Όνομα Προϊόντος: αισθητήριο 3300 XL 8 mm
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330101-XX-XX-20-02-CN MOD 147773-00-12
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | 300 XL 8 mm Προβολέας |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330101-XX-XX-20-02-CN MOD 147773-00-12 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
| Όνομα Προϊόντος | Bently Nevada 330101-XX-XX-20-02-CN MOD 147773-00-12 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Αριθμός Μέρους | 330101-XX-XX-20-02-CN MOD 147773-00-12 |
| Διαστάσεις | 17,5 × 17,5 × 1,3 εκ. |
| Βάρος | 0.08 kg |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Ονομαστική συνεχής αντίσταση αισθητήρα | 7,88 ± 0,50 Ω |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους | 2,0 μέτρα (6,6 πόδια) |
| Επιλογή Συνδετήρα και Τύπου Καλωδίου | Μικροσυνδέτης Miniature coaxial ClickLoc, τυπικό καλώδιο |
| Υλικό σφράγισης προβολέα | Δακτύλιος Viton® O |
| Υλικό Κασέτας Δοκιμαστικής Συσκευής | Ανοξείδωτος χάλυβας AISI 303 ή 304 (SST) |
| Υλικό Αισθητήρα | Πολυφενυληνικό Σουλφίδιο (PPS) |
Ο Bently Nevada 330101-XX-XX-20-02-CN MOD 147773-00-12 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm είναι ένας προβολέας πλησιότητας υψηλής πιστότητας με βάση το φαινόμενο των επαγώμενων ρευμάτων (eddy-current), σχεδιασμένος για την ακριβή μέτρηση της θέσης και της ταλάντωσης του δρομέα σε περιστρεφόμενα μηχανήματα. Είναι βελτιστοποιημένος για εφαρμογές με στενούς περιορισμούς εγκατάστασης, ενώ διατηρεί σταθερή και ακριβή έξοδο σήματος για κρίσιμο εξοπλισμό, όπως τουρμπίνες, συμπιεστές και γεννήτριες.
Ως μέρος της σειράς 3300 XL 8 mm, παρέχει μη επαφόμενη μέτρηση ανιχνεύοντας αλλαγές στο ηλεκτρομαγνητικό πεδίο μεταξύ της ακροδείκτη του αισθητήρα και της αγώγιμης επιφάνειας του στόχου. Η ανθεκτική κατασκευή του και ο σχεδιασμός της στεγανοποίησής του διασφαλίζουν μακροχρόνια αξιοπιστία σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Ο 330101-XX-XX-20-02-CN MOD 147773-00-12 3300 XL 8 mm Αισθητήρας έχει ονομαστική συνεχή ρεύμα (DC) αντίσταση 7,88 ± 0,50 Ω και συνολικό μήκος καλωδίου 2,0 μέτρα (6,6 πόδια). Χρησιμοποιεί μικροσκοπικό κοαξικό συνδετήρα ClickLoc με τυποποιημένο καλώδιο για ασφαλή ηλεκτρική σύνδεση.
Η ακροδείκτης του αισθητήρα κατασκευάζεται από πολυφαινυλενοθείο (PPS), ενώ το περίβλημα κατασκευάζεται από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 303 ή 304. Στεγανοποιείται με O-ring Viton® για να διασφαλίσει προστασία από το περιβάλλον και μακροχρόνια σταθερότητα. Η συσκευή λειτουργεί με υψηλή ακρίβεια και υποστηρίζει την ανταλλαξιμότητα με άλλα συστατικά της σειράς 3300 διαμέτρου 5 mm και 8 mm, επιτρέποντας ευελιξία του συστήματος χωρίς ανάγκη επαναβαθμονόμησης.
Μέτρηση υψηλής πιστότητας για ακριβή παρακολούθηση της θέσης και της δόνησης του δρομέα
Μεγαλύτερο στοιχείο ανίχνευσης 8 mm βελτιώνει τη σταθερότητα του σήματος σε σύγκριση με τους αισθητήρες 5 mm
Σφράγισμα με O-ring Viton® ενισχύει την αντίσταση σε λάδι, υγρασία και απαιτητικά περιβάλλοντα
Θήκη από ανοξείδωτο χάλυβα παρέχει εξαιρετική μηχανική αντοχή και αντίσταση στη διάβρωση
Συμβατό με συστήματα σειράς 3300, επιτρέποντας εύκολη αντικατάσταση και αναβαθμίσεις
Δεν απαιτείται βαθμονόμηση σε εργαστηριακό τραπέζι, μειώνοντας το χρόνο και το κόστος συντήρησης
Συμπαγής σχεδιασμός κατάλληλος για εγκαταστάσεις με περιορισμένο διαθέσιμο χώρο
Ο Bently Nevada 330101-XX-XX-20-02-CN MOD 147773-00-12 Αισθητήρας 3300 XL 8 mm χρησιμοποιείται ευρέως σε αεριοστρόβιλους και ατμοστρόβιλους, κεντροφύγους συμπιεστές, αντλίες και κινητήρες, βιομηχανικούς γεννήτορες, εξοπλισμό παραγωγής πετρελαίου και αερίου, πετροχημικά και αποστακτικά συστήματα, καθώς και σε εγκαταστάσεις παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας και γενικά σε περιστρεφόμενες μηχανές που απαιτούν ακριβή παρακολούθηση δόνησης και θέσης.
Ο 330101-XX-XX-20-02-CN MOD 147773-00-12 3300 XL 8 mm Αισθητήρας διαδραματίζει κρίσιμο ρόλο στη διάγνωση μηχανημάτων, παρακολουθώντας συνεχώς την ταλάντωση του άξονα και την ακτινική του θέση. Διευκολύνει την πρώιμη ανίχνευση βλαβών, όπως ανισορροπίας του δρομέα, μη στοίχισης, αστάθειας του άξονα και φθοράς των κουζινέτων.
Παρέχοντας σταθερά και υψηλής ακρίβειας σήματα σε πραγματικό χρόνο, υποστηρίζει στρατηγικές προληπτικής συντήρησης και παρακολούθησης της κατάστασης. Όταν ενσωματώνεται σε συστήματα προστασίας, αυξάνει την ασφάλεια του εξοπλισμού, μειώνει τις απρόβλεπτες διακοπές λειτουργίας και βελτιώνει τη συνολική λειτουργική αξιοπιστία σε κρίσιμα περιστρεφόμενα μηχανήματα.