Όνομα Προϊόντος: αισθητήριο 3300 XL 8 mm
Επωνυμία: Bently Nevada
Αριθμός Μοντέλου: 330101-00-76-05-01-00
Τόπος Προέλευσης: Ηνωμένες Πολιτείες
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18020776782
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
επισκόπηση
| Όνομα Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Επωνυμία | Bently Nevada |
| Αριθμός Μοντέλου | 330101-00-76-05-01-00 |
| Τόπος Προέλευσης | ΗΠΑ |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
| Μέθοδοι πληρωμής | T/T |
| Αποστολή | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
|
Πωλήσεις: |
Email: |
Whatsapp: |
|
Τζιμ Πέι |
| Όνομα Προϊόντος | Bently Nevada 330101-00-76-05-01-00 3300 XL 8 mm Αισθητήρας |
| Κατασκευαστής | Bently Nevada |
| Τύπος Προϊόντος | αισθητήριο 3300 XL 8 mm |
| Αριθμός Μέρους | 330101-00-76-05-01-00 |
| Διαστάσεις | 57.8x1.2x1.2cm |
| Βάρος | 0.1KG |
| Τοποθεσία αποστολής | Xiamen, China |
| Χώρα προέλευσης | ΗΠΑ |
| Κατάσταση | Καινούργιο & Πρωτότυπο σε εργοστασιακή συσκευασία |
| Υλικό Αισθητήρα | Πολυφενυληνικό Σουλφίδιο (PPS) |
| Υλικό Κασέτας Δοκιμαστικής Συσκευής | Ανοξείδωτος χάλυβας AISI 303 ή 304 (SST) |
| Οθόνη και Θερμοκρασία Αποθήκευσης | -52°C έως +177°C (-62°F έως +350°F) |
| Σχετική υγρασία αισθητήρα | Μεταβολή μικρότερη του 3% στον Μέσο Συντελεστή Κλίμακας (ASF) κατά τον έλεγχο σε υγρασία 93%, σύμφωνα με το πρότυπο IEC 68-2-3, για διάστημα έως 56 ημερών |
| Επιλογή μήκους από ρακόρ | 0,0 in |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους Περιβλήματος | 7,6 ίντσες |
| Επιλογή Συνολικού Μήκους | 0,5 μέτρο (1,6 πόδια) |
| Επιλογή Συνδετήρα και Τύπου Καλωδίου | Μικροσκοπικός κοαξονικός σύνδεσμος ClickLoc με προστατευτικό συνδέσμου, τυπικό καλώδιο |
| Επιλογή Έγκρισης Αρχής | Δεν απαιτείται |
Ο Bently Nevada 330101-00-76-05-01-00 3300 XL 8 mm Αισθητήρας είναι ένας αισθητήρας πλησιότητας υψηλής ακρίβειας με βάση το φαινόμενο των επαγώγιμων ρευμάτων, σχεδιασμένος για συνεχή παρακολούθηση της δόνησης και της θέσης σε συστήματα προστασίας περιστρεφόμενων μηχανημάτων. Λειτουργεί με την αρχή της μη επαφής, ανιχνεύοντας αλλαγές στο κενό μεταξύ της άκρης του αισθητήρα και ενός αγώγιμου στόχου και μετατρέποντάς τους σε ανάλογα ηλεκτρικά σήματα για ακριβή παρακολούθηση της κατάστασης.
Κατασκευάστηκε με αισθητήρα PPS και περίβλημα από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 303/304, προκειμένου να εξασφαλίσει ανθεκτικότητα και σταθερή λειτουργία σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα. Η εξαιρετική αντοχή του σε περιβαλλοντικές επιδράσεις και η σταθερή απόδοση κατά τη βαθμονόμηση τον καθιστούν κατάλληλο για εφαρμογές μακροπρόθεσμης βιομηχανικής παρακολούθησης.
Ο Bently Nevada 330101-00-76-05-01-00 3300 XL 8 mm Αισθητήρας έχει συνολικό μήκος 0,5 μέτρα (1,6 πόδια) και συνολικό μήκος περιβλήματος 7,6 ίντσες, χωρίς μη-ενσωματωμένο μήκος (επιλογή 0,0 ίντσα). Χρησιμοποιεί μικροσκοπικό κοαξικό συνδετήρα ClickLoc με προστατευτικό μανίκι και τυπικό καλώδιο για ασφαλείς και αξιόπιστες συνδέσεις.
Η αισθητήρας είναι κατασκευασμένη από πολυφαινυλενοθείο (PPS), ενώ το περίβλημα κατασκευάζεται από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 303 ή 304. Λειτουργεί σε ευρύ εύρος θερμοκρασιών από -52 °C έως +177 °C (-62 °F έως +350 °F). Υπό συνθήκες υψηλής υγρασίας (93% RH, πρότυπο IEC 68-2-3), διατηρεί μεταβολή μικρότερη του 3% στον μέσο συντελεστή κλίμακας (ASF), διασφαλίζοντας τη σταθερότητα των μετρήσεων. Το μονάδα ζυγίζει 0,1 kg και έχει διαστάσεις 57,8 × 1,2 × 1,2 cm.
Παρέχει μέτρηση υψηλής ακρίβειας χωρίς επαφή, εξαλείφοντας τη μηχανική φθορά και επεκτείνοντας τη διάρκεια ζωής λειτουργίας
Η ανθεκτική κατασκευή από ανοξείδωτο χάλυβα εξασφαλίζει ισχυρή αντίσταση στη διάβρωση, στις ακραίες θερμοκρασίες και σε απαιτητικά βιομηχανικά περιβάλλοντα
Διατηρεί υψηλή σταθερότητα μέτρησης ακόμα και υπό μακροχρόνια έκθεση σε υγρασία, διασφαλίζοντας αξιόπιστα και συνεπή αποτελέσματα μέτρησης
Ο συνδέσμους ClickLoc με προστατευτικό σχεδιασμό απλοποιεί την εγκατάσταση και τη συντήρηση, ενώ βελτιώνει την αξιοπιστία της σύνδεσης
Η συμπαγής και ελαφριά κατασκευή επιτρέπει εύκαμπτη εγκατάσταση σε διάφορες διαμορφώσεις μηχανημάτων χωρίς απώλεια απόδοσης
Χρησιμοποιείται ευρέως σε συστήματα παρακολούθησης και προστασίας από ταλαντώσεις για περιστρεφόμενο εξοπλισμό, όπως τουρμπίνες, συμπιεστές, αντλίες και γεννήτριες
Εφαρμόζεται συχνά σε βιομηχανίες όπως η παραγωγή ηλεκτρικής ενέργειας, το πετρέλαιο και το φυσικό αέριο, η πετροχημική επεξεργασία και η βαριά βιομηχανία
Είναι ιδιαίτερα κατάλληλος για τυπικά βιομηχανικά περιστρεφόμενα μηχανήματα που απαιτούν συνεχή παρακολούθηση της κατάστασης και αξιολόγηση της απόδοσης
Αυτό Bently Nevada 330101-00-76-05-01-00 3300 XL 8 mm Αισθητήρας διαδραματίζει καθοριστικό ρόλο στη διάγνωση μηχανημάτων, μετρώντας συνεχώς την ταλάντωση και τη μετατόπιση του άξονα. Διευκολύνει την πρώιμη ανίχνευση βλαβών, όπως ανισορροπίας, μη σωστής στοίχισης, εκκεντρότητας του άξονα και μηχανικής χαλαρότητας.
Παρέχοντας σταθερά δεδομένα σε πραγματικό χρόνο, υποστηρίζει στρατηγικές προληπτικής συντήρησης και βοηθά στην πρόληψη απρόσμενων βλαβών του εξοπλισμού. Ενσωματωμένο σε συστήματα προστασίας, ενισχύει την ασφάλεια λειτουργίας, βελτιώνει την αξιοπιστία και μειώνει τον χρόνο αδράνειας, διασφαλίζοντας την πρώιμη ανίχνευση βλαβών και την ακριβή αξιολόγηση της κατάστασης της μηχανής.