Modul Hujung Depan SIEMENS ADDFEM 6DL3100-8AA Asli dan Baharu
Nama produk: modul Bahagian Depan
Nama Jenama: Siemens
Nombor Model: 6DL3100-8AA
Negara asal: Jerman
  • Gambaran Keseluruhan
  • Hubungi untuk sebut harga
Gambaran Keseluruhan
Nama Jenama:
Siemens
Nombor Model:
6DL3100-8AA
Negara asal:
Jerman
Butir-butir Pemakanan:
Baru Asal, Disediakan Kilang
Masa Penghantaran:
Masa penghantaran – stok sedia ada
Syarat Pembayaran:
T/T
Hubungi untuk sebut harga
Pengurus Jualan:
Stella
Hantar emel:
[email protected]
Hubungi melalui Whatsapp:
Spesifikasi
Parameter Spesifikasi
Pengeluar Siemens
Nombor Model 6DL3100-8AA (Modul Hujung Depan AddFEM)
Keluarga produk Tambah 7 (AddFEM)
Matlamat (T x L x D) 295 mm × 75 mm × 209 mm [31†L23]
Berat Kira-kira 2.8 kg [31†L24]
Voltan Masukan Berperingkat 24 V DC (Julat dibenarkan: 19.2 V DC hingga 30 V DC) [31†L25-L26]
Pelepasan Kuasa (Kumulatif) maks. 33 W (Modul: 20 W / AI: maks. 1 W / AO: maks. 4 W / DO: maks. 8 W) [31†L31-L35]
Had arus masuk 3 A, lebar separa keamatan puncak: 100 ms [31†L29-L30]
INPUT ANALOG 12 saluran (6 saluran arus tetap, 6 saluran arus/voltan boleh dikonfigurasikan)
Julat Input Analog (Arus) 0/4…20 mA, ±20 mA, ±30 mA [40†L26-L29]
Julat Input Analog (Voltan) 0…10 V, ±10 V (saluran 1–6) [40†L30-L31]
Output analog 8 saluran (0/4…20 mA, ±20 mA, ±30 mA, ±50 mA)
Input/Output Digital 15 saluran (3 daripadanya adalah input denyut kiraan) / 16 saluran
Isolasi Elektrik Dibahagikan kepada 11 kumpulan fungsi yang diasingkan secara elektrik [31†L38-L48]
SIJIL CE, UL/CSA (piawaian bersijil: EN 61131-2, UL 508)
Penerangan
Yang Siemens 6DL3100-8AA ialah Modul Hujung Depan (AddFEM) daripada keluarga Add 7 yang direka khas untuk sistem kawalan turbin berkelajuan tinggi. Modul ini 6DL3100-8AA menyediakan 12 input analog, 8 output analog, 15 input digital, dan 16 output digital, menyokong julat analog ±50 mA untuk kawalan langsung aktuator. Modul yang boleh dipercayai ini Siemens 6DL3100-8AA beroperasi melalui PROFIBUS DP, menyokong kebergandaan (dikawal AP), dan menjalankan pemprosesan I/O berkelajuan tinggi, menjadikannya ideal untuk aplikasi automasi kritikal.
Aplikasi
Sistem kawalan turbin berkelajuan tinggi yang digerakkan oleh gas, stim, dan air
Loji penjanaan dan pengagihan tenaga
Kilang penapisan minyak dan gas serta pemprosesan petrokimia
Automasi terkamput dan kawalan gelung tertutup yang memerlukan tindak balas sistem yang pantas
Penggantian dan peningkatan I/O lama dalam kabinet SIMADYN D, SIMATIC PCS 7, dan TELEPERM XP
Pembuatan kenderaan automotif dan jentera tepat
Ciri-ciri
Julat Analog Tahan Lasak – Julat input ±30 mA dan julat output ±50 mA untuk kawalan langsung aktuator tanpa penguat isyarat [9†L10-L11].
Disahkan CE, UL/CSA – Kelulusan mengikut piawaian EN 61131-2 dan UL 508 [42†L23-L27].
Fungsi
Pemerolehan dan Penyesuaian I/O Berkelajuan Tinggi – Pemerolehan isyarat analog dengan julat pengukuran yang boleh dikonfigurasikan (0/4…20 mA, ±20 mA, ±30 mA, 0…10 V, ±10 V) serta penapisan perkakasan tahap kedua (pelembutan 40 dB pada 50 Hz) untuk penekanan gangguan [43†L24-L25].
Kawalan Aktuator melalui output analog ±50 mA – Kawalan langsung injap kawalan bahan api dan elemen kawalan akhir tanpa penguat isyarat luaran.
Soalan Lazim
Soalan 1: Apakah perbezaan antara versi Siemens 6DL3100-8AA dan versi baharu 6DL3100-8AC?
Soalan 2: Apakah protokol komunikasi yang digunakan oleh Siemens 6DL3100-8AA?
Soalan 3: Adakah Siemens 6DL3100-8AA boleh beroperasi dengan sensor 4–20 mA?
Jawapan 3: Ya, 6DL3100-8AA menyokong input arus dalam julat 0–20 mA, 4–20 mA, ±20 mA, dan ±30 mA, yang merangkumi output sensor industri piawai.