ABB HIEE300661R0001 UPC090 AE01 Styring Bred
Oprindelsessted: Schweiz
Mærkenavn: ABB
Modelnummer: UPC090 AE01
Delnummer: HIEE300661R0001
Produkttype: Strøm- og signalgrænseflademodul
Tilstand: Helt ny / Original / Testet
Certificering: CE / ROHS
Systemkompatibilitet: ABB PLC'er, DCS og automatiseringsstyringssystemer
Appurtenance:
  • Oversigt
  • Anvendelser
  • Specifikationer
  • Konkurrencefordel
  • Kontaktinformation
  • Anbefalede Produkter
Handelsbetingelser
Minimum Order Quantity: 1 STK
Pris: Kontakt for seneste pris
Indpakning: Antistatisk emballage + industrielt beskyttende papkasse
Leveringstid: 3–7 arbejdsdage
Betalingsbetingelser: Bankoverførsel (T/T), PayPal, Western Union
Leveringsevne: 100 styk / måned
Fragtmetode: DHL / UPS / FedEx / TNT / luftfragt
Produktintroduktion
Hurtige detaljer
Produktnavn: ABB UPC090 AE01 Interface-modul
Alternativt navn:
ABB industrielle interface-modul HIEE300661R0001
PLC/DCS strøm- og signalkontaktkort
Automatiseringssystemets kontrolmodul UPC090 AE01
Industriel signal- og strømforbindelsesenhed
Primære funktion:
Nøgletal:
Model: UPC090 AE01
Delenummer: HIEE300661R0001
Funktion: Strøm- og signalgrænseflade
Anvendelsesområder: Industriel automation, PLC- og DCS-systemer
Anvendelser
Denne ABB-modul UPC090 AE01 anvendes bredt i:
PLC- og DCS-industrielle automatiseringssystemer
Produktionsprocesstyring
Robotik og automatiserede monteringslinjer
Automatisering af olie-, gas- og kemiske anlæg
Styring af elproduktion og -distribution
Vandforsynings- og spildevandsrensningssystemer
Specifikationer
Parameter Specifikationsdetaljer
Produkt ID HIEE300661R0001
Modelbetegnelse UP C090 AE01 (UPC090AE01)
Produkttype ARCnet-koblingskort / Fieldbus-koblingskort
Kommunikationsprotokol ARCnet (Attached Resource Computer Network)
Netværkshastighed Op til 2,5 Mbps
Drifts spænding 24 V DC (område: 20–30 V DC)
Strøm / Effekt 0,5 A / 5 W
Driftstemperatur -20°C til +70°C
Lagrings temperatur -40°C til +85°C
Dimensioner (L x B x H) 480 mm x 180 mm x 80 mm