητήρας Πλησιότητας διαθέτει μήκος 100 mm χωρίς σπείρωμα και συνολικό μήκος περιβλήματος 220 mm, με συνολικό μήκος καλωδίου 1,0 μέτρο (39 ίντσες). Χρησιμοποιεί μικροσκοπικό κοαξικό συνδέσμου ClickLoc με προστατευτικό σύνδεσμο και κοαξικό καλώδιο 75 Ω με μόνωση FEP για σταθερή μετάδοση σήματος.
Η αιχμή του προβολέα είναι κατασκευασμένη από πολυφαινυλενοθείο (PPS), ενώ το περίβλημα κατασκευάζεται από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 304 για μεγαλύτερη αντοχή. Λειτουργεί με αντίσταση φορτίου 10 kΩ και διατηρεί τυπική απόσταση προβολέα 1,0 mm (40 mils). Το εύρος λειτουργίας και αποθήκευσης σε θερμοκρασία είναι από -52°C έως +177°C (-62°F έως +351°F). Οι διαστάσεις της μονάδας είναι 110 × 2 × 2 cm με βάρος 0,16 kg.