ABB FS450R17KE3 AGDR-71C IGBT-sæt
Oprindelsessted: Schweiz
Mærkenavn: ABB
Modelnummer: FS450R17KE3
Delnummer: AGDR-71C
Produkttype: IGBT-strømmodul / industriel drevkomponent
Tilstand: Helt ny / Original / Testet
Certificering: CE / ROHS
Systemkompatibilitet: ABB industrielle drev, PLC'er, DCS og automatiseringsstyringssystemer
Appurtenance:
  • Oversigt
  • Anvendelser
  • Specifikationer
  • Konkurrencefordel
  • Kontaktinformation
  • Anbefalede Produkter
Handelsbetingelser
Minimum Order Quantity: 1 STK
Pris: Kontakt for seneste pris
Indpakning: Antistatisk emballage + industrielt beskyttende papkasse
Leveringstid: 3–7 arbejdsdage
Betalingsbetingelser: Bankoverførsel (T/T), PayPal, Western Union
Leveringsevne: 50 styk / måned
Fragtmetode: DHL / UPS / FedEx / TNT / luftfragt
Produktintroduktion
Hurtige detaljer
Produktnavn: ABB FS450R17KE3 IGBT-effektmodul
Alternativt navn:
ABB industrielle IGBT-modul FS450R17KE3
PLC/DCS-motorstyrings-effektmodul AGDR-71C
Effektelektronikenhed til automatiseringssystemer
Industriel høj-effektschaltningmodul
Primære funktion:
Nøgletal:
Model: FS450R17KE3
Varenummer: AGDR-71C
Funktion: Højtydende IGBT-omskiftning og motorstyringskontrol
Anvendelsesområder: Industriel automatisering, motorstyringer og kraftelektroniksystemer
Anvendelser
ABB FS450R17KE3-modulet anvendes typisk i:
PLC- og DCS-industrielle automatiseringssystemer
Industrielle motorstyringer og frekvensomformere
Robotik og automatiserede monteringslinjer
Transportbånd og materialehåndteringssystemer
Fornybare-energianlæg (sol-, vindenergi)
Automatisering af fremstillingsprocesser
Automatisering af olie-, gas- og kemiske anlæg
Specifikationer
Komponent Parameter Specifikationsdetaljer
Komplet Kit Produkt ID 68569591 (erstatter 68444217)
Karmstørrelser R7i, R8i (ACS800 Multi-drive)
Netto vægt 1,28 kg (2,82 lbs)
IGBT modul Producent Infineon (EconoPACK+ pakke)
(FS450R17KE3) Spænding ( ) 1700 V
Kontinuerlig Strøm 450 A (ved )
Spidsstrøm 900 A
Strømforbrug 2250 W