Produktnavn: 3300 XL 8 mm sonde
Mærkenavn: Bently Nevada
Modelnummer: 330103-00-13-10-02-00
Oprindelsessted: USA
Garanti: 12 Måneder
Whatsapp: +86 18020776782
Email: [email protected]
oversigt
| Produktnavn | 3300 XL 8 mm sonde |
| Mærkenavn | Bently Nevada |
| Modelnummer | 330103-00-13-10-02-00 |
| Hjemsted | USA |
| Garanti | 12 Måneder |
| Betalingsmetoder | T/T |
| Forsendelse | DHL/UPS/EMS/FedEx... |
|
Salg: |
E-mail: |
WhatsApp: |
|
Jim Pei |
| Produktnavn | BENTLY NEVADA 330103-00-13-10-02-00 3300 XL 8 mm sonde |
| Producent | Bently Nevada |
| Produkttype | 3300 XL 8 mm sonde |
| Delnummer | 330103-00-13-10-02-00 |
| Dimensioner | 1,8x1,6x114cm |
| Vægt | 0,1 kg |
| Levested | Xiamen, Kina |
| Oprindelsesland | USA |
| Tilstand | Ny og original i fabriksforpakning |
| Mindste ulistede længde | 0 mm |
| Samlet kasselængdevalg | 130 mm |
| Valg af total længde | 1,0 meter (3,3 fod) |
| Valg af stik og kabeltype: | Miniature koaksial ClickLoc stik, standardkabel |
| Myndighedsgodkendelsesvalg | Ikke påkrævet |
| Følers relativ luftfugtighed | Mindre end 3 % ændring i gennemsnitlig skaleringsfaktor (ASF), når der testes ved 93 % luftfugtighed i overensstemmelse med IEC-standard 68-2-3 i op til 56 dage |
Den Bently Nevada 330103-00-13-10-02-00 er en 3300 XL 8 mm nærhedsprobe, der er designet til præcise, kontaktløse målinger af akselposition og vibration i roterende maskineri. Som en del af 3300 XL nærhedstransducer-systemet leverer den en udgangsspænding, der er proportional med afstanden mellem probespidsen og en ledende overflade. Med en robust konstruktion, ClickLoc-forbindelse og god miljøstabilitet sikrer den pålidelig langtidsholdbarhed i industrielle applikationer.
Den 330103-00-13-10-02-00 probe er en 3300 XL 8 mm nærhedsprobe med en minimumslængde uden gevind på 0 mm og en samlet kasselængde på 130 mm. Den har en samlet kabel længde på 1,0 meter (3,3 fod) og bruger en miniaturkoaksial ClickLoc-stikforbindelse med standardkabel til sikker signaloverførsel. Proben har dimensionerne 1,8 × 1,6 × 114 cm og vejer ca. 0,1 kg. Den opretholder høj nøjagtighed under forhold med høj luftfugtighed, med mindre end 3 % ændring i gennemsnitlig skalefaktor (ASF), når den testes ved 93 % luftfugtighed i henhold til IEC 68-2-3-standarderne.
Højpræcis måling af både statisk position og dynamisk vibration
Pålidelig ClickLoc-stikforbindelse til sikre og stabile elektriske forbindelser
Udmærket miljøbestandighed, især ved høj luftfugtighed
Overholder API 670, hvilket sikrer branchestandard præstation
Stærk kompatibilitet med 3300 XL- og ældre 3300-systemer
Robust og holdbar konstruktion til langvarigt industrielt brug
Damp- og gasturbiner
Kompressorer og pumper
Fluid-Film Lagermaskiner
Generatorer og roterende aksler
Keyphasor-reference- og hastighedsmålingssystemer
Industriel tilstandsmonitorering og prædiktiv vedligeholdelsessystemer
Gør nøjagtig overvågning af akselposition og vibration mulig
Understøtter tidlig fejldetektering af f.eks. ubalance, ujustering og akselustabilitet
Lever kritisk input til maskinbeskyttelsessystemer og alarmer
Forbedrer driftsstabilitet og udstyrets levetid
Sikrer stabil signalydelse, selv i krævende og højtfugtige miljøer