Όνομα Προϊόντος: αισθητήριο 3300 XL 8 mm
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330103-00-09-05-02-00
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330103-00-09-05-02-00 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
| Όνομα Προϊόντος | Bently Nevada 330103-00-09-05-02-00 3300 XL 8 mm Αισθητήρας |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Αριθμός Μέρους | 330103-00-09-05-02-00 |
| Διαστάσεις | 58.5x1.5x1.5cm |
| Βάρος | 0,06 kg |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Υλικό Αισθητήρα | Πολυφενυληνικό Σουλφίδιο (PPS) |
| Υλικό Κασέτας Δοκιμαστικής Συσκευής | Ανοξείδωτος χάλυβας AISI 303 ή 304 (SST) |
| Οθόνη και Θερμοκρασία Αποθήκευσης | -52°C έως +177°C (-62°F έως +350°F) |
| Σχετική υγρασία αισθητήρα | Λιγότερο από 3% |
| Θωράκιση (προαιρετική και στα δύο) | Εύκαμπτο AISI 302 ή 304 SST με εξωτερικό περίβλημα FEP |
| Επιλογή μήκους από ρακόρ | 00 mm |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους Περιβλήματος | 90 mm |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους | 0,5 μέτρο (1,6 πόδια) |
| Επιλογή συνδετήρα και τύπου καλωδίου: | Μικροσυνδέτης Miniature coaxial ClickLoc, τυπικό καλώδιο |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | Δεν απαιτείται |
Ο Bently Nevada 330103-00-09-05-02-00 3300 XL 8 mm Αισθητήρας είναι ένας προβολέας πλησιότητας υψηλής ακρίβειας βασισμένος σε ρεύματα επαγωγής (eddy-current), σχεδιασμένος για τη μη επαφή μέτρηση της ταλάντωσης και της θέσης του άξονα σε περιστρεφόμενα μηχανήματα. Ως μέρος της σειράς 3300 XL, παρέχει ακριβή μέτρηση του κενού εντοπίζοντας αλλαγές στην απόσταση μεταξύ της άκρης του προβολέα και μιας αγώγιμης επιφάνειας, και μετατρέποντάς τις σε ανάλογα ηλεκτρικά σήματα για παρακολούθηση και ανάλυση.
Κατασκευάστηκε με αισθητήρα PPS και περίβλημα από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 303/304, προσφέροντας εξαιρετική αντίσταση στη διάβρωση, τη φθορά και τις υψηλές θερμοκρασίες. Η μοντουλαρή του διαμόρφωση διασφαλίζει εύκολη ενσωμάτωση σε συστήματα παρακολούθησης δονήσεων, καθιστώντάς το κατάλληλο για συνεχή παρακολούθηση της κατάστασης σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Ο Bently Nevada 330103-00-09-05-02-00 3300 XL 8 mm Αισθητήρας λειτουργεί σε ευρύ εύρος θερμοκρασιών από -52°C έως +177°C (-62°F έως +350°F) και διατηρεί σταθερή απόδοση ακόμα και σε συνθήκες υψηλής υγρασίας, με μεταβολή μικρότερη του 3%. Διαθέτει μήκος μη εσπειρωμένου τμήματος 0 mm, συνολικό μήκος περιβλήματος 90 mm και συνολικό μήκος καλωδίου 0,5 μέτρα (1,6 πόδια).
Η αισθητήρια μύτη είναι κατασκευασμένη από πολυφαινυλενοθείο (PPS), ενώ το περίβλημα κατασκευάζεται από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 303 ή 304. Διαθέτει προαιρετική εύκαμπτη θωράκιση από ανοξείδωτο χάλυβα (AISI 302/304 με εξωτερικό μανίκι FEP) για ενισχυμένη προστασία. Η συσκευή χρησιμοποιεί μικροσκοπικό κοαξικό συνδετήρα ClickLoc με τυποποιημένη διάταξη καλωδίου για αξιόπιστη μετάδοση σήματος. Οι διαστάσεις είναι 58,5 × 1,5 × 1,5 cm, με βάρος 0,06 kg.
Παρέχει μετρήσεις υψηλής ακρίβειας χωρίς επαφή, εξαλείφοντας τη μηχανική φθορά και επεκτείνοντας τη διάρκεια ζωής της συσκευής
Η ανθεκτική κατασκευή προσφέρει ισχυρή αντίσταση στη διάβρωση, σε ακραίες θερμοκρασίες και σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα
Η προαιρετική θωρακισμένη μανδύα βελτιώνει τη μηχανική προστασία και την ασφάλεια κατά την εγκατάσταση
Η συμπαγής κατασκευή με εύκαμπτη διαμόρφωση διευκολύνει την εγκατάσταση σε διάφορες διατάξεις μηχανημάτων
Η σταθερή λειτουργία σε συνθήκες υψηλής υγρασίας και θερμοκρασίας διασφαλίζει συνεπή και αξιόπιστη παραγωγή δεδομένων
Ο συνδετήρας ClickLoc απλοποιεί την εγκατάσταση, τη συντήρηση και βελτιώνει τη συνολική απόδοση του συστήματος
Ο Bently Nevada 330103-00-09-05-02-00 3300 XL 8 mm Αισθητήρας χρησιμοποιείται ευρέως σε συστήματα παρακολούθησης και προστασίας από ταλαντώσεις για περιστρεφόμενο εξοπλισμό, όπως τουρμπίνες, γεννήτριες, αντλίες και συμπιεστές. Είναι κατάλληλος για βιομηχανίες όπως η παραγωγή ενέργειας, το πετρέλαιο και το φυσικό αέριο, η πετροχημική επεξεργασία και η βαριά βιομηχανία.
Είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικός σε εφαρμογές που απαιτούν ακριβή παρακολούθηση της μετατόπισης του άξονα και των ταλαντώσεων του, για προληπτική συντήρηση και βελτιστοποίηση της λειτουργίας.
Αυτό Bently Nevada 330103-00-09-05-02-00 3300 XL 8 mm Αισθητήρας διαδραματίζει κρίσιμο ρόλο στη διάγνωση μηχανημάτων, παρακολουθώντας συνεχώς τις ταλαντώσεις και τη θέση του άξονα. Διευκολύνει την πρώιμη ανίχνευση βλαβών, όπως ανισορροπίας, μη στοίχισης, εκκεντρότητας του άξονα και μηχανικής χαλαρότητας.
Παρέχοντας ακριβή δεδομένα σε πραγματικό χρόνο, υποστηρίζει στρατηγικές προληπτικής συντήρησης και βοηθά στην πρόληψη απρόσμενων βλαβών του εξοπλισμού. Ενσωματωμένο σε συστήματα παρακολούθησης, ενισχύει την προστασία του εξοπλισμού, μειώνει τον χρόνο αδράνειας και βελτιώνει τη συνολική αξιοπιστία και ασφάλεια της λειτουργίας.