Όνομα Προϊόντος: 3300 XL 8 mm Αισθητήρες Πλησιότητας
Εμπορικό Όνομα: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330101-10-27-05-02-05
Χώρα Προέλευσης: ΗΠΑ
Εγγύηση: 12 μήνες
WhatsApp :+86 18159889985
Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο :[email protected]
Επωνυμία: |
Bently Nevada |
Αριθμός Μοντέλου: |
330101-10-27-05-02-05 |
Χώρα καταγωγής: |
ΗΠΑ |
Λεπτομέρειες Πακέτων: |
Αυθεντικό καινούριο, σφραγισμένο από το εργοστάσιο |
Χρόνος παράδοσης: |
σε απόθεμα |
Όροι Πληρωμής: |
T/T |
|
Διαχειριστής Πωλήσεων: |
Στέλλα |
|
Αποστείλετε email: |
|
|
Επικοινωνήστε μέσω WhatsApp: |
| Αντικείμενο | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | 330101-10-27-05-02-05 |
| Τύπος ανιχνευτή | 3300 XL 8 mm Αισθητήρα Πλησιότητας |
| Έξοδος ευαισθησίας | 7,87 V/mm (200 mV/θερμίδα) |
| Γραμμικό Εύρος | 0,25 mm έως 2,3 mm |
| Τύπος Καλωδίου | τριαξονική μόνωση FEP, 75 Ω |
| Συνδετήρας | Συνδέσμη ClickLoc με χρυσωμένη επικάλυψη |
| Λειτουργική Θερμοκρασία | -52°C έως +177°C |
| Τύπος Νήματος | 3/8-24 UNF |
| Επιλογές συνολικού μήκους | 0,5 m έως 9 m |
| Βάρος | ~323 g/m (σώμα αισθητήρα) |
| Συμβατότητα συστήματος | αισθητήρας 3300 xl Proximitor |
Ο 330101-10-27-05-02-05ο προσεγγισιακός αισθητήρας 3300 XL 8 mm είναι σχεδιασμένος για την παρακολούθηση της ταλάντωσης και της θέσης με υψηλή ακρίβεια σε βιομηχανικές μηχανές. Ως μέρος της σειράς Bently Nevada 3300 XL, ενσωματώνεται με επεκτάσιμα καλώδια 3300 XL και αισθητήρες 3300 XL Proximitor για να παρέχει σταθερή, αφήνοντας το αντικείμενο ανέπαφο, μέτρηση σε απαιτητικά περιβάλλοντα.
Βασίζεται στην πλατφόρμα 3300 XL 8 mm , το 330101η διάταξη πρόβας υποστηρίζει μηχανήματα με υδροδυναμικά έδρανα, παρέχοντας ακριβή σήματα ριζικής ταλάντωσης, αξονικής θέσης και αναφοράς Keyphasor. Η εντυπωσιακή κατασκευή της διασφαλίζει αξιόπιστη λειτουργία σε συνθήκες υψηλής θερμοκρασίας, ηλεκτρικού θορύβου και μηχανικής τάσης, όπως συναντώνται συνήθως σε τουρμπίνες, συμπιεστές και συστήματα περιστρεφόμενου εξοπλισμού.
Σχεδιασμένη για ανταλλαξιμότητα και συμμόρφωση με τα πρότυπα API 670, η 330101-10-27-05-02-05διασφαλίζει σταθερή έξοδο σήματος, εύκολη εγκατάσταση και μακροπρόθεσμη σταθερότητα σε κρίσιμες εφαρμογές παρακολούθησης.
Ε1: Ποια είναι η κύρια χρήση του προβολέα 330101;
Α1: Χρησιμοποιείται για μη επαφή μέτρηση ταλάντωσης και θέσης σε συστήματα περιστρεφόμενων μηχανών.
Ε2: Είναι ο 330101 συμβατός με όλα τα συστήματα 3300 XL;
Α2: Ναι, είναι πλήρως συμβατό με τους αισθητήρες 3300 XL Proximitor και τα επεκτάσιμα καλώδια.
Ερώτηση 3: Μπορεί να λειτουργήσει σε περιβάλλοντα υψηλής θερμοκρασίας;
Α3: Ναι, υποστηρίζει θερμοκρασίες λειτουργίας έως +177°C.
Ε4: Υποστηρίζει εφαρμογές Keyphasor;
Α4: Ναι, χρησιμοποιείται ευρέως για μετρήσεις ταχύτητας και φάσης αναφοράς.
Ε5: Είναι ο συνδετήρας ανθεκτικός στη χαλάρωση;
Α5: Ναι, ο συνδετήρας ClickLoc διασφαλίζει ασφαλή και ανθεκτική στην κραδασμό κλειδώματος.
| Αριθμός | Περιγραφή |
|---|---|
| 141078 | εγχειρίδιο συστήματος προσέγγισης 3300 XL 8 mm και 3300 5 mm |
| 175751 | πολυσκοπικό κάλυμμα από ανοξείδωτο χάλυβα 3300 XL, διαστάσεων 12"×12"×6", υποστηρίζει έως 8 αισθητήρες Proximitor με εγκατάσταση DIN ή 6 με εγκατάσταση σε πίνακα, πιστοποιημένο για ATEX Ζώνη 0/1 |
| 176467 | κάλυμμα από ανοξείδωτο χάλυβα 3300 XL, διαστάσεων 12"×8"×6", υποστηρίζει έως 4 αισθητήρες Proximitor με εγκατάσταση DIN ή σε πίνακα, πιστοποιημένο για ATEX Ζώνη 0/1 |
| 330181 | 3300 XL θήκη από ανοξείδωτο χάλυβα, διαστάσεων 13"×9,5"×7", υποστηρίζει μέχρι 8 αισθητήρες DIN ή 6 προσαρτώμενους σε πίνακα αισθητήρες Proximitor, κατάλληλη για εγκαταστάσεις σε επικίνδυνες περιοχές, πιστοποιημένη για ATEX Zone 0/1 και North American Division 1/2 |
| 02120015 | Καλώδιο εγκατάστασης σε ρολό, διατομής 1,0 mm² (18 AWG), τρισύρματο στριμμένο και θωρακισμένο καλώδιο με αγώγιμο σύρμα απόσβεσης, μήκος προσαρμόσιμο |
| 138492-01 | Ανταλλακτικό προσαρτώμενο σε πίνακα παδ εγκατάστασης για το σύστημα 3300 XL |
| 138493-01 | Ανταλλακτικό προσαρτώμενο σε DIN παδ εγκατάστασης για το σύστημα 3300 XL |
| 148722-01 | δοκιμαστικό βύσμα 3300 XL με προσαρμογέα 3 ακροδεκτών και βύσματα banana για δοκιμή της απόδοσης των αισθητήρων χωρίς αποσύνδεση των καλωδίων εγκατάστασης |
| 04310310 | βίδα προσαρμογής σε πίνακα με σπείρωμα 6-32 UNC για την εγκατάσταση αισθητήρων Proximitor, απαιτούνται 4 βίδες ανά αισθητήρα |
| 03200006 | Αυτοσυγκολλώμενη ταινία από σιλικόνη, ρολό 9,1 μέτρων, παρέχει μόνωση και προστασία από το περιβάλλον για τους συνδέσμους |
| 40113-02 | Κιτ προστασίας συνδετήρων για προβολείς 3300 XL 8 mm και καλώδια επέκτασης, περιλαμβάνει εργαλεία εγκατάστασης |
| 136536-01 | Προσαρμογέας προστασίας συνδετήρα για συμβατότητα με εργαλεία εγκατάστασης προτού από το 1998 και συνδετήρες 75Ω ClickLoc |
| 40180-02 | Πακέτο προστατευτικών συνδετήρων, περιλαμβάνει 10 ζεύγη για προβολείς και καλώδια επέκτασης |
| 03839410 | Αρσενικός προστατευτικός συνδετήρας τριαξονικού καλωδίου 75 Ω για καλώδιο επέκτασης, παρέχει περιβαλλοντική σφράγιση |
| 03839420 | Προστατευτικό θηλυκού τριαξονικού συνδέσμου 75 Ω για καλώδια προβολέα και συνδέσεις αισθητήρων Proximitor, διασφαλίζει προστασία από το περιβάλλον |