honeywell fc iota r24 51306505 175 redundant io termination assembly in stock-0
FSC (Fail Safe Controller)
Home >  Products >  HONEYWELL >  FSC (Fail Safe Controller)
Honeywell FC-IOTA-R24 51306505-175 Redundant IO Termination Assembly In stock
Product Name:Redundant IO Termination Assembly
Brand Name:Honeywell
Model Number:FC-IOTA-R24 51306505-175
Country of Origin: USA
Warranty: 12 Months
Whatsapp+86 18159889985
Email[email protected]
Appurtenance:
  • Overview
  • Contact for quotation
  • Specifications
  • Description
  • Applications
  • Features
  • Functions
  • FAQ
  • Spares
  • Recommended Products
Overview
Brand Name:
Honeywell
Model Number:
FC-IOTA-R24 51306505-175
Country of Origin:
USA
Packaging Details:
Original new Factory Sealed
Delivery Time:
in stock
Payment Terms:
T/T
Contact for quotation
Sales Manager:
Stella
Send an email:
[email protected]
Contact in Whatsapp:
Specifications
Item
Description
Model
FC-IOTA-R24 51306505-175
Type
Redundant IO Termination Assembly
Channels
32 Universal IO
Communication
2 × RJ45 Ethernet (RIOLA / RIOLB)
Power Supply
24 V DC (-15% to +30%)
Supply Load
Max. 10 A
Operating Temp
-40°C to +70°C
Storage Temp
-40°C to +85°C
Humidity
10–95% non-condensing