Όνομα Προϊόντος: αισθητήριο 3300 XL 8 mm
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330103-00-03-50-02-05
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
Εναλλακτικό όνομα
αισθητήρας Δονήσεων Μεταβλητού Ρεύματος (Eddy Current) 3300 XL
Αισθητήρας Παρακολούθησης Θέσης Αξόνα σε Βιομηχανικό Περιβάλλον
αισθητήρας Πλησιότητας Υψηλής Ακρίβειας 8 mm
Αισθητήρας Δονήσεων Για Εδράνους Με Υμένα Υγρού
μη Επαφόμενος Αισθητήρας Μετατόπισης Σειράς 3300 XL
Αισθητήρας Μέτρησης Δονήσεων Για Τουρμπίνες και Συμπιεστές
Αισθητήρας Πλησιότητας 8 mm Με Σφράγιση Κατά Πίεση
Μικροσκοπικός Αισθητήρας Πλησιότητας Με Σύνδεσμο ClickLoc
εναλλάξιμο Μετρητικό Προσαρτώμενο Τμήμα 3300 XL
Προσαρτώμενο Τμήμα Ανίχνευσης Θέσης Για Βιομηχανικές Μηχανές
Προσαρτώμενο Τμήμα Προσέγγισης με Επεκτεινόμενο Καλώδιο 5 m
Προσαρτώμενο Τμήμα Παρακολούθησης Περιστρεφόμενων Μηχανών Υψηλής Ακρίβειας
Ο 330103-00-03-50-02-05 Προσεγγισιακός αισθητήρας Bently Nevada 3300 XL 8 mm σχεδιασμένο για ακριβή μέτρηση της δόνησης και της θέσης του άξονα σε βιομηχανικές περιστρεφόμενες μηχανές. Αποτελεί μέρος ενός πλήρους συστήματος μετατροπέα 3300 XL, το οποίο λειτουργεί σε συνδυασμό με καλώδιο επέκτασης και αισθητήρα Proximitor, προκειμένου να παρέχει ακριβή, εν ζωή παρακολούθηση τόσο της στατικής μετατόπισης όσο και της δυναμικής δόνησης.
Το προσαρτώμενο αυτό τμήμα έχει σχεδιαστεί για απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα, όπως τα τουρμπίνες, οι συμπιεστές και οι μηχανές με υδροδυναμικά έδρανα. Διαθέτει συμπαγή σχεδιασμό με μήκος περιβλήματος 30 mm και υποστηρίζει διάταξη καλωδίου 5 μέτρων, επιτρέποντας εύκαμπτη εγκατάσταση σε περίπλοκες διατάξεις μηχανών. Το προσαρτώμενο τμήμα διατηρεί σταθερή απόδοση ακόμα και υπό συνθήκες διαφορικής πίεσης μεταξύ της άκρης του προσαρτώμενου τμήματος και του περιβλήματός του, διασφαλίζοντας αξιόπιστη ακεραιότητα του σήματος σε ακραίες συνθήκες λειτουργίας.
Το 330103-00-03-50-02-05 συμμορφώνεται πλήρως με τα πρότυπα API 670, διασφαλίζοντας υψηλή ακρίβεια, γραμμικότητα και σταθερότητα ως προς τη θερμοκρασία. Επιπλέον, έχει πιστοποιηθεί σύμφωνα με τα πρότυπα CSA, ATEX και IECEx, καθιστώντάς το κατάλληλο για επικίνδυνες βιομηχανικές εγκαταστάσεις. Η διαλλασσόμενη αρχιτεκτονική του επιτρέπει τη συμβατότητα με άλλα εξαρτήματα 3300 XL και non-XL διαμέτρου 5 mm και 8 mm, απλοποιώντας τη συντήρηση και εξαλείφοντας την ανάγκη επαναβαθμονόμησης κάθε εξαρτήματος ξεχωριστά.
|
Πωλήσεις |
Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο |
|
|
Τζιμ Πέι |
|
Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας |
1 ΤΕΜΑΧΙΟ |
|
Τιμή |
Επικοινωνήστε με την Winnie |
|
Λεπτομέρειες Συσκευασίας |
Αυθεντικό καινούριο, σφραγισμένο από το εργοστάσιο |
|
Χρόνος παράδοσης |
3–7 ημέρες |
|
Όροι Πληρωμής |
T/T |
|
Μέθοδος Αποστολής |
DHL / FedEx / UPS / TNT |
|
Ικανότητα προμήθειας |
Σε απόθεμα |
| Όνομα Προϊόντος | Bently Nevada 330103-00-03-50-02-05 3300 XL 8 mm Αισθητήρας |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Αριθμός Μέρους | 330103-00-03-50-02-05 |
| Διαστάσεις | 19x19x2,5cm |
| Βάρος | 0.2 κιλά |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Ονομαστική συνεχής αντίσταση αισθητήρα | 8,73 ± 0,50 Ω |
| Ελάχιστο μήκος χωρίς σπείρωμα | 0 mm |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους Περιβλήματος | 30 mm |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους | 5,0 μέτρα (16,4 πόδια) |
| Επιλογή Συνδετήρα και Τύπου Καλωδίου | Μικροσυνδέτης Miniature coaxial ClickLoc, τυπικό καλώδιο |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | Εγκρίσεις CSA, ATEX, IECEx |
| Πίεση Δείκτη | οι δείκτες 3300 XL 8 mm είναι σχεδιασμένοι για να σφραγίζουν τη διαφορική πίεση μεταξύ της ακροδακτυλίου του δείκτη και του περιβλήματος |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | Εγκρίσεις CSA, ATEX, IECEx |
Ε1: Για τι χρησιμοποιείται το 330103-00-03-50-02-05 στα βιομηχανικά συστήματα;
Α1: Η 330103-00-03-50-02-05χρησιμοποιείται για ακριβή παρακολούθηση ταλαντώσεων και θέσης του άξονα σε περιστρεφόμενα μηχανήματα, όπως τουρμπίνες, συμπιεστές και κινητήρες.
Ε2: Ποιο σύστημα είναι συμβατό με το 330103-00-03-50-02-05;
Α2: Η 330103-00-03-50-02-05είναι συμβατό με το σύστημα προσέγγισης Bently Nevada 3300 XL 8 mm.
Ερώτηση 3: Μπορεί το 330103-00-03-50-02-05 να λειτουργήσει σε επικίνδυνα περιβάλλοντα;
Απάντηση 3: Ναι, το 330103-00-03-50-02-05είναι πιστοποιημένο με Εγκρίσεις CSA, ATEX και IECEx , καθιστώντας το κατάλληλο για επικίνδυνες περιοχές.
Ερώτηση 4: Τι καθιστά το 330103-00-03-50-02-05 κατάλληλο για εφαρμογές υψηλής πίεσης;
A4: Το 330103-00-03-50-02-05έχει σχεδιαστεί για να σφραγίζει τη διαφορική πίεση μεταξύ της ακροδεκτικής άκρης του αισθητήρα και του περιβλήματος, διασφαλίζοντας σταθερή απόδοση υπό πίεση.
Ερώτηση 5: Απαιτείται ειδική βαθμονόμηση του 330103-00-03-50-02-05 μετά την αντικατάστασή του;
Απάντηση 5: Όχι, το 330103-00-03-50-02-05υποστηρίζει πλήρη ανταλλαξιμότητα εντός του συστήματος 3300, εξαιρώντας την ανάγκη για επιμέρους βαθμονόμηση.
Ερώτηση 6: Ποιον τύπο συνδέσμου χρησιμοποιεί το 330103-00-03-50-02-05;
Απάντηση 6: Το 330103-00-03-50-02-05χρησιμοποιεί συνδέσμου μικρού μεγέθους κοαξικού τύπου ClickLoc για ασφαλείς και αξιόπιστες συνδέσεις.