Πρόσθετο μπροστινό μόδουλο SIEMENS ADDFEM 6DL3100-8AA, πρωτότυπο και καινούργιο
Όνομα Προϊόντος: μπροστά Τμήμα Μονάδα
Επωνυμία: SIEMENS
Αριθμός Μοντέλου: 6DL3100-8AA
Χώρα καταγωγής: Γερμανία
Εγγύηση: 12 μήνες
Whatsapp: +86 18159889985
Ηλ. ταχυδρομείο:[email protected]
Appurtenance:
  • Επισκόπηση
  • Επικοινωνήστε για προσφορά
  • Προδιαγραφές
  • Περιγραφή
  • Εφαρμογές
  • Χαρακτηριστικά
  • Λειτουργίες
  • Συχνές Ερωτήσεις
  • Συνιστώμενα Προϊόντα
Επισκόπηση
Επωνυμία:
SIEMENS
Αριθμός Μοντέλου:
6DL3100-8AA
Χώρα καταγωγής:
Γερμανία
Λεπτομέρειες Πακέτων:
Αυθεντικό καινούριο, σφραγισμένο από το εργοστάσιο
Χρόνος παράδοσης:
Χρόνος παράδοσης: διαθέσιμο σε απόθεμα
Όροι Πληρωμής:
T/T
Επικοινωνήστε για προσφορά
Διαχειριστής Πωλήσεων:
Στέλλα
Αποστείλετε email:
[email protected]
Επικοινωνήστε μέσω WhatsApp:
Προδιαγραφές
Παράμετρος Προδιαγραφή
Αριθμός Μοντέλου 6DL3100-8AA (Πρόσθετο μπροστινό μόντουλ AddFEM)
Οικογένεια Προϊόντων Προσθήκη 7 (AddFEM)
Διαστάσεις (Υ x Π x Β) 295 mm × 75 mm × 209 mm [31†L23]
Βάρος Περίπου 2,8 kg [31†L24]
Ρυθμιζόμενη Τάση Εισόδου 24 V DC (επιτρεπόμενο εύρος: 19,2 V DC έως 30 V DC) [31†L25-L26]
Κατανάλωση ισχύος (συνολική) μέγ. 33 W (Μόντουλ: 20 W / AI: μέγ. 1 W / AO: μέγ. 4 W / DO: μέγ. 8 W) [31†L31-L35]
Περιορισμός Ρεύματος Εκκίνησης 3 A, πλάτος ημι-έντασης κορυφής: 100 ms [31†L29-L30]
ΑΝΑΛΟΓΙΚΕΣ ΕΙΣΟΔΟΙ 12 κανάλια (6 με σταθερό ρεύμα, 6 διαμορφώσιμα ως προς ρεύμα/τάση)
Εύρη Αναλογικής Εισόδου (Ρεύμα) 0/4…20 mA, ±20 mA, ±30 mA [40†L26-L29]
Εύρη Αναλογικής Εισόδου (Τάση) 0…10 V, ±10 V (κανάλια 1–6) [40†L30-L31]
Αναλογικές Έξοδοι 8 κανάλια (0/4…20 mA, ±20 mA, ±30 mA, ±50 mA)
Ψηφιακές Είσοδοι / Έξοδοι 15 κανάλια (από τα οποία τα 3 είναι εισόδοι μετρητή παλμών) / 16 κανάλια
Διεπαφές PROFIBUS DP 2 × PROFIBUS DP (X3A / X3B), μέχρι 12 Mbps, ηλεκτρικά απομονωμένες [9†L8-L9]
Ηλεκτρική μόνωση Διαιρεμένο σε 11 ηλεκτρικά απομονωμένες ομάδες λειτουργιών [31†L38-L48]
Πιστοποιήσεις CE, UL/CSA (πιστοποιημένο πρότυπο: EN 61131-2, UL 508)
Περιγραφή
Ο Siemens 6DL3100-8AA είναι ένα Μονάδα Προσώπου (AddFEM) της οικογένειας Add 7, σχεδιασμένη για συστήματα ελέγχου υψηλής ταχύτητας των τουρμπίνων. Το 6DL3100-8AA παρέχει 12 αναλογικές εισόδους, 8 αναλογικές εξόδους, 15 ψηφιακές εισόδους και 16 ψηφιακές εξόδους, υποστηρίζοντας αναλογικές περιοχές ±50 mA για άμεσο έλεγχο ενεργών στοιχείων. Αυτό το αξιόπιστο Siemens 6DL3100-8AA μονάδα λειτουργεί μέσω PROFIBUS DP, υποστηρίζει αντεφεδρία (ελεγχόμενη από AP) και εκτελεί επεξεργασία εισόδων/εξόδων υψηλής ταχύτητας, καθιστώντας την ιδανική για κρίσιμες εφαρμογές αυτοματισμού.
Εφαρμογές
Συστήματα ελέγχου τουρμπίνων υψηλής ταχύτητας που κινούνται με αέριο, ατμό και νερό
Εγκαταστάσεις παραγωγής και διανομής ηλεκτρικής ενέργειας
Εργοστάσια διύλισης πετρελαίου και φυσικού αερίου και πετροχημικές εγκαταστάσεις επεξεργασίας
Παραγωγή αυτοκινήτων και ακριβής μηχανουργική
Χαρακτηριστικά
Ενισχυμένες αναλογικές περιοχές – Εύρος εισόδου ±30 mA και εύρος εξόδου ±50 mA για άμεσο έλεγχο ενεργών στοιχείων χωρίς ενισχυτές σήματος [9†L10-L11].
Πιστοποιημένο CE, UL/CSA – Έγκριση σύμφωνα με τα πρότυπα EN 61131-2 και UL 508 [42†L23-L27].
Λειτουργίες
Απόκτηση και προεπεξεργασία εισόδων/εξόδων υψηλής ταχύτητας – Απόκτηση αναλογικών σημάτων με ρυθμιζόμενα εύρη μέτρησης (0/4…20 mA, ±20 mA, ±30 mA, 0…10 V, ±10 V) και υλικό φίλτρο δεύτερης τάξης (40 dB απόσβεση στα 50 Hz) για καταστολή παρεμβολών [43†L24-L25].
Έλεγχος ενεργών στοιχείων μέσω αναλογικών εξόδων ±50 mA – Άμεσος έλεγχος των βαλβίδων ελέγχου καυσίμου και των τελικών στοιχείων ελέγχου χωρίς εξωτερικούς ενισχυτές σήματος.
Συχνές Ερωτήσεις
Ε1: Ποια είναι η διαφορά μεταξύ των εκδόσεων Siemens 6DL3100-8AA και της νεότερης 6DL3100-8AC;
Ε2: Ποιο πρωτόκολλο επικοινωνίας χρησιμοποιεί η Siemens 6DL3100-8AA;
Ε3: Μπορεί η Siemens 6DL3100-8AA να λειτουργεί με αισθητήρες 4–20 mA;
Απάντηση 3: Ναι, το 6DL3100-8AA υποστηρίζει εισόδους ρεύματος στα εύρη 0–20 mA, 4–20 mA, ±20 mA και ±30 mA, καλύπτοντας τις τυπικές βιομηχανικές εξόδους αισθητήρων.